Skocz do zawartości


Shake Spalacza


32 odpowiedzi w tym temacie

#21 roado

roado
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądSiedmiomilowy Las

Napisano 15 sierpień 2012 - 11:03

Skoro komuś przeszkadza "smażenie" takiego omleta to może go sobie upiec w piekarniku albo w gofrownicy i też będzie smacznie. Jeśli macie "jaja" to można taki zestaw na surowo łyknąć i taką wersję polecam 8-)

#22 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 03 październik 2012 - 18:32

Ja zamiast syfiastego mleka moge polecic mleko sojowe albo ryzowe, duzo drozsze ale sto raz bardziej zdrowe i pozywniejsze, bardziej energetyczne, wysoko bialkowe.

Nabial to syf, a juz szczegolnie wspolczesny nabial z krow trzymanych pod lampa, karmionych chemia i zyjacych pare lat. Ja produktow zwierzecych prawie wogole nie spozywam, szczegolnie kiedy sie nabawilem skazy bialkowej wlasnie od syfiastego mleka.

Co do przepisow to znalazloby sie sporo patentow. Ale polecam wam sprawdzic z mlekiem weganskim ;) Ja np dzis zjadlem sobie platki owsiane z blonnikiem, z suszonymi jablkami (prosto z drzewa), orzechami wloskimi (prosto z drzewa) i miodem (prosto z ula). No i oczywiscie mleko ryzowe - pycha ;) No i jeszcze bym dorzucil rodzynki i ewentualnie banana jak przed jazda - pychota, naturalnie i zdrowo!

A co do smazenia to nie ma w tym nic takiego (oby bez przesady), bardziej zdrowy jest olej rzepakowy i oliwa, niz te wasze mleko ;)

#23 janekws

janekws
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • Skądddz

Napisano 03 październik 2012 - 20:21

mleko sojowe nie jest zdrowe
link
link2
syf i to drogi syf prowadzący do raka

#24 jark

jark
  • Użytkownik
  • 276 postów
  • Skąd:)

Napisano 03 październik 2012 - 20:32

Nabial to syf, a juz szczegolnie wspolczesny nabial ....

mylisz się i to bardzo ... obyś zmądrzał zanim lekarze rozłożą ręce

#25 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 04 październik 2012 - 10:29

Alez sie usmialem buahaha. Stary te linki z brukowcow to wiesz co mozesz z nimi zrobic ;)

Jak dzieci. A w ufo tez wierzycie? Soja prowadzi do raka, wiekszego debilizmu nie slyszalem. Czytacie ta tania propagandowke napedzana i oplacana przez przemysl miesny. Niedlugo sie okaze ze fasola czerwona tez prowadzi do raka, tak samo jak pomidory, i inne warzywa :lol:

A co do samego mleka, to sprawa jest prosta: jest to produkt wytwarzany przez zewierzeta do karmienia malych (takze przez ludzi), wiec logiczne jest ze nie jest on dobry dla doroslego mezczyzny, to tak jak bys pil mleko matki w wieku 30 lat, tylko innego gatunku. Sypiecie tu linkami, a juz dawno dowiedzono ze laktoza jest niezdrowa a mleko to jeden z najbardziej uczulajacych produktow. Wiec moze i wy sie o tym przekonacie ;) Oczywiscie wiadomo ze w niewielkich iloscich nie szkodzi i nie ma co przesadzac, ale gorzej jak spozywasz je codziennie.

A jak ktos wierzy w tania propagandowke przemyslu miesnego to ok, jego sprawa. Ale zawsze moze uzyc mleka ryzowego. Chyba ze zaraz ktos mi powie ze ryz wywolune raka i bezplodnosc, co byloby takim samym debilizmem jak ze soja wywoluje.

#26 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 październik 2012 - 10:44

Panowie, tytuł tego wątku wskazuje jednoznacznie jego tematykę.
Jak chcecie sobie polemizować czy mleko jest dobre, czy też nie proszę stworzyć osobny wątek w odpowiednim dziale...


#27 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 04 październik 2012 - 10:46

A co do zmadrzenia, masz racje zmadrzalem i przestalem cale szczescie spozywac mleko ;) A lekarze sa z tego radzi.

Choc jak logiczne argumenty do was nie trafiaja, to wesmy historie z zycia wzieta na tem zdrowosci mleka. Tez kiedys myslalem ze jest zdrowe, jadlem mnostwo serow i pilem mleko, az pewnego razu moj organizm zareagowal reakcja obronna, broniac sie przed tym syfem, na calych rekach wyskoczyla mi najpierw wysypka, potem przerodzilo sie to w otwarte rany, cale przedramie mialem w tym gownie, lala sie z tevo dziwna ciecz, pieklo i swedzialo jak diabli. Dostalem skazy bialkowej. Od tej pory jak zjem pizze, albo wypije mleko to g. wyskakuje spowrotem, ale odkad tego nie robie nie mam problemow.

Takze nie wiem kto tu powinien zmadrzec ;-)

A soje sporzywam od jakis 5 lat regularnie i problemow opisanych w tych bzdurnych linkach nie odczuwam, co wiecej nie potwierdzaja tego przypadki wegan ktorzy od dziecka nie spozywaja produktow zwierzecych, po prostu tego nie ma, nie slyszalem o ani jednym przypsdku, podczas gdy ludzi ze skaza bialkowa jest miliony, tak samo jak umierajacych na zawaly serca, zakrzepy, problemy z cholesterolem i inne tego typu rzeczy spowodowane przez mieso. A to akurat jest udowodnione naukowo i nikt nawet nie smie tego podwarzac, to fakt. Za to rak spowodowany soja to taka abstrakcja w zaden sposob nie dajaca sie dowiesc naukowo. Bo niby w jaki sposob warzywo moze wywolywac raka?

#28 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 04 październik 2012 - 10:57

Virenque, Mylisz sie, to temat o shakeach, ja tylko zasugerowalem ze lepiej dodac mleka ryzowego badz sojowego, na co posypal sie grad nie majacych racji bytu argumentow, dlatego teraz polemizujemy czy lepiej do tego shaka dodac mleko krowie czy sojowe, wiec mysle ze to jest odpowiednie miejsce na taka dyskusje.

A niedowiarkow i sypiacych madrymi llinkami z brukowcow odsylam aby poszperali na temat skazy bialkowej i atopowego zapalenia skory (czego sie nabawilem od mleka), jest tego sporo w necie, ale nie bede wrzucal linkow.

Ps. A slyszalem tez ze jajaka wywojulo bezplodnosc tak na marginesie, wiec skoro z tego powodu rezygnujecie z soji, to z jajek tez by wypadalo ;-)


Kolego i dziekuje ci bardzo za ostrzezenie. To sa chyba jakies jaja co sie na tym forum dzieje! Post niezgody z regulaminem?? Niby z ktorym punktem, ze nie na temat? Na temat co juz udowodnilem powyzej, a nawet jak to pierwsze slyszle ze za cos takiego mozna dostac bana!!! Chyba tylko na tym forum rzadzonym przez niekompetentnych i zarozumialych moderatorow jak ty. Bo na kazdym innym zostal bys pozbawiony moderki za takie akcje. Prosze daj mi drugie ostrzezenie buraku! Bo tylko na to cie stac. Podcieram se dupe twoimi ostrzezeniami.

Uwaga, na tym forum mozna dostac ostrzezenie za posty niezgodne z ideologia moderatorow! Gratuluje :lol:

#29 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 październik 2012 - 11:35

Grzecznie prosiłem, żeby nie tworzyć kolejnej kłótni na forum w nieodpowiednim temacie.
Wątek przepisów został stworzony w konkretnym celu.
Nie umiałeś się zastosować dostałeś ostrzeżenie...

Twój poziom kultury jest "imponujący", tym czasem odpoczniesz sobie od pisania postów.
pozdrawiam


#30 Gosc_Spalacz_*

Gosc_Spalacz_*
  • Gość

Napisano 04 październik 2012 - 15:23

Ode mnie tylko jedno - każdy ma prawo do własnego zdania, ale narzucanie go innym jest nie na miejscu. Faktycznie, mleko krowie W NADMIERNYCH ilościach może szkodzić, w zależności od tolerancji laktozy, jest o tym mnóstwo artykułów - w niektórych mocno przeginają pałę, ale olać to. U mnie pojawiają się gazy i wzdęcia po wypiciu ponad 0.5l, to mówi samo za siebie.
Z drugiej strony szklanka mleka krowiego dziennie z całą pewnością nie zaszkodzi (pomijając osoby, które nie mogą spożywać nabiału). Przynajmniej ja, dzień w dzień przez 3 lata na śniadanie jem owsiankę na szklance mleka - jak tysiące innych kolarzy amatorów i zawodowców - i żadnych negatywnych jego skutków nie odnotowałem. Twaróg całkiem wywaliłem ze swojego menu, podobnie jogurty, także to jedyna forma nabiału jaki spożywam, śmierć mi raczej nie grozi :mrgreen:
Grunt to nie popadać w paranoję...

#31 jark

jark
  • Użytkownik
  • 276 postów
  • Skąd:)

Napisano 04 październik 2012 - 17:52

......, jadlem mnostwo serow i pilem mleko, az pewnego razu moj organizm zareagowal reakcja obronna, ....

to przecież normalne ..... wszak wszystko trzeba z umiarem

jakby alkoholicy po pierwszej reakcji obronnej organizmu, reagowali
tak jak Ty ..... to by nie byli, alkoholikami
:)

#32 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 październik 2012 - 10:51

Ponieważ temat jest ciekawy i można się wiele dowiedzieć w kwestii nabiału stworzyłem do tego osobny temat - poprzednio nie zdążyłem, a już byłem wyzywany od buraków...

Proszę kontynuować dyskusję w wątku:
http://www.forumszos...pic.php?t=15605

W wolnej chwili przeniosę wartościowe posty stąd.

pozdrawiam

#33 tomiek

tomiek
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądMałopolska ok.Gorlic

Napisano 14 styczeń 2014 - 14:30

Shake świetny, czuje sie po nim jak po obiedzie :) 

Małą korektę robie zamiast miodu płaska łyżka cukru trzcinowego.





Dodaj odpowiedź