Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trek 1.9 na Sram Apex z 2010


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 szpiler

szpiler
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 01 czerwiec 2012 - 19:31

Potrzebuję opinii kogoś doświadczonego - czy TEN rower wart jest zakupu? Wiem, że Trek daje dożywotnią gwarancję na ramę, a z tego co wyczytałem grupa Sram Apex to coś między Tiagrą a 105 Shimano. Drugie pytanie, czy te koła w tym rowerze wytrzymają pod kolarzem o wadze 80kg? No i na koniec najważniejsze - czy rozmiar ramy 50 będzie dobry na kogoś kto ma 170 cm wzrostu? Z geometrii widzę, że horyzontalna długość górnej rury to 520 mm więc chyba powinno być ok.

#2 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 01 czerwiec 2012 - 22:16

Rama bardzo dobra - na takiej sam jeżdzę od kilku sezonów i jest OK pod względem wygody, wyglądu, wagi i sztywności.

Na takich kołach jezdzi mój kolega, który ma ponad 1,9 metra wzrostu i waży dobrze ponad 80 kg. Rower i koła ma już od 5 sezonów i jeszcze ich nie centrował.

Co do Srama się nie wypowiem, bo nie używam, ale ta cena za nowy sprzęt nie jest zła. Rozmiar też powinien byc dobry. Spróbuj się potargowac, w SSC potrafią zejśc z ceny.

#3 erico329

erico329
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 01 czerwiec 2012 - 22:37

Apex jest fajny , klameczki działają przyzwoicie , fajna ergonomia klamek , małe nieduże górne chwyty i to na plus w porownaniu z sh , z gory się fajnie hamuje bo mają fajną ergonomie . przerzutki chodza przyzwoicie hamulcom nie mam nic do zarzucenia ( przjechałem na apexie tylko kilka km więc nie wiele moge powiedziec , ale to co zaobserwowałem to napsiałem) wagowo do najlżejszych nie należą , ale nie płacisz 5k za osprzęt więc nie ma co wymagać super lekkiego osprzętu . Ogolnie apex fajny sprzęt ;)

#4 szpiler

szpiler
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 01 czerwiec 2012 - 22:39

A jak wypada osprzęt Sram w eksploatacji? Porównywalnie do Shimano, czy nowe części są tak samo drogie jak w przypadku Campagnolo? Z tego co wyczytałem na forum to można mieszać osprzęt Sram i Shimano np. bębenki na kasety są tego samego standardu. Dobrze mówię? :-P

#5 KubaG

KubaG
  • Użytkownik
  • 278 postów
  • SkądKrk

Napisano 01 czerwiec 2012 - 22:50

Co do cen nowego osprzętu to patrz na allegro. Kasety i łańcuchy Shimano/Sram grają razem. Ja jeżdże na grupie Rival, mam kasete Dura Ace i łańcuch Sram PC-1051 czyli Rival, nie ma żadnych problemów. Bębenki Shimano i Srama są takie same. Tyle wiem, nie mam pojęcia czy można mieszać klamki sh z przerzutkami srama, jednak myślę, że nie, ale pewności nie mam. Jak ktoś się zastanawia nad Sramem, to powiem, że z Rivala jestem bardzo zadowolony, Apex jest niższy więc nie wiem co i jak, ale skoro Rival jest świetny to Force i Red tym bardziej.

#6 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 czerwiec 2012 - 23:10

Tyle wiem, nie mam pojęcia czy można mieszać klamki sh z przerzutkami srama, jednak myślę, że nie, ale pewności nie mam.

Nie można. Klamkomanetki i przerzutki muszą być Sram, reszta może być Shimano. Tylko po co? Części Sram polecam szukać na ebayu, tam chyba jest najwięcej korzystnych ofert.

#7 szpiler

szpiler
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 01 czerwiec 2012 - 23:18

No dobra, a dla takich wymiarów rama Treka w rozmiarze 50 będzie dobra?

Dołączona grafika
Dodam, że do tej pory jeżdżę na klasycznej szosie, która ma ramę w rozmiarze 60, i jest zdecydowanie za duża.

#8 KubaG

KubaG
  • Użytkownik
  • 278 postów
  • SkądKrk

Napisano 01 czerwiec 2012 - 23:33

Tak, będzie dobra. Ja jeżdżę na ramie 50 Corrateca ( pozioma 53 c-c ) przy wzroście 175 cm, mostek 11 i jest bardzo ok.

#9 CuoreRosso

CuoreRosso
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 czerwiec 2012 - 08:23

Dyskusja trochę jałowa bo tego Treka ze strony ssc w rozm. 50 już dawno nie ma... Pozdrawiam

#10 kazik

kazik
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • Skądkrk

Napisano 03 czerwiec 2012 - 23:05

Nie wiecie czy ssc sprzedaje same ramy od treków i czy ceny mają ok?

#11 danielasu2

danielasu2
  • Użytkownik
  • 523 postów
  • Skądirlandia

Napisano 03 czerwiec 2012 - 23:17

Można kupić rame treka , radzilbym jednak zaczekać do sierpnia wtedy trek będzie miał już nowe modele .

#12 kazik

kazik
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • Skądkrk

Napisano 03 czerwiec 2012 - 23:23

Już w sierpniu będą mieli nowe modele? No to fajnie... a nie wiedzie ile tak trzeba liczyć za samą ramke alu + widelec carbon ze średniej półki ? tak w przybliżeniu oczywiscie z zeszłego roku

#13 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 03 czerwiec 2012 - 23:35

To chyba jak za granicą kupisz. We Wrocławiu żadnych ram z tamtego roku nie ma, sklep wysprzedaje wszystko co miał, są jeszcze ramy karbonowe sprzed paru lat.

Tu masz ramę z 2011 r., bo na ten rok samej ramy w sprzedaży nie ma.

http://www.ssc.pl/trek2011/25.html

Jako, że dolar drogo stoi, to na większy upust jak 100 - 200 zł bym nie liczył. Czyli, że ramka tak za 1800 zł.

#14 danielasu2

danielasu2
  • Użytkownik
  • 523 postów
  • Skądirlandia

Napisano 03 czerwiec 2012 - 23:53

Nie ma różnicy czy w Polsce czy zagranicą , możesz napisać meila na amerykańskiej stronie treka , jaką rame chcesz i gdzie mieszkasz , oni są w stanie to załatwić z polskim przedstawicielem , będzie drogo .
Produkty treka ogólnie są moim zdaniem przeplacone i proponuje kupić inna rame o równie dobrych a może i lepszych parametrach za mniejsze pieniądze .

#15 szpiler

szpiler
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 04 czerwiec 2012 - 13:37

Faktycznie Trek 1.9 Apex w SSC już nie jest dostępny, także temat można zamknąć.

#16 kazik

kazik
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • Skądkrk

Napisano 04 czerwiec 2012 - 20:57

Ciężka sprawa... za granicą to też... obawiam sie o to cło bo takto bym sprowadzał chinola.
Napisałem do SSC ale 0 kontaktu z nimi.

#17 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 04 czerwiec 2012 - 21:35

Zamiast pisac meile lepiej zadzwoń - powiedzą Ci co i jak. Ostatnio kupiłem u nich ramę - w wyprzedaży mają już tylko kilka karbonowych Lemondów i Treka 5,9 z 2007 r. Z aluminiowych ram to jeżeli dobrze pamiętam wisiała samotnie aluminiowa rama z 2007 r. w rozmiarze 60.



Dodaj odpowiedź