Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z założeniem klamki, jak zabezpieczyć końcówkę linki


28 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 16 sierpień 2008 - 15:46

nawet koledzy mi to powiedzieli

A jak koledzy powiedzieli to napewno jest najlepszy sposób. :mrgreen:

a to lutowanie to z cyną ?

Zaprawdę powiadam wam ,że z cyną w której niekiedy znajdować się może kalafonia nawet. ;-)

#22 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 16 sierpień 2008 - 16:13

Kalafonia lub kwas solny jest niezbędny . Ale i tak nie obiecuje że te lepsze linki chwycą lut.

#23 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 16 sierpień 2008 - 16:48

lub kwas solny jest niezbędny

Nie kwas solny tylko chlorek cynku (ZnCl) powstaje on podczas reakcji cynku (Zn) i kwasu solnego (HCl). Służy on do odtłuszczania podłoża podczas lutowania. W przypadku lutowania końcówek linek stalowych zatem tylko (ZnCl) .

#24 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 16 sierpień 2008 - 17:04

http://www.elektroda...opic646754.html

#25 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 16 sierpień 2008 - 17:15

Grzegorz nie należy we wszystko wierzyć co jest napisane tak dosłownie. Każdy ma jakieś autorytety niekiedy mniej lub bardziej poważne. Kwas solny czy siarkowy również odtłuści jednak w praktyce stosuje sie chlorek cynku wierz lub nie.
Kiedyś na ławce w parku było napisane "d...a" przejechałem ręką i mi drzazga weszła. Od tego czasu już nie wierzę we wszystko co jest napisane :mrgreen:

#26 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 16 sierpień 2008 - 17:20

Współczuje - bardzo traumatyczne to musiało byc . :lol:

#27 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 17 sierpień 2008 - 09:25

GrzegorzP, Ja jak co kolwiek lutuje używam cyny z kalafonią nieco droższa od zwykłej cyny ale lutuje się bez problemu. ;-)

#28 Gosc_rysiek_*

Gosc_rysiek_*
  • Gość

Napisano 17 sierpień 2008 - 18:00

Jeszcze moje pięć groszy. Przed ucięciem linki najpierw lutuję ją na odcinku około 1 cm w miejscu przecięcia .Po przecięciu linka deformuje się więc powtarzam lutowanie i jest super, nie ma problemu z wyciągnięciem linki z pancerza i włożeniem jej z powrotem.Przed lutowaniem używam wody lutowniczej zamiast kwasu,jest tania do kupienia bez problemu.

#29 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 17 sierpień 2008 - 18:16

wody lutowniczej zamiast kwasu

Właśnie czyli (ZnCl)

Mam jeszcze taki dziwny sposób na cięcie linek , który stosuje do dziś. Używam do tego celu zwykłej spawarki transformatorowej ( fakt trzeba ją mieć ). Linka pod masę i w miejscu cięcia sru elektrodą z nieco większym natężeniem prądu. Linka przecięta i jeszcze ładnie zakończona i obywa się bez końcówek. 8-)



Dodaj odpowiedź