Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bielizna kolarska


31 odpowiedzi w tym temacie

#21 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 28 maj 2012 - 13:35

Krzy, to ja właśnie takie pachwiny mam dzisiaj i stąd pojawiło się moje pytanie. No nic,wychodzi na to że musze sobie testowac rózne modele róznych firm i może w końcu trafie na jakieś,które będą dla mnie odpowiednie na dalsze trasy. Chyba,że pojawi się tu jakaś kobieta i ewentualnie podrzuci jakieś przetestowane przez siebie modele.
Mimo wszystko dzięki za wasze odpowiedzi

Szczerze mówiąc to trochę zgłupiałem. Po co masz testować różne (spodenki, siodełka) jak pojechałaś w majtkach i sobie pocięłaś skórę w pachwinach właśnie od tego ? Po pierwsze w spodenkach rowerowych jeździ się bezpośrednio na ciało, po drugie takie spodenki mają być dobrze dopasowane rozmiarowo. Tak żeby były one opinające bo jeżeli są za duże to rolują się one na udach i w pachwinach i jest problem.

#22 sosha07

sosha07
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 maj 2012 - 13:47

Dobra już dotarło, same spodenki. Nastepnym razem na tej samej trasie tak zrobie i zobaczymy jaki będzie rezultat. Wilier, mysle że to jednak kwestia majtek bo obtarcia są w miejscach gdzie szwy,ale kwestia siodełka mogła miec też na to jakiś wpływ,gdyż mówiąc szczerze nie jest ono najlepszej jakości

#23 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 28 maj 2012 - 14:16

mysle że to jednak kwestia majtek bo obtarcia są w miejscach gdzie szwy,

nie czytałem całego tematu, ale jeśli miałaś majtki to bez wątpienia są powodem obtarć :)

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#24 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 28 maj 2012 - 14:23

Dobra już dotarło, same spodenki. Nastepnym razem na tej samej trasie tak zrobie i zobaczymy jaki będzie rezultat. Wilier, mysle że to jednak kwestia majtek bo obtarcia są w miejscach gdzie szwy,ale kwestia siodełka mogła miec też na to jakiś wpływ,gdyż mówiąc szczerze nie jest ono najlepszej jakości

Jak mieszkasz w Warszawie to mogę Ci pożyczyć dobre siodełko czyli Selle Italia SLR Gel Flow, jak przypasuje to mogę Ci tanio sprzedać bo mam parę takich (czarne, żółte, białe)

#25 sosha07

sosha07
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 maj 2012 - 16:49

Dzięki,ale w sumie na razie mi nie potrzebne. W szosówce mam całkiem wygodne siodełko, w sumie zwykle jeżdże trasy w granicach 100km i to siodełko mi odpowiada,zobacze jak będzie przy dłuższych. A wczoraj wyjatkowo pojechałam taką dłuższą na starym góralu,ale on zywkle słuzy mi do jeżdżenia krótkich 30-60km'trowych i siodełko które w nim mam na takie trasy też jest znośne. Ale jesli coś będzie z szosowym nie tak na długich to się odezwe

#26 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 28 maj 2012 - 19:19

Dzięki,ale w sumie na razie mi nie potrzebne. W szosówce mam całkiem wygodne siodełko, w sumie zwykle jeżdże trasy w granicach 100km i to siodełko mi odpowiada,zobacze jak będzie przy dłuższych. A wczoraj wyjatkowo pojechałam taką dłuższą na starym góralu,ale on zywkle słuzy mi do jeżdżenia krótkich 30-60km'trowych i siodełko które w nim mam na takie trasy też jest znośne. Ale jesli coś będzie z szosowym nie tak na długich to się odezwe

ok, spoko jakby co to pisz, chcę pomóc zupełnie bezinteresownie więc się nie obawiaj :-) !

Od razu prośba do innych osób:
proszę nie pisać do mnie w sprawie sprzedaży tych siodełek bo nie pamiętam żebym dawał jakieś ogłoszenie :-)

#27 sosha07

sosha07
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maj 2012 - 04:18

ok, spoko jakby co to pisz, chcę pomóc zupełnie bezinteresownie więc się nie obawiaj !


Dobra,to pozycz mi wszystkie kolory, sprawdze sobie od razu ktory najbardziej bedzie pasowal i sie nie obawiaj na pewno Ci oddam :-P

Proste - może jakaś niewiasta posiadajaca model spodenek, który i Ty masz, przeczyta to i napisze Ci o swoich doznaniach z nimi związanych.


Dobra,dobra już się poprawiłam wyżej. Z resztą jeśli mam jakiś model to już sama wiem co można w nich doznac :-P
Ewentualnie "niewiasty" mogą mi podsunac jakies inne nieznane mi modele. Ale chyba nie ma tu zbyt wiele kobiet wiec nie spodziewam sie szybkiej odpowiedzi

/Posty scaliłem,
Bury


#28 Huskacz

Huskacz
  • Użytkownik
  • 127 postów
  • Skądtaka śląska wiocha

Napisano 29 maj 2012 - 10:31

Ja mam trzy pary spodenek - stare, nieco zużyte już Kross'owe z BCM Nowatex = przy dłuższych trasach trochę za bardzo czuć tyłek ( :) ), ale są idealne zimą; z Brugi (których w ogóle nie polecam ze względu na wkładkę właśnie, trudno w nich kilka kilometrów zrobić :( ); oraz BGŻ'owe z wkładką z Quest'a. Z wszystkimi jeżdżę bez bielizny, czasami zdarzają mi się trasy +100, to nigdy jeszcze nie doświadczyłam dobrego obtarcia. Moim zdaniem spodenki nie muszą być jakiejś wypaśnej firmy, ale muszą pasować = wkładka ma pasować pod tyłek, nie wbijać się, nie podwijać, zawijać; kluczowym jest tutaj też dobrze dobrany rozmiar.

Jeżdżę na MTB, ale miałam też okres jazdy na szosie - nie było tutaj jakiejś większej różnicy. Siodełka miałam z granicy tych dolnych modeli ze średniej półki.

#29 Gosc_Spalacz_*

Gosc_Spalacz_*
  • Gość

Napisano 29 maj 2012 - 11:30

Ciężko się wypowiadać w temacie, skoro nigdy nie miało się okazji trenować w odzieży z wyższej półki. Ja "przebrałem" się niedawno z replik za 200zł/krótki zestaw na Castelli 400zł/spodenki i różnica jest ogromna - zarówno jeśli chodzi o komfort, jak i odprowadzanie potu, utrzymywanie termiki. Trenując w tej odzieży czuję się jakbym był nagi a jednocześnie nie jest mi zimno, z początku ciężko było się przyzwyczaić :-P Materiał jest wytrzymały, wszystko uszyte z największą precyzją, to są ciuchy na lata a nie na jeden sezon - polecam.
Jeszcze wszystko zależy od tego ile poświęcamy czasu na trening, ja osobiście miałem dość ugniecionych pampersów i ciągle prujących się spodenek (w ciągu 10 miesięcy potrafiłem zajeździć 2 komplety).

#30 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 29 maj 2012 - 20:48

Spalacz, gdzie kupowałeś spodenki? I który model wybrałeś?

#31 Gosc_Spalacz_*

Gosc_Spalacz_*
  • Gość

Napisano 29 maj 2012 - 21:01

bicyclinghub.com
Castelli Velocissimo Due Cycling Bibshort

#32 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 30 maj 2012 - 15:32

Dobra,to pozycz mi wszystkie kolory, sprawdze sobie od razu ktory najbardziej bedzie pasowal i sie nie obawiaj na pewno Ci oddam :-P

hehe, od razu widać jaki kolor najlepiej pasuje, cwaniaczku ;-)
jakie trasy robisz, wrzuć tą 160-tkę, jak jechałaś ?



Dodaj odpowiedź