Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canyon Ultimate AL Jaki osprzęt?


26 odpowiedzi w tym temacie

#1 ikar998

ikar998
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 02 czerwiec 2012 - 18:19

Witam zastanawiam się nad kupnem roweru firmy Canyon : http://www.canyon.co...ltimate-al.html
Jest To moim zdaniem bardzo dobry rower w nie takich strasznych pieniądzach jakie każe płacić Trek/Specialized a oferujący również wiele.
I zastanawia mnie kwestia osprzętu a wybór jest między:
Campagnolo Athena 11s (1,599Euro)
Shimano Ultegra (1,699Euro)
Sram Force (1,899Euro)

Prosiłbym o wasze opinie na temat osprzętu. Który waszym zdaniem jest godny polecenia zwracając uwagę również na stosunek ceny do jakości. Z góry dzięki

#2 CuoreRosso

CuoreRosso
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 czerwiec 2012 - 19:23

Moim zdaniem jeśli znasz Campę i przyjmujesz całe jej dobrodziejstwo inwentarza (mam na myśli te małe cyngielki przy klamkach) to bierz z włoskim osprzętem. Jeśli nie miałeś przyjemności z Campagnolo i nie masz możliwości od kogoś pożyczyć i potestować to bierz Ultegrę. A jak chcesz zadać szyku, jeździsz na wyścigach, stać cię - pozostaje Sram.
Poczytaj u nich na stronie o zniżkach dla ludzi z licencjami. Można zaoszczędzić ze 100-200 euro.
Według mnie Canyon robi szosówki o najlepszym stosunku cena/jakość (odpada ździerstwo pośredników, zbrodniczych marż cenowych, kosztów pośrednich etc.) A już ten konkretny model to najlepszy aluminiowy przecinak na rynku. M. in. waga roweru zabija niejeden karbon.
Moją szosę też dzisiaj kupiłbym u Niemca z Koblencji.

Wybierz. Kup. Ciesz się. Opisz rower na forum.

Szerokości!

#3 ikar998

ikar998
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 02 czerwiec 2012 - 21:06

Dzięki za info o zniżkach :) tego wcześniej nie zauważyłem :)

#4 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 02 czerwiec 2012 - 23:08

Tak, są zniżki, ale tylko dla FRAMESETów. Czyli, rama+widelec+stery+mostek+sztyca+jakieś osłony na ramę
Jak dla mnie, to rozważałbym tylko Shimano i Sram. Osobiście, to wybrałbym Sram ze względu na ciekawość działania SRAMa a dodatkowo odnoszę wrażenie, że klamkomanetki ULTEGRY "nie leżą mi".

Wszystko zależy, do czego będziesz stosował rower. Jeśli będzie to wyścig i jakieś góry, to faktycznie mniejsza waga SRAMa przyda się tutaj. Natomiast, jeśli to będzie jedyny rower, który służyć będzie na treningach i na zawodach, to można przychylić się do ULTEGRY ze względu na ceny łańcuchów, kaset i łożysk (chociaż w SRAMie można zastosować komponenty SHIMANO).
Zaoszczędzone pieniądze w stosunku ULTEGRA do FORCE można dołożyć do lżejszych kół na zawody, a KSYRIUMY stosować na treningach ;)

#5 camilsoze

camilsoze
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 czerwiec 2012 - 10:31

A mozna wiedziec jaki rozmiar wybrales? Bo z mojej konwersacji mailowej z Canyonem wyszlo ze ich strona i ten ich caly PPS system zle wylicza. Mam 182cm wzrostu i inseam 86cm. Wychodzi mi rozmiar M dla Ultimate AL a Canyon odpisal mi, ze powinno byc L. Widze ze Canyon ma troche zanizona rozmiarowke wiec to nawet ma sens. Jak zwieksze inseam o 1cm to przeskakuje na L

#6 CuoreRosso

CuoreRosso
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 czerwiec 2012 - 13:39

Też mam takie wrażenie, że PPS System zaniża. Wystarczy porównać z ogólnie dostępnymi programami do wyliczania rozmiaru ramy. Ten od Canyona bardzo często podaje inaczej. Np. rozmiar xs jest według PPS dobry dla kogoś o wzroście 160 cm jaki i 170 cm. Tak więc nie do końca bym się nim sugerował.

#7 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 04 czerwiec 2012 - 15:13

A ja dla Ultimate CF dostałem chyba zawyżoną ramę. Przy 168 cm wzrostu dostałem M-kę...
Nie wiem, może to tak specjalnie, bo rower już z wyścigowym rodowodem :)

#8 CuoreRosso

CuoreRosso
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 czerwiec 2012 - 17:50

Moim zdaniem przy 168 cm to rozmiar 52, czyli 'canyonowska" S. Chyba, że masz krótkie nogi (Inseam poniżej 76 cm) to wtedy rozważyłbym XS, choć rowerek wydaje się wtedy maleńki i taki jakiś... Poszukaj na tym forum, jeden kolega kupił XS, co prawda Roadlite'a, ale jest jego fota.
A propo jak ci się na tej M-ce śmiga. Jaki osprzęt? Pokazałbyś jakieś zdjęcia.

#9 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 04 czerwiec 2012 - 18:22

A propo jak ci się na tej M-ce śmiga. Jaki osprzęt? Pokazałbyś jakieś zdjęcia.

Hehe, jeszcze jej nie mam:) Ale jak się tylko "ojro" uspokoi to zakupuję osobno ramę, nowy osprzęt (prawdopodobnie Sram Force) i jakieś koła (może składane lub FFWD F4R).

Również myślę, że 52, czyli "S". Inseam mam około 81 (ale chyba siostra mnie źle zmierzyła i założę, że mam 80 ;) )
Mostek chyba odpowiednio obliczył, bo wyszło 90mm ale za to długość ramienia korby to 172.7.
Chyba faktycznie jeszcze przed zakupem zadzwonię do nich i popytam się, co jest z ich kalkulatorkiem

(EDIT: Faktycznie, Inseam ustawiając na 80 otrzymuję ramę 52 "S". To by się zgadzało z korbą 170mm i krótszy mostek 80mm)

Żeby nie robić OT, to dodam, że lepiej brać Simano lub Sram. Jeśli ikar998 weźmiesz Athene, to koła dostaniesz z bębenkiem pod Campe, co może w przyszłości lekko przeszkodzić w zmianie/unowocześnieniu sprzętu ;)

#10 Marcines

Marcines
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPruszków

Napisano 04 czerwiec 2012 - 19:05

Jak Ci się nie spieszy to poczekaj na promocję. Np w zeszłym roku podczas TdF Ultimate al były o 100 (albo i 200, już nie pamietam) tańsze. Tak samo na koniec sezonu jak trzeba wyprzedać magazyn.

#11 ikar998

ikar998
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 04 czerwiec 2012 - 19:46

zakup planuje na około 20 lipca :) więc może coś po promocyjnych będzie :) a może Katusha wygra TdF i będą wtedy ładne zniżki :D

#12 martinelli

martinelli
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwiec 2012 - 11:24

a nie wiecie jaki rozmiar powinienem mieć przy 176 cm wzrostu? wyszła mi S-czyli 52cm :)

#13 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 05 czerwiec 2012 - 15:08

Nie żartuj :) Przy tym wzroście to 54 na bank. Pomierz sobie jeszcze raz wszystkie długości a w szczególności "INSEAM". U mnie wystarczyło zaniżyć wynik o 1 centymetr, żeby uzyskać wynik w postaci mniejszej ramy :)

#14 martinelli

martinelli
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 czerwiec 2012 - 18:23

jesteś pewien że M ?

w innym temacie widziałem, że kolega który ma 182 cm zamówił M.

#15 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 06 czerwiec 2012 - 19:19

Jak cię nie będzie nawalał kręgosłup to kupuj S ale ja mam 175 i mam ramę 53 i każdy mówi ,że za mała ;-)

#16 martinelli

martinelli
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 czerwiec 2012 - 19:26

wydawało mi się, że przy dłuższej ramie sylwetka będzie bardziej wypłaszczona i "sportowa", mniej wygodna.

Ale rozumiem, że jest odwrotnie tak:)? Przy mniejszej będzie mniej komfortowo?


POPRAWKA, nie wiem czemu pisałem o 52 i 54 cm. w CANYON jest 53 cm (S) i 56 cm (M).

Sprawa więc się skomplikowała bardziej :/

#17 Gosc_Zajcevo_*

Gosc_Zajcevo_*
  • Gość

Napisano 06 czerwiec 2012 - 21:04

Im większy rozmiar ramy, tym niżej trzeba wysuwać sztycę, a także ciało jest bardziej wysunięte do przodu, jednak siodełko jest delikatnie poniżej wysokości kierownicy.
Przy mniejszej ramie sztyca musi być mocno wysunięta, co sprawia, że siodełko jest znacznie wyżej kierownicy np. 10-15 cm. Obciąża to znacznie plecy oraz ręce (zwłaszcza nadgarstki).
Trzeba także stosować dłuższe mostki niż seryjne. :mrgreen:

#18 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 06 czerwiec 2012 - 23:17

Zajcevo zapewne jest tak jak prawisz :shock: :evil:

martinelli a tak moze pofatygowalbys sie i poswiecil troche czasu na pomierzenie sie?!
Odrob zadanie domowe, a bedziesz wiedzial, jaki rozmiar jest dla Ciebie dobry.

#19 camilsoze

camilsoze
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 czerwiec 2012 - 11:58

jesteś pewien że M ?

w innym temacie widziałem, że kolega który ma 182 cm zamówił M.


Ja mam 182cm i PPS system wskazywal mi M ale panowie z Canyona powiedzieli mi, ze PPS wskazuje zle i odpowiedni bedzie L. Zauwaz, ze rowery Canyona maja troche zanizone wymiary. Przewaznie rozmiar np 54 oznacza, ze rura gorna mierzona rownolegle do ziemi (tzw efective lengh) ma wlasnie 54cm. Tak jest w Treku, Feltcie. W canyonie tak nie jest.

#20 martinelli

martinelli
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 czerwiec 2012 - 13:17

camilsoze, kupiłeś L ostatecznie? I jak Ci się jeździ, rozmiar jest dobry?

No tak, co do rozmiarów Canyona to widzę, że np. rozmiar 56 cm ma długość górnej rury 545mm.

Czy w praktyce to oznacza, że bliżej mu do rozmiaru 54cm w porównaniu do innych firm?



Dodaj odpowiedź