Skocz do zawartości


Cube aeroal - wideł


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_wojciech_bmv_*

Gosc_wojciech_bmv_*
  • Gość

Napisano 29 maj 2012 - 21:19

Część !
Jaki widelec polecacie do CUBE aerial prawdopodobnie 1 1/8" ? Carbon do 600 plnów ?

pozdr
Wojciech

#2 Gosc_wojciech_bmv_*

Gosc_wojciech_bmv_*
  • Gość

Napisano 30 maj 2012 - 20:24

Wybrałem kilka ofert, możecie coś powiedzieć o tych widelcach ?

1. http://allegro.pl/wi...2384930822.html

2. http://allegro.pl/ca...2346098347.html

3. http://allegro.pl/wi...2374087914.html

pzdr

#3 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 maj 2012 - 23:14

Odpuść sobie drugą pozycję.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#4 kazik

kazik
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • Skądkrk

Napisano 30 maj 2012 - 23:52

Dlaczego?

#5 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 31 maj 2012 - 00:17

1 1/2" - 1 1/8" czyli "tapered"

#6 Gosc_wojciech_bmv_*

Gosc_wojciech_bmv_*
  • Gość

Napisano 31 maj 2012 - 21:26

Zdecyduję się chyba na ten http://allegro.pl/wi...2384930822.html . Powiedzcie mi jak to jest z ewentualnym przycinaniem carbonowego widelca ?

#7 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 31 maj 2012 - 21:34

Powiedzcie mi jak to jest z ewentualnym przycinaniem carbonowego widelca ?

Nie wiem jak to jest przycinać karbonowy widelec, ale wiem jak przycina się karbonową rurkę sterową. Mniej więcej tak jak piszą tu --> http://www.forumszos...opic.php?t=3179

#8 Gosc_wojciech_bmv_*

Gosc_wojciech_bmv_*
  • Gość

Napisano 31 maj 2012 - 21:41

travisb, Jak że trafna uwaga, dzieki za pomoc ! ;-)

#9 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2012 - 14:31

Czołem!

Dziś zmieniałem widełki w identycznym rowerze Cube Aerial, wyciągnąłem oryginalne widełki i ...

tu przestroga do kupujących nieco tańsze szosówki - we wszystkich możliwych specyfikacjach Cube Aerial opisywane ww. widełki są rzekomo aluminiowe, i tu UWAGA, one nie są niestety aluminiowe - są stalowe (!!!), bynajmniej rura sterowa i część korony, waga tych widełek zakrawa o porównanie z najtańszymi jakimikolwiek widłami z "rur do kibla" :-/

Rower dostał w tej chwili widelec Dedacciai Black Fin Carbon, ale jednak wątpliwości pozostały - i zastanawia mnie teraz konstrukcja ramy, na ile jest uczciwa, i na ile jest to alu, i czy nie ma jakiś "tajemniczych" wstawek ze stali :evil:

A plan był żeby upgrejdować sobie systematycznie rowerek, teraz tzw. zagwozdka ....

(min. wymiana kół na Mavic Aksium, potem siodełka na Selle Italia SLR XC, no i po zużyciu zmiana grupy osprzętu z Sory na 105),

Co myślicie, warto?

#10 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 wrzesień 2012 - 18:27

Tak, teoria spiskowa, rama alu z wstawkami stalowymi , czy wiesz jak połaczyć oba te metale oczywiscie wyłaczjąc mufy i klej ?? bo na pewno nie jest na mufach .

a skad wiesz ze rura jest stalowa ?? w widełkach ? dawaj fotke ładną , nie byle jaką.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#11 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2012 - 19:03

SPIKE

Nie jestem jakimś "znawcą", czy też nie mam doświadczenia jakiegoś "mega", ale odróżniam stal od alu, wymiany dokonywałem przy pomocy warsztatu Krajka we Wro, i to samo stwierdził "doświadczony naprawiacz/serwisant" (brak narzędzi w domu=pomoc zaprzyjaźnionego serwisu).
Oczywiście nie twierdzę że rama nie jest całkowicie alu, ale generalnie się z lekka "zdołowałem", foty poniżej ...w razie "niejasności zdjęć" służę lepszymi jutro 8-)

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Tu "ślad mojej gleby" nie polecam ...
Dołączona grafika

#12 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 wrzesień 2012 - 19:45

ja widze to tak że rura sterowa stalowa, ale widać poniżej wklejaną korone już z alu , tak z fotek wychodzi.

Ot taka ciekawostka "chińska"

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#13 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2012 - 19:55

Ot taka ciekawostka "chińska"


Cóż ... ten widelec staje się przeszłością (oddam za koszt wysyłki, ktoś chętny?), w tej chwili jest coś lepszego ... czas pokarze co dalej z całym rowerkiem ;)
Na pewno na pierwszy "ogień" chciałbym lepsze/inne koła (ale bez szaleństw za "tysiące", tylko po prostu).

Troszkę jednak Panowie z Niemiec mnie zawiedli tymi widłami (miałem pewną słabość do Cube i Focus), przyszłościowo na pewno nie będę brał pod uwagę tych producentów, "na tapetę" wezmę klasyków, czyli Włochów ;-)

pzdr



#14 Metal

Metal
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 12 sierpień 2014 - 13:23

ja widze to tak że rura sterowa stalowa, ale widać poniżej wklejaną korone już z alu , tak z fotek wychodzi.

Ot taka ciekawostka "chińska"

Witam.

 
W związku z tym moje pytanie, czy ogólnie taki patent ( sterówka stal + korona alu ) to coś co już na starcie dyskwalifikuje "wiarygodność" i jakość widelca? 
 
Na forum pytałem o widelec ze strony Nashbar Usa, tam właśnie znalazłem widelec 1'' carbon o identycznym typie budowy...Nie wiem czy się w to pakować ? 
 
Jeśli zatem mógłbym liczyć na Twoją opinię byłoby w porządku..
 
Metal




Dodaj odpowiedź