Skocz do zawartości


Zdjęcie

trenig zimowy


21 odpowiedzi w tym temacie

#1 michasozo

michasozo
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądŁdz

Napisano 11 sierpień 2008 - 20:15

Witam
Ja w zimie raczej nie bede jezdził zbyt czesto na rowerzee niestety i czy mozecie mi polecic jakies cwiczenia na ogólny rozwój robie troche brzuszków i pompek ale wiem ze to nie wystarczy prosze o porady i jakie cwiczenia robic by od marzca byc " bardziej rozwinietym siłowo " z góry dziekuje

#2 zabbas

zabbas
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądJyvaskyla

Napisano 11 sierpień 2008 - 20:20

Ja mam plan na: basen, siłownia, bieganie + raz na tydzień trenażer

#3 michasozo

michasozo
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądŁdz

Napisano 11 sierpień 2008 - 20:23

na basen chodze raz w tygodniu a siłka i basen najlepiej to ile razy w tyg cwiczyc ??;>

[ Dodano: 2008-08-11, 21:28 ]
a pytanko jeszcze mam czy jazda np godzina dziennie na rowerq stacjonarnym domowym da pobobne rezultaty jak jazda na kolarce ??:P

[ Dodano: 2008-08-11, 21:29 ]
a pytanko jeszcze mam czy jazda np godzina dziennie na rowerq stacjonarnym domowym da pobobne rezultaty jak jazda na kolarce ??:P


Podzielcie siee swoimi treningami jakie stosujecie kiedy nie jezdzicie na rowerku z góry dziex

#4 Gosc_Pegos_*

Gosc_Pegos_*
  • Gość

Napisano 11 sierpień 2008 - 20:45

ja w zimę 2006/2007 stosowałem trenażer 3-5razy w tygodniu... a jeśli się dało to na dworek, w zimę 2007-2008 było mało trenażera bo po szosie dało się prawie całą zimę jeździć. W zimę zaniedbałem plecy i to się odczuwa teraz cały sezon. Co do jazdy godzinnej na rowerze stacjonarnym to wiele zależy czy masz tam opór możliwość ustawienia siodła kierownicy. Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem jest trenażer bo nadaje się do treningów w zimę(pozycja taka jaka będzie w sezonie i nadaje się w sezonie na rozgrzewkę przed zawodami-czasówkami oraz do serwisowania roweru)+siłownia( ćwiczenia na mięśnie pleców rąk i troszkę nóg). Już od nie jednego zawodnika słyszałem ze pływanie to tylko dla zabawy dla odprężenia, jeszcze nie widziałem kogoś komu basen by pomógł w śmiganiu na rowerku- a w ręcz odwrotnie. Osobiście z pływaniem treningowym już dawno skończyłem.

#5 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 11 sierpień 2008 - 20:47

http://mtb.zst.sosno...ki/treningi.htm



Koledzy dobrze gadają

#6 zabbas

zabbas
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądJyvaskyla

Napisano 12 sierpień 2008 - 18:36

Wczoraj nie miałem za dużo czasu, by coś więcej napisać...
michasozo: Zależy co jest Twoim celem, co chcesz osiągnąć. Ja dlatego w zimę mam tak zróżnicowane treningi, ponieważ sama jazda na rowerze nie jest moim głównym celem. Myślę raczej o tym, by być bardziej ogólnie rozwiniętym, a imprezy w których chce docelowo startować to triatlon. Dlatego w zimę mam plany na miesiąc odłożyć kolarkę "na półkę", wyczyścić ją, wyregulować i wtedy skupić się na pływaniu (na przykład - nie mam jeszcze ułożonego planu co i jak).
Inną sprawą jest, że jestem kompletnym amatorem i staram się czerpać radość z uprawiania sportu, zróżnicowanie treningów powoduje, że całość mniej mi się nudzi, a wyniki... No cóż, dla mnie samą frajdą jest poczucie "wiatru we włosach" ;-)

#7 michasozo

michasozo
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądŁdz

Napisano 12 sierpień 2008 - 21:03

zabbas
Chodzi mi ogólnie o trening ogólno rozwojowy i taki który który zastąpi mi troche jazde na rowerzee zeby nie stracic kondycjii a przytym schudnąc troszkee do przyszłego sezonu
Mam 183 cm i waze 71 kgnieiwem czy to mało czy dużo ale chce troche schudnąc i przybraćmięsni
Przyżady jakie mam do dyspozycjj :
2 hantl2 po 5 kg jeden
wioślaża
ławke skośna do brzuszków
expander
spężyne do zginania
i rowerek ale jest troszke niski nie moge znalezc planów na dobry trening mam nadzieje zemi pomożesz z góry dzieki :)
pozdrawiam michasozo


#8 zabbas

zabbas
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądJyvaskyla

Napisano 13 sierpień 2008 - 11:27

Tak przy okazji. Może trochę więcej danych o sobie podasz, jak: ile razy w tygodniu planujesz trenować (ile teraz trenujesz), co teraz masz w planie treningowym?

#9 marakatti

marakatti
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • SkądJyvaskyla

Napisano 13 sierpień 2008 - 13:17

michasozo, jak dla mnie to nie masz sie z czego odchudzać. Twój BMI (body mass index) wynosi 21, a więc jest idealny. Ponadto jak zaczniesz się odchudzać to stracisz jeszcze nieco mięśni, a jak sam piszesz chcesz ich nieco przybrać. Ponadto jeśli trening zimowy ma zastąpić jazdę na rowerze, to powinien być to trening wytrzymałościowy a nie na przyrost masy mięsniowej, którego moim zdaniem na podanym przez Ciebie zestawie przyrządów zrobić się nie da. Dlatego ja na Twoim miejscu zaznajomiłbym się dobrze z ergometrem wioślarskim. Polecam przejrzeć TEN dokument - znajdziesz w nim porady na temat techniki wiosłowania oraz treningu. Ważna jest odpowiednia technika, aby nie przeciążyć kręgosłupa. Do tego możesz dodać bieganie, a także spróbować dopasować ten rower treningowy do siebie - może się uda. Jeśli uważasz, że masz na sobie za dużo tłuszczu (w co osobiście ciężko mi uwierzyć), nie przejmuj się - trenuj systematycznie, jedz mądrze a problem zniknie. Tak więc wiosła co drugi dzień, w dni "nietreningowe" lekka przebieżka lub rowerek i będzie dobrze.
Pozdrawiam

#10 michasozo

michasozo
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądŁdz

Napisano 13 sierpień 2008 - 13:30

wiem ze zeby schudnąc i przyrac mięsni potrzebne sa treningi aerobowy i anaerobowy :)
TTrenuje tak 4x12 brzuszków
4x12 wiosełek
4x12 razy zginam spęzyne
4x10 hantelki
4x12 rozciągam expander
jezdze na roweku prawie codziennie po 30 km i wiecej
ćwiczenia wykonuje w poniedziałek wtorrek czwartek i piątek chce zeby mój kaloryfer na brzuchu byl widoczny :PP Dzieki za pomoc

#11 marakatti

marakatti
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • SkądJyvaskyla

Napisano 13 sierpień 2008 - 14:20

"4x12 wiosełek" - chodzi tu o minuty, czy liczbę powtorzeń? Jeśli to drugie, to mało! Przejrzyj dokument znajdujący się pod podanym przeze mnie linkiem.
Pozdrawiam

#12 michasozo

michasozo
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądŁdz

Napisano 13 sierpień 2008 - 14:40

chciałem go przejzec ale nie chce mi siee otworzyc ta stronka jak bys mogł mi na gg ja wysłac to bede wdzieczny

#13 marakatti

marakatti
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • SkądJyvaskyla

Napisano 13 sierpień 2008 - 18:33

Wejdź TUTAJ, znajdź menu po lewej (trzeba nieco przewinąć stronę), wybierz "technika treningu" i tam są linki do dokumentu w języku polskim i angielskim.
PS nie odpowiedziałeś na moje pytanie.
PS 2 w swoim profilu nie podałeś gg :-P
Pozdrawiam

#14 michasozo

michasozo
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądŁdz

Napisano 13 sierpień 2008 - 19:34

marakatti
Wiesz ja na grubego nie wyglądam ale mam troche brzucha i nie widac moje kaloryfera wiec chce troche tłszczuzrzucic zeby było kaloryfer widac ale dzieki przyda sieeartykuł i zwieksze ilosc robieniana wiosełkach to min 30 minut dziennie

#15 naginator3000

naginator3000
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 13 sierpień 2008 - 19:51

IMO bardzo ważne w zimie jest wzmocnienie górnych partii ciała (mięśni brzucha, pleców, barków, rąk) i ćwiczenia rozciągające. Sam zaniedbałem zimę i teraz niestety to odczuwam: po długiej jeździe ból w okolicy krzyża i w okolicach lewego ramienia. Na własnej skórze przekonałem się, że odpowiednio przepracowana zima jest bardzo ważna i tej nie zaniedbam :) Poza siłownią oczywiście bieganie, narty, saneczkarstwo (hehe ;) ) i łyżwy. Rower od czasu do czasu, jak pogoda pozwoli, ale bez szaleństw. Wszak bazę buduje się gdzieś do połowy lutego i forsowanie się nie jest wskazane.

#16 marakatti

marakatti
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • SkądJyvaskyla

Napisano 13 sierpień 2008 - 20:08

michasozo
Polecam zatem jeszcze ten link - to trening domatora. Ja bym dodał jeszcze pompki, ogólnie polecam spojrzeć na podane tam ćwiczenia i wybrać coś dla siebie - tylko nie wszystko naraz. Po jednym ćwiczeniu na większe partie mięśni. To tak na ogólną poprawę sylwetki, o czym też wspomniałeś.
Co do brzucha - można (a wg np. Arnolda należy) ćwiczyć go codziennie. I więcej. Możesz poszukać w necie programu "aerobicznej szóstki weidera" - ale przygotuj się na kaźnię brzucha :-)
No, ale żeby być pięknym trzeba cierpieć :-D
I nie zapomnij o rozciąganiu!
Pozdrawiam

#17 michasozo

michasozo
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądŁdz

Napisano 13 sierpień 2008 - 20:10

dzieki marakatii juz od jutra zaczynam trenowac :)) pozdrawiam a co to zaprogram aerobicznej szóstki weidera

#18 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 13 sierpień 2008 - 20:21

Szóstka Weidera nie jest taka straszna. Masa osób ją robi i nie narzeka. Oczywiście trzeba być wytrwałym w treningach. Znajomy, który trenuje koszykówkę robi ją co jakiś czas i ma się czym chwalić.... ;-)

Aerobiczna "szóstka" Weidera. Jest to Zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha wykonywane w celu spalenia tkanki tłuszczowej zalegającej w ich obrębie oraz do znacznego wzmocnienia wszystkich mięśni brzucha.
Ćwiczenia "szóstki" wykonuje się jedno po drugim bez żadnych przerw na rozluźnienie mięśni "szóstka" składa się z sześciu ćwiczeń następujących po sobie. Najważniejszym elementem każdego powtórzenia jest moment zatrzymania ruchu w momencie maksymalnego napięcia mięśni na 2-3 sek. Ćwiczenia "szóstki" wykonuje się na płaskim podłożu (materac lub dywan) bez żadnych specjalnych urządzeń i przedmiotów przez sześć tygodni. W końcowy okresie programu (piąty, szósty tydzień) należy zwrócić szczególną uwagę na to by całościowy trening dzienny nie przekroczył 25min. W przypadku takiego zagrożenia należy skracać do minimum ruch w czasie powtórzeń, powtórzeń nie moment zatrzymania 2-3 sek. W momencie napięcia maksymalnego.
Cykl ćwiczeniowy obejmuje wykonywanie 6-ciu ćwiczeń jako jednej serii. Jednak ilość serii i powtórzeń w seriach zmienia się w miarę upływu dni realizacji całego programu.

1 dzień - 1 seria po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
2, 3 dzień - 2 serie po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
4, 5, 6 - dzień - 3 serie po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
7, 8, 9, 10 - dzień - 3 serie po 8 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
11, 12,13, 14 - dzień - 3 serie po 10 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
15, 16, 17, 18 - dzień -3 serie po 12 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
19, 20, 21, 22 -dzień 3 serie po 14 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
23, 24, 25, 26 - dzień 3 serie po 16 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
27, 28, 29, 30 - dzień 3 serie po 18 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
31, 32, 33, 34 - dzień 3 serie po 20 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
35, 36, 37, 38 - dzień 3 serie po 22 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
39, 40, 41, 42 - dzień 3 serie po 24 powtórzeń w każdym ćwiczeniu

Gwarancją całego sukcesu, czyli otrzymanie po sześciu tygodniach wymaganego efektu jest dokładne wykonywanie wszystkich ćwiczeń i bezwzględne ćwiczenie każdego dnia od chwili rozpoczęcia programu. Każdy dzień ma swoją wartość dla motorycznego pobudzenia mięśni brzucha tak, aby nie miały one większej przerwy niż jednodniowa, w innym przypadku zostanie przerwane ich długotrwałe obciążenie, co nie rokuje uzyskania oczekiwanego wyniku końcowego.

http://www.sportowo....ct_max&i=000013

Obrazek: http://www.sportowo.pl





Posiedzi na forum, to dojdzie do wprawy... ;-)

#19 marakatti

marakatti
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • SkądJyvaskyla

Napisano 13 sierpień 2008 - 20:24

Miguel
Brawo, ale chciałem pozwolić się wykazać michasozo, tak aby znalazł coś samemu ;-)
google nie gryzie!
PS myślę, że należałoby jeszcze podać źródło, z którego pochodzi wklejony przez Ciebie tekst i zdjęcie.
Pozdrawiam

#20 michasozo

michasozo
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądŁdz

Napisano 13 sierpień 2008 - 20:51

nidzieki chłópaki ale nie trzeba juz znalazłem ta 6 weideraa i zaczynam trenowac xD a czy moznaja trenowac dłuzej niz 6 tygodni ??:Pp



Dodaj odpowiedź