Skocz do zawartości


Zdjęcie

modern retro


19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 maj 2012 - 23:01

oto na co natknąłem się w sieci szukając jakiś pierdół do roweru:


http://www.flickr.co.../in/photostream

i link do firmy


http://icarusframes.com/


niektóre projekty są naprawdę szalone i niepowtarzalne - większość rzeczy jest robiona na stali
czasami pojawia się karbon, ale waga za frameset stalowy z wzorami i czego dusza pragnie to około... 1,6 kg. wiadomo, cena niemała, około 2200 $ trzeba dać, ale muszę przyznać, że jakbym miał taką kasę na rower, to nie wahał bym się ani chwili.


miłego oglądanie na dobranoc wszystkie nocne marki.

pozdr!

#2 filipk91

filipk91
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 wrzesień 2012 - 16:11

mam starą kolarkę na ramie Ludo. Myślałem żeby zrobić coś podobnego jak ten w kolorystyce Sky z drugiego linku. Jaka kaseta zmieści się w takiej starej ramie? Na razie mam wolnobieg 6.

#3 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 wrzesień 2012 - 16:46

Temtów na ten temat jest grom, ale w skrócie podpowiem, że kaseta 7, na pieście rozstawu 126. Ewentualnie próbujesz rozginać ramę - ale to Twoje ryzyko.

#4 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 07 wrzesień 2012 - 23:43

Ew. piasta 126 a bębenek od 130, ale to już wyższa szkoła jazdy, i pierwsza koronka większa niż 11 w większości ram ociera (w niektórych 11 też). BTW te rowery w pierwszym poście to gdzie one są retro? To, że rama stalowa nic nie znaczy, patrz rower Malika. Zajrzyjcie na forum WW, temat coś o steel frame albo steel bike. Tam dopiero są cudeńka.

#5 filipk91

filipk91
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 wrzesień 2012 - 00:16

Daki, nie do końca zrozumiałem pierwsze zdanie.
Zastanawiałem się nad gruntownym remontem tej starej szosy tak by wrzucić do niej nowe części, a zostawić praktycznie wyłącznie ramę i może koła. Wyjdzie taniej niż nowa szosa na pewno. Z tym że z każdą zaczerpniętą informacją wydaje mi się to coraz mniej możliwe.

W skrócie - nie wepchnę tam kasety chociażby 8? Oczywiście mówimy też o wymianie piasty.

Czy przy rozstawie widełek 126 zamontowanie piasty 130 może poważniej zaszkodzić? rama stalowa

#6 grzegosz.

grzegosz.
  • Użytkownik
  • 623 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 08 wrzesień 2012 - 01:36

może zaszkodzi, może nie, różnie bywa. Jedne ramy wytrzymują bez problemu (w końcu to tylko 2mm na stronę), inne podobno puszczają na mufach...

#7 filipk91

filipk91
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 wrzesień 2012 - 01:40

a jak takie rozciąganie wygląda? chyba nie tak, że wciskam piastę 'na chama'? :-D

#8 piotrfala

piotrfala
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 wrzesień 2012 - 08:37

rozchylenie widełek po 2mm nie jest niewiadomo jakim wyczynem wiec ja bym po prostu wsadził tam normalne koło i tyle. teraz zacząłem sie zastanawiać czy w moim rowerze nie mam właśnie węższych widełek z tyłu bo za każdym razem musze je lekko rozchylić jak wkładam koło :lol:

www.facebook.com/strato.bike

 

gallery_2798_164_47484.jpg


#9 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 08 wrzesień 2012 - 11:56

za każdym razem musze je lekko rozchylić jak wkładam koło

Nic dziwnego. Przecież w ramach z hakami poziomymi/skośnymi, które zbiegają się w stronę supportu a przecież z tej strony wsadzamy koło.

#10 piotrfala

piotrfala
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 wrzesień 2012 - 12:20

haki mam bardziej "pionowe" niż skośne wiec zwężenie w stronę suportu nie ma tu wpływu a kolejną sprawą jest to ze haki powinny być równoległe.
jak bede w domu to zmierzę z ciekawości jaki jest rozstaw. chociaż to tak naprawdę nie ma znaczenia w moim przypadku bo wszystko działa bez zarzutu :-)

www.facebook.com/strato.bike

 

gallery_2798_164_47484.jpg


#11 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2012 - 13:58

rozchylenie widełek po 2mm nie jest niewiadomo jakim wyczynem wiec ja bym po prostu wsadził tam normalne koło i tyle. teraz zacząłem sie zastanawiać czy w moim rowerze nie mam właśnie węższych widełek z tyłu bo za każdym razem musze je lekko rozchylić jak wkładam koło :lol:

Miałem tak kiedyś w stalowym MBK, włożyłem nowe koło na piaście 130 mm (musiałem właśnie nieco rozchylać za każdym razem), kilka lat tak jeździłem i nic złego się nie działo (nie pamiętam już, czy tylne widełki były łączone na mufach, główne rury były lutowane na styk).

Sheldon Brown opisuje sposób permanentnego rozgięcia tylnych widełek (spreading the frame / cold setting), więc jak ktoś chce, to może spróbować. Stal bardzo dzielnie znosi formowanie na zimno w niewielkim zakresie, tak podobno nadawało się offset (wyginało) przednie stalowe widelce.
http://sheldonbrown....me-spacing.html

#12 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 08 wrzesień 2012 - 14:17

Zawsze można na piastę pod kasetę 7-biegową wstawić kasetę 9 lub 10tkę bez jednej zębatki...

#13 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 wrzesień 2012 - 18:23

tak już pisałem dawno, wsadzasz 9 tke bez jednej koronki, zazwyczaj najwyższej ( kasete trzeba roznitować ) , czasem trzeba użyć cienkiej podkładki miedzy kasete i piaste i ...masz 8 biegów elegancko, klamka oczywiście 9 biegowa .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#14 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 09 wrzesień 2012 - 10:02

filipk91, Bierzesz starą piastę z rozstawem 126, i wymieniasz w niej bębenek na taki pod kasety 8-, 9- i 10-cio biegowe. tylko trzeba najpierw obczaić jaki bęben podpasuje.

#15 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 wrzesień 2012 - 15:24

Daki, miałem na myśli to, że jest klasyczna linia tych rowerów, ramy nie są sloppingowe, chociaż zapewne mogą takie zrobić. Oczywiście modern - retro to pewien oksymoron, jednak chodziło mi o to, że to ma taką a nie inną linię, przy takim malowaniu.

#16 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 wrzesień 2012 - 17:34

filipk91, Bierzesz starą piastę z rozstawem 126, i wymieniasz w niej bębenek na taki pod kasety 8-, 9- i 10-cio biegowe. tylko trzeba najpierw obczaić jaki bęben podpasuje.


Nie założysz bębenka bez zmiany ośki na dłuższą czyli 130 , pomyśl, bo ja sprawdzałem i pisałem o tym

Co rozumiecie pod nazwą modern retro ?? czy stara rama i nowy osprzęt , czy pół na pól, czy mały upgrade ???

Ja mam prawie cały oryginalny rower na RX-100 white edition ale koła nowoczecne na novatecach i wyższych felgach 27 mm , czy to jest modern retro ??

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#17 filipk91

filipk91
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 wrzesień 2012 - 18:34

Nie wiem co miał na myśli założyciel tematu, ja mam starą szosówkę, w której chciałbym wymienić wszystko poza ramą, siodełkiem, kołami i kierownicą

#18 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 wrzesień 2012 - 20:09

Modern retro? Cóż, dla mnie to np to jak rower ma klasyczną linię na nowoczesnym osprzęcie. Oczywiście podejrzewam, że zaraz się wywoła gradobicie na moją głowę, z tego powodu, ale cóż. Każdy może mieć inne zdanie, i każdy może mieć inne poglądy, albowiem " Nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe". Spike, z mojego roweru, w tym momencie oryginalnie została tylko rama, widelec, stery i korba, a i tak część rzeczy ulegnie pewnej wymianie. Pytanie, czy to jest dalej ten sam rower? Dla mnie jak najbardziej, tylko że lepiej śmiga ;-)

#19 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 wrzesień 2012 - 20:52

Jak to zawsze sie pisało, rama jest podstawą roweru.
Pomimo tego iż ostatnio kupiłem piękna lekką alu z karbonowymi widłami ...... to dalej śmigam na stalówkach, fakt, brakuje mi klamkomanetek w nich , ale ..... tłuke km dla zdrowia powiedzmy

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#20 piotrfala

piotrfala
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 wrzesień 2012 - 20:57

Ja tworząc swój rower miałem w myśli modern-retro, moim zdaniem sie to udało ale jak to zawsze bywa nie kazdemu musi sie to podobać. generalnie droga moim zdaniem fajna :lol:

www.facebook.com/strato.bike

 

gallery_2798_164_47484.jpg




Dodaj odpowiedź