Skocz do zawartości


esafosfina


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2012 - 08:18

Odpowiednik Neotonu.Kreatyna iniekcyjna,włoskiej firmy.Podawana domięśniowo lub dożylnie(kroplówka).Szybko metabolizowana.Podawana na dwie do trzech godzin przed treningiem lub zawodami.

trafna wypowiedz w temacie j/w z innego forum.

Kto zamyka ciekawy temat o suplementacji dozwolonej zamiast kasowac posty nie na temat.

Albo dbamy o poziom tego forum albo robimy z niego Naj i Klaudie i prowadzimy dysputy 17 stronicowe o izotonikach

Tompoz

#2 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2012 - 08:19

Silva wejdz na moje gg 3997862 to pogadamy

Tompoz

#3 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2012 - 08:26

http://www.werondent...=5&c2=31&id=363

nie stosowałem ale można spróbować

Tompoz

#4 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 maj 2012 - 19:16

Temat został oczyszczony , jak nie będzie dyskusji o konkretach to pójdzie znowu do kosza .
Szymas a co możesz powiedzieć o tym co wkleiłeś linka ??

Pare lat temu ( poczatki 2000 lat ) jak startowałem a maratonach mtb to czołówka coś takiego jak te fiolki łykała przed startem.

Czy takie coś może dawać aż tak wielkiego " kopa " , pytam jako kompletny laik amator z czystej ciekawości i czy takie wspomagacze są niegrożne dla organizmu ?? póżniej ?

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#5 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 20 maj 2012 - 22:09

Podawana domięśniowo lub dożylnie(kroplówka)

A kto może to podać ?
Jakoś mam wątpliwości, żeby sobie samemu zastrzyki robić ?
Można zastrzykiem domięśniowym w żyłę trafić lub nerw uszkodzić - jak w założeniach miałoby to być używane ?

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#6 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 maj 2012 - 23:39

Tylko że według tego linku esafosfina to sól sodowa 1,6-dwufosforanu D-fruktozy a wg autora tematu fosfokreatyna w formie iniekcyjnej. Według jakiegoś badania z tego linku - http://www.ncbi.nlm....pubmed/15500039 i z tego co wyczaiłem w internecie to ta pierwsza substancja.

#7 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 21 maj 2012 - 08:09

A kto może to podać ?
Jakoś mam wątpliwości, żeby sobie samemu zastrzyki robić ?
Można zastrzykiem domięśniowym w żyłę trafić lub nerw uszkodzić - jak w założeniach miałoby to być używane ?


Pielęgniarka, innej opcji raczej nie ma.
Z czasów klubowych pamiętam, że brało się różne rzeczy, i dożylnie i domięśniowo. Z reguły przed MP torowymi czy jakąś etapówką. "Końskie" dawki minerałów i witamin, ale czy wtedy była esafosfina to wątpię (15/16 lat temu to było).
Muszę jednak przyznać, że znałem dwóch "wariatów" co w żyłę zastrzyki dawali sobie sami. Domięśniowo to raczej niemożliwe, w pośladek samemu ?

#8 wjagus

wjagus
  • Użytkownik
  • 195 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 21 maj 2012 - 12:25

W pośladek ciężko, ale da się.
Łatwiej w udo: (moim zdaniem takie mocne wbicie nie jest najlepszym pomysłem).
Jeśli ktoś szuka innego miejsca, to proszę: http://www.youtube.com/watch?v=ZztBrC72TLY

Mam tłumaczyć jak to poprawnie zrobić ?

#9 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 21 maj 2012 - 21:05

Mam tłumaczyć jak to poprawnie zrobić ?

Wiadomo, że zastrzyk, to nie operacja oka, albo zabieg na otwartym sercu, ale jakaś teoria poparta praktyką by się przydała, a i tak jest ryzyko ...
Można by sobie znaleźć jakąś pigułę :mrgreen: , co by ukłuła cię, jak przyjdzie ochota, bo nie wyobrażam sobie latania do zabiegowego, albo szukania pomocy "prywatnie" (ile biorą za zastrzyk ?) przed zawodami lub treningiem.

Mnie kłucie nie rusza, ale znam takich, którym ból zęba przechodził jak ręką odjął na widok igły :-D

Jak nie będzie do łykania, to się nie rozpowszechni - moim zdaniem.
Może coś takiego, co podał szymas,

"Końskie" dawki

złośliwiec :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen




Dodaj odpowiedź