Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kompatybilność ant+


67 odpowiedzi w tym temacie

#1 wtd

wtd
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 czerwiec 2012 - 00:06

Witam
Interesują mnie urządzenia peryferyjne znakowane protokołem ant+ oraz ich kompatybilność z innymi urządzeniami np. garmin 310 lub 910.
Gdzieś mi się obiło w google ze coś zależy od jakiś bitów i czasami są problemy ze współpracą tych urządzeń z komputerkami.
Czujnik kadencji i prędkości brandowane przez garmina na bank będą działać z tymi modelami.
Mnie interesuje tańsza alternatywa a konkretnie:
Czujnik kadencji/predkości btwin http://www.decathlon...-ant-172059069/
Czujnik HRM http://www.decathlon...-ant-172064097/

Czy to będzie działać z garminem 910xt?

#2 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 07 czerwiec 2012 - 08:20

W opisie na stronie jest coś takiego "Kompatybilność : Kompatybilny z wszystkimi licznikami z technologią ANT+ (w tym licznik "COUNT7")". Dlatego przychodzisz ze swoim garminem kupujesz czujnik i sprawdzasz przed sklepem, jeżeli nie działa, to oddajesz. Możesz też zapytać czy pozwolą Ci sprawdzić przed zakupem, ale z tego co kojarzę to czujnik kadencji był zapakowany w taki nieotwieralny plastik.

Generalnie skoro powołują się na ten standard, to musi działać, raczej decathlon nie zmodyfikował go we własnym zakresie.

#3 natus

natus
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • Skądwrocław

Napisano 07 czerwiec 2012 - 11:37

używam czujnika tętna od Adidasa (najprostszy pulsometr biegowy) i spisuje się bez zastrzeżeń - oczywiście jest na ant+

#4 robsohn

robsohn
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 07 czerwiec 2012 - 11:43

wtd, jeżeli chodzi o urządzenia Garmina to polecam tą stronę http://www.dcrainmaker.com/ Koleś robi masę testów różnych urządzeń, głównie Ant+
Nie przeczytałem jeszcze o problemach z 310xt (ten posiadam) i ant+

#5 bonifacy

bonifacy
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Skądwielkopolska

Napisano 07 czerwiec 2012 - 11:56

z tego co udalo mi sie wyszukac czujnik kadencji/predkości btwin czesto ma problemy z komunikacja z innymi urzadzeniami niz licznik btwin. opaska jest bezproblemowa.

#6 wtd

wtd
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 czerwiec 2012 - 19:54

Chyba zdecyduje się na 910 tak więc

wtd, jeżeli chodzi o urządzenia Garmina to polecam tą stronę http://www.dcrainmaker.com/ Koleś robi masę testów różnych urządzeń, głównie Ant+

DC pisze http://www.dcrainmak...pth-review.html że jest ok

Speaking of which, the FR910XT supports the major cycling ANT+ sensor types including Power Meters, Speed-Only sensors, Cadence-Only sensors and combination Speed/Cadence sensors. It also supports ANT+ heart rate monitors as well.

A tu obrazek
http://lh4.ggpht.com...%255B3%255D.jpg


z tego co udalo mi sie wyszukac czujnik kadencji/predkości btwin czesto ma problemy z komunikacja z innymi urzadzeniami niz licznik btwin. opaska jest bezproblemowa.

Monza prosić o jakiegoś linka

Jeszcze takie pytanko
Jak się zachowa komputerek jeśli będzie podłączony czujnik kadencja/prędkość czy prędkość będzie można brać z gpsa czy z koła. Czy gps bedzie można włączyc outdor i wyłączyć indor?
Znalazłem tylko info na temat foodpad (pewnie dla wszystkich jest to oczywiste) ze tak jest

When indoors, it’ll send both speed and distance, as well as cadence. And when outdoors it’ll send cadence (turnover), to match up with the GPS signal. Additionally, if you end up in an area with bad GPS signal (GPS speed = zero), the unit will switch to the footpod for speed/distance. You can also set the watch to switch over to using footpod for speed, to help even out some of the speed jumpiness sometimes associated with GPS speed. This is called changing the speed source.


Z góry dzięki

#7 wtd

wtd
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 czerwiec 2012 - 22:03

z tego co udalo mi sie wyszukac czujnik kadencji/predkości btwin czesto ma problemy z komunikacja z innymi urzadzeniami niz licznik btwin. opaska jest bezproblemowa.

bonifacy masz w 100 % racje - przetestowane.
Czujnik tętna działa bezproblemowo, jednak czujnik prędkości/kadencji nie działa z garminem 910xt

thx

Mozna zamykać

#8 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 20 czerwiec 2012 - 12:32

Mozna zamykać


Nie - nie bardzo. Dlaczego? Bo odpowiedź na tego typu pytania można znaleźć na tej stronie internetowej

Problemem może być tylko sprecyzowanie producenta danego urządzenia - np. bTwina odszukać na liście nie sposób, widocznie produkuje ktoś inny, a decathlon oznakowuje swoją marką. W tym przypadku mogą być problemy z parowaniem sprzętu.

Np. wyszukując jakie urządzenia współpracują z CycleOps PowerTap SLC+ otrzymujemy listę kompatybilnych urządzeń.

Podobnie chcąc upewnić się, że Bontrager Duotrap Digital Speed/Cadence Sensor można użyć jako zamiennika garminowskiego GSC-10, wystarczy sprawdzić wynik wyszukiwania.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9 wtd

wtd
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 czerwiec 2012 - 12:44

Problemem może być tylko sprecyzowanie producenta danego urządzenia - np. bTwina odszukać na liście nie sposób, widocznie produkuje ktoś inny, a decathlon oznakowuje swoją marką. W tym przypadku mogą być problemy z parowaniem sprzętu.


Decathlon jest pod marką geonaute

#10 vroobell

vroobell
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Skąd3city

Napisano 21 czerwiec 2012 - 15:02

witam,
tymbardziej że jest to mój pierwszy post tutaj. próbuję właśnie połączyć czujnik kadencji/prędkości ANT+ z decathlona bTwin/geonaute. na -=LINK=- tej stronie widzę że moje urządzenie powinno dać się połączyć z wyżej wymienionym czujnikiem niestety cisza. nie wykrywa mi urządzenia. czy ktoś próbował używać tego geonauta z holuxem gpsport 260pro ?

#11 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 21 czerwiec 2012 - 21:13

vroobell, jak Ci się uda to pochwal się, bo też jestem zainteresowany taką konfiguracją

#12 vroobell

vroobell
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Skąd3city

Napisano 22 czerwiec 2012 - 05:48

chyba się poddaję. gdzieś wyczytałem żeby :
1) zamontować zestaw, pokręcić pedałami i wtedy wzbudza się nadawanie - bez powodzenia
2) wyjąć baterię z zestawu żeby zresetować wysyłany S/N po którym urządzenie jest rozpoznawane przez holuxa - bez powodzenia

mimo tego że wg thisisant.com powinny się dogadywać nie umiem przekonać żadnego do współpracy i tym samym chyba się po prostu poddam. cena między holuxowym czujnikiem a geonauta nie jest aż tak duża. 80pln geonaute przy cirka 91pln zdaje się holuxa. szkoda nerwów.

#13 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 03 lipiec 2012 - 16:01

Ja dopisze, że Holux 260pro działa z czujnikiem Garmina GSC™ 10 - chociaż to akurat nie dziwne. Nie wiem czy czujnik Holuxa się opłaca skoro to jedynie kadencja, może lepiej garminowski? Swoją drogą ciekawe czy EDGE 500 działa z tym cudownym czujnikiem z Decathlonu?

#14 vroobell

vroobell
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Skąd3city

Napisano 04 lipiec 2012 - 07:26

obawiam się że ogólnie ten kombajn kadencja/prędkość decathlonu dogaduje się tylko z ich licznikiem prędkości. szukając info o możliwości podłączenia tego do holuxa widziałem i posty na temat problemu podłączenia tego do innych urządzeń zgodnych niby ze standardem ant+ :/ zatem ogólnie i ostatecznie odradzam kupowanie czujnika geonaute. gdzieś tam pisali że czujnik HR geonaute działa - ale tego nie widziałem w polskim decathlonie.

dzięki za info o GSC 10 - jeżeli działa to jak widzę za 160 pln na allegro warto się zainteresować. co prawda cena całego zestawu wzrosła dość mocno :D jak to mówią na kobietach można oszczędzać ale na gadżetach NIGDY ! :-D

#15 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 06 lipiec 2012 - 18:12

To jedziemy dalej. Odwiedziłem dzisiaj decathlona, bo okazało się, że potrzebuje czujnik do Edge 500. Pan na serwisie był bardzo miły i próbowaliśmy czy da się sparować E500 i czujnik geonaute - bez powodzenia. Połączył się z licznikiem decathlonowskim, a garmin nie chciał go wykryć. Może dało się bardziej pokombinować, ale już nie chciałem męczyć pracownika.

#16 vroobell

vroobell
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Skąd3city

Napisano 06 lipiec 2012 - 19:07

tu się nie da nic zakombinować. to po prostu nie będzie fungować. trzeba to raz wyraźnie powiedzieć i napisać żeby następni nie popełnili pomyłki - geonaute, decathlon czujnik kombajn kadencja + prędkość działa tylko i wyłącznie z licznikiem decathlona.

wyżej wymieniony czujnik kombajn garmina gsc 10 mam już u siebie i z pełną odpowiedzialnością potwierdzam - współpracuje on bez problemów z holuxem gpsport 260 pro

#17 marwooj

marwooj
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 październik 2012 - 06:49

tu się nie da nic zakombinować. to po prostu nie będzie fungować. trzeba to raz wyraźnie powiedzieć i napisać żeby następni nie popełnili pomyłki - geonaute, decathlon czujnik kombajn kadencja + prędkość działa tylko i wyłącznie z licznikiem decathlona.

Muszę cię zasmucić ale nawet ze sprzętem decathlona się czasem nie chce parować, zwłaszcza te z numerkiem 201111, te z numerkiem 2012cośtamcośtam dawały już radę, przetestowałem 4. Wymieniałem baterię, machałem magnesikiem, nic. Kompletny złom.

#18 wtd

wtd
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 maj 2013 - 08:26

trzeba to raz wyraźnie powiedzieć i napisać żeby następni nie popełnili pomyłki - geonaute, decathlon czujnik kombajn kadencja + prędkość działa tylko i wyłącznie z licznikiem decathlona.

Ostatnio przeglądałem stronke z ant + i dogrzebałem się to licznika z decathlonu http://www.thisisant.com - według stronki działa z moim licznikiem.
Postanowiłem to znowu sprawdzić i przetestować osobiście
Wynik: POZYTYWNY - jest tańsza o połowę alternatywan do garmina.
Czujnik kadencji/predkości btwin jest kompatibilny z ant+ i działa z garminami

#19 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 18 maj 2013 - 09:02

wtd, to że łatwo zadziałał z Twoim nie znaczy, że zadziała z każdym, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd. Czujniki spd/cad z decathlona mają problemy z garminami (przynajmniej z niektórymi). Podobno da się sparować w każdym przypadku, ale niekiedy trzeba odczytać numery czujnika za pomocą antsticka i wklepać je ręcznie do garmina. Mało kto ma taki zestaw więc kupując czujnik z decathlona można się przejechać.

Moja rada: jeżeli nie masz dostępu do antsticka, to zabierz Garmina do decathlona i spróbuj na miejscu. Ja tak zrobiłem - nie było żadnych problemów ze sprawdzeniem.

#20 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 14 czerwiec 2013 - 18:08

Witam
A próbował ktoś skumać przy pomocy ANT+ na Androidzie pulsometr Geonaute z jakimś programem innym niż Endomondo? Właśnie próbowałem skomunikować dwie Xperie - parę tygodni temu X10 Mini Pro, teraz Neo V - z owym pulsometrem w Endomondo i nic z tego... Jest to w ogóle możliwe?



Dodaj odpowiedź