Skocz do zawartości


De Rosa Team


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_vento_*

Gosc_vento_*
  • Gość

Napisano 13 maj 2012 - 00:46

Mam pytanie odnośnie roweru De Rosa Team oferowanego na allegro, link poniżej. Lubię tą markę jak i ten model na alu ramie. Z tym, że ów oferowany ma jakby zbyt bardzo uciętą sztycę, która w tym modelu jest zintegrowana, widziałem podobne modele De Rosa i wszędzie ta sztyca sporo wychodziła do góry, po za tym sprzedawca określił, że rower był dobierany i na zdjęciu ustawiony dla osoby 170 cm. Jeśli tak to po jakie licho tak krótko docięto sztycę a następnie wyregulowano wysokość tą sztycą przyczepioną do siodła, pomijam tu aspekty funkcjonalne, bo nawet sam nie wiem czy w tego typu rowerach jest to dopuszczalne, czy rama nie traci na sztywności ale na pewno dochodzi też aspekt estetyczny. Po za tym z przodu dołożone sporo podkładek, co być może świadczy o tym, że pierwotnie rower został przygotowany pod niższą osobę niż te 170 cm wzrostu.

Po za tym rower bardzo ładny.

Co o tym sądzicie.

http://allegro.pl/no...2330890521.html


i jeszcze zdjęcie tego samego modelu z bike radar poniżej:
http://www.bikeradar...es/road/article

#2 Gosc_daroq_*

Gosc_daroq_*
  • Gość

Napisano 13 maj 2012 - 08:49

Nie napisałeś podstawowej rzeczy- ile Ty masz wzrostu. Rozmiar ramy to 52, więc jest raczej dla kogoś minimalnie wyższego. Z tego co widzę, część górnej rury jest rzeczywiście przycięta, ale i tak masz tam tradycyjną okrągłą sztycę, to nie jest ISP, więc nie powinno być problemu z wysokością. Najlepiej poproś wystawiającego rower o wyjęcie sztycy i zmierzenie jej długości.

Swoją drogą, cena jest dość wysoka, a rower nie wygląda na nowy, zapewne ma niewielki przebieg i nie ma śladów użytkowania. Ale za tę cenę można już się pokusić o używany fullcarbon w bdb stanie na podobnym osprzęcie.

#3 Gosc_vento_*

Gosc_vento_*
  • Gość

Napisano 13 maj 2012 - 09:26

No ja mam właśnie 170 cm wzrostu, z tym , że oferowany rower jest chyba w najmniejszym rozmiarze tego modelu De Rosy , rura pozioma - 52 cm, natomiast pod siodłowa do łączenia z pionową 47 cm, a biorąc pod uwagę tą zintegrowaną sztycę to dochodzi do 57.5 cm, wcześniej jeździłem na ramie 49 cm (rura pod siodłowa), ale już nie pamiętam jak wysoko wypuszczałem sztycę do góry, zdaję się, że raczej więcej niż te 8.5 cm, jak to przycięta jest ta rura. Być może, że właśnie tak jak na zdjęciu jest to ustawione to by i mnie odpowiadało. Choć mój rower był innej marki to i inna była geometria ramy. ;-)



Dodaj odpowiedź