Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z założeniem klamki, jak zabezpieczyć końcówkę linki


28 odpowiedzi w tym temacie

#1 amd23

amd23
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 sierpień 2008 - 19:30

Witam wszystkich.

Mam problem ze zmianą klamki Sora. Mianowicie jak się wkłada i montuje w klamce linki wiem, ale jest problem z założeniem samej klamki na kierownicę. Otóż obejma okrągła która trzyma klamkę na kierownicy jest za ciasna aby włożyć na kierownicę-baranka.
Ponieważ zdaje sobie sprawę że nie każdy pamięta wszystkie klamki na pamięć oraz jej budowę, więc pod tym linkiem jest narysowana klamka ze wszystkimi elementami.
http://www.upload.boo.pl/ST_3300_pdf40

obejma która jest za mocno skręcona czy też wciśnięta oznaczona jest jako nr 6
śruba nr 7 to imbus ale nie da jej rady za bardzo odkręcić bo ciężko jest tam wsadzić imbusa więc uznałem że to nie ta. Z kolei śruba nr 6 ma łeb w kształcie prostokąta no i kluczem jej się nie da odkręcić. Pomóżcie bardziej doświadczeni kolarze. Pozdrawiam :)

#2 Gosc_mjolnir_*

Gosc_mjolnir_*
  • Gość

Napisano 14 sierpień 2008 - 19:37

hmm...z tego rysunku trudno mi powiedzieć który to numer śruby, ale jest to śruba imbusowa w zagłębieniu po zewnętrznej stronie klamki. Faktycznie, trochę ciężko do niej dojść, trzeba odchylić gumę i wsunąć imbus dość głeboko w spacjalnie do tego zrobiony kanalik.

#3 pingpongista2

pingpongista2
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądPołudnie

Napisano 14 sierpień 2008 - 19:39

nie wiem jak z sora, ale w kazdej innej klamce shimano trzeba odchylic z boku gume, wlozyc imbusa i odkrecic TROCHE ta srubke(nr 7), zeby poluzowac obejme.

#4 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 14 sierpień 2008 - 19:40

musisz poluzowac srube numer 7.

#5 amd23

amd23
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 sierpień 2008 - 20:01

jesteście pewni tego koledzy ?
pytam bo w sumie tam mało miejsca jest i uznałem że Shimano zrobiło coś mądrego co mnie przerosło.
A z praktyki Waszej , odkręcaliście zwykłym to imbusem czy jakimś specjalnym małym ?

#6 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 14 sierpień 2008 - 20:06

piątką

#7 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 14 sierpień 2008 - 20:09

jesteście pewni tego koledzy ?
pytam bo w sumie tam mało miejsca jest i uznałem że Shimano zrobiło coś mądrego co mnie przerosło.
A z praktyki Waszej , odkręcaliście zwykłym to imbusem czy jakimś specjalnym małym ?



Najlepszy imbus to jest "specjalny" długi imbus z rączką jak od korkociągu ;-)
Ale dasz radę nawet zwykłym imbusem-scyzorykiem.

#8 amd23

amd23
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 sierpień 2008 - 21:58

dysponuje tylko takimi imbusami o typowym kształcie litery " L ". Takie jakie można kupić w pierwszej lepszej Castoramie czy Praktikerze, mam nadzieję że dam rade takim , choć nie wiem jak mocno to fabrycznie dokręcają.

#9 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 15 sierpień 2008 - 08:02

jeśli tylko weźmiesz imbus o odpowiednim rozmiarze to dasz rade i myślę,że nie będzie problemów z odkręceniem bo nawet ja jestem w stanie to zrobić ;p

#10 amd23

amd23
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 sierpień 2008 - 10:16

tiaa , odkręciłem , trzeba było tylko od drugiej strony gumę odchylić Thx Wam za pomoc.
Mam teraz jedno pytanie, czy te srebrne końcówki zagniecione które są na końcu linek aby się nie rozdwajały , czy da się takie końcówki kupić i czy lepiej to samemu zagnieść czy podjechać do jakiegoś rowerowego ? Pytam bo nie wiem jak to wygląda w praktyce.

#11 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 15 sierpień 2008 - 10:23

Końcówki linek dostaniesz w każdym rowerowym i sam je możesz zagnieść bez najmniejszych problemów.

#12 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 15 sierpień 2008 - 11:21

Można również poprosić znajomego elektryka o końcówki do zaprawiania przewodów ( linek elektrycznych ) w tym przypadku ok. 1,5 mm2

#13 Gosc_Sruba_*

Gosc_Sruba_*
  • Gość

Napisano 15 sierpień 2008 - 12:33

Końcówki linek nawet można izolacją obkleić jeśli się nie ma "końcówek" lub pancerzy termokurczliwych :mrgreen:

#14 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 15 sierpień 2008 - 13:21

Niektóre linki - te tańsze mozna nawet oblutowac - przyjmują lut - to chyba najlepsza metoda.

#15 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 15 sierpień 2008 - 14:10

Końcówki linek nawet można izolacją obkleić jeśli się nie ma "końcówek" lub pancerzy termokurczliwych :mrgreen:

Ehe.. tylko jak to beznadziejnie później wygląda. :-/

#16 Gosc_Sruba_*

Gosc_Sruba_*
  • Gość

Napisano 15 sierpień 2008 - 16:08

Końcówki linek nawet można izolacją obkleić jeśli się nie ma "końcówek" lub pancerzy termokurczliwych :mrgreen:

Ehe.. tylko jak to beznadziejnie później wygląda. :-/


Wygląda jak wygląda, ważne jest to żeby spełniało swoje zadanie ;]

#17 amd23

amd23
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 sierpień 2008 - 16:32

raczej zagnę to kombinerkami bo estetyka u mnie jest ważna , bardzo ważna ;)

#18 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 15 sierpień 2008 - 16:40

Lutowanie będzie najpraktyczniejsze raczej.

#19 pingpongista2

pingpongista2
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądPołudnie

Napisano 15 sierpień 2008 - 19:18

Malik, ja uzywam opasek termokurczliwych koloru czerwonego, ktore komponuja sie z kolorem mojej ramy ;-) uwazam, ze wyglada to o niebo lepiej niz zwykle koncowki do zagniatania, nawet koledzy mi to powiedzieli :-P

#20 amd23

amd23
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 sierpień 2008 - 15:41

a to lutowanie to z cyną ?



Dodaj odpowiedź