Skocz do zawartości


Zdjęcie

wada ramy merida?


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 studius

studius
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • Skądokolice Szczecina

Napisano 18 sierpień 2008 - 14:23

Mam nowy rower na ramie Merida Road lite 905 (kupiony m-c temu).
Przy myciu roweru zauważyłem na ramie cos jakby rysy pod lakierem, idealnie okrągłe pierwsza w w odległości około 9 cm od suportu na grubej ramie i druga 4 mm od niej. Jest jeszcze trzecia w odległości około 1,5 cm. Takie same okręgi występują na górnej rurze na tej samej wysokości co dolne rysy. Te nierówności są pod lakierem. Mam obawy czy to nie jest wada lub pęknięcie. Rama jest nowa. Nierówności sa wyczuwalne palcem.
Mam pytanie do posiadaczy ram szosowych Merida czy coś takiego występuje również u was? Czy powinienem to reklamować?

zdjęcie ramy

#2 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 18 sierpień 2008 - 15:48

studius, Jak dla mnie to w poprzek to jest spaw rury co raczej jest śmieszne w ramie meridy :-? Bo widać że jest to na okrągło rury.

#3 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 18 sierpień 2008 - 15:58

Też mam tegoroczną meride i podobne okręgi tak samo jak na górnej jak i dolnej rurze. Ja się jednak jakoś nimi nie przejmuje bo wydaje mi się że to nie jest wada, a nawet jakby się coś stało to w końcu od tego jest gwarancja. w Pażdzierniku planuje pomalować rower więc będe zdzierał lakier i zobacze co to jest :)

#4 pierro

pierro
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • Skądswiętoktrzyskie

Napisano 18 sierpień 2008 - 20:10

ja mam meridę roadlite 905 z 2007 r i tez są takie kręgi,ale nie przywiązywalem do tego żadnej wagi, jak zedrzesz lakier to napisz co to jest



Dodaj odpowiedź