Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ocena sprzętu


30 odpowiedzi w tym temacie

#21 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 25 lipiec 2012 - 09:24

tornado, tu masz moją wypowiedź z maja br. z tematu "jaki licznik kupić":

W Sigmie rox 9.1 (8.1) to nie jest pomiar mocy, bo nie ma żadnego czujnika. Licznik pokazuje moc, ale nie jest to moc przekazywana na korbę, ale moc potrzebna do uzyskania danej prędkości roweru. Przynajmniej tak to tłumaczy Sigma. Do wskazań używa wzoru na podstawie danych (np. waga kolarza z rowerem, szerokość ramion, pozycja kolarza, prędkość, nachylenie terenu). Nie jest zatem uwzględniana np. jakość drogi, wiatr (b. duży wpływ), które mają wpływ na moc. Przy jeździe pod górę pomiar jest dokładniejszy, bo mniej więcej cały czas naciska się na pedały, a wiatr nie ma takiego wpływu (mała prędkość na podjeździe). Nie ma więc raczej takiej sytuacji, że jedziemy rozpędzeni i tylko lekko pedałujemy nie napędzając roweru - na płaskim np. pokaże wtedy zawyżoną moc.
Funkcja mocy jest zatem raczej zabawką, choć na podjazdach, gdzie jest mniejszy wpływ nieuwzględnianych przez licznik czynników, może służyć do porównywania mocy (tylko porównywania, bo raczej nie pokazuje rzeczywistej mocy), np. na podjeździe masz 200W, a jak przyspieszysz masz 300W - wiesz, że moc wzrosła o 50%.

Jeśli chcesz trenować z pomiarem mocy, to Sigma odpada. Jeśli ma być tylko gadżetem, to może być.

Na stronie Sigmy jest demo wszystkich liczników i można się pobawić.

W rox 9.1 i poprzedniej wersji 9.0 masz możliwość zapisywania danych trasy i wgrywania tego na komputer. Wychodzą fajne wykresy, profile trasy. Jest co analizować. Wersja 9.1 różni się od 9.0 głównie tym, że są nowe funkcje: mocy i ghost race - w czasie jazdy tą samą trasą licznik porównuje ją do poprzedniej, nagranej na licznik. Dodatkowo 9.1 tworzy wykres kadencji, czego 9.0 nie robi. Różnice nie są więc duże. Jeszcze 9.1 ma inny pasek od czujnika tętna - jest cały elastyczny, a sam czujnik się do niego odczepia (np. do prania).



#22 Gosc_sebreef_*

Gosc_sebreef_*
  • Gość

Napisano 26 sierpień 2012 - 19:02

Jakby kogos interesowało, to licznik przejechał prawie tysiąc kilometrów, wszystko działa, a zaliczył juz i upały i dwa razy konkretny deszcz, kumpel kupił identyczny, a bezprzewodową Sigmę odłożył ładnie na półeczkę 8-) Super sprawą jest to że bez klikania mamy na wyświetlaczu prędkosć aktualną, prędkość średnią, dystans przejechany (trip) i czas jazdy, albo w drugim "położeniu" mamy prędkość aktualną, prędkość max, zegarek i przebieg całkowity.

Pozdrawiam
seb

#23 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 sierpień 2012 - 19:44

znalazłem temacik o licznikach i widze tutaj liczniki Atech.
To bardzo dobre liczniki , cena/jakość , powiem że jak je sie sprzedaje juz od 6 lat nie było do tej pory z nimi nic, żadnych zwrotów.
Za to Sigmy - było troche zwrotów , wyświetlacze padały , funkcje , nie było tego dużo , ale zawsze coś w miesiącu sie znalazło.

Atech - każdy model ma duży czytelny wyświetlacz sporo funkcji i cena w porównaniu do Sigmy bardzo dobra.

Moge je polecić jak ktoś nie szuka .....szpanu.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#24 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 26 sierpień 2012 - 20:03

Jeżdżę z Atechem od 2 miesięcy. Zero problemów! Święta racja to co pisze SPIKE
Zdjąłem świrującego Polara i mam (jak na moje potrzeby) full serwis od Atecha :-D

#25 Gosc_sebreef_*

Gosc_sebreef_*
  • Gość

Napisano 26 sierpień 2012 - 20:14

SPIKE, no ja mam własnie dokładnie ten model ;-)
Dołączona grafika


Pozdrawiam
seb

#26 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 26 sierpień 2012 - 20:20

Czy ten Atech ma też możliwość montowania na mostku?

#27 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 26 sierpień 2012 - 20:24

Ten, który ja mam, model 438 (z pulsometrem i kadencją bezprzewodową) ma taką możliwość. I tak właśnie korzystam!

#28 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 26 sierpień 2012 - 22:58

zastanawiałem się nad tym http://allegro.pl/li...2527192334.html lub tym i ciężko wybrać... http://allegro.pl/li...2566251980.html


Solid, a Ty gdzie Twojego kupiłeś? Dasz link?

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#29 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2012 - 07:04

Żadna tajemnica ;-) Bezpośrednio u importera. Zajrzyj www.apg.pl

#30 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 sierpień 2012 - 10:13

jak pisałem , Atech jest ok dla amatorów wystarcząjacy, sporo funkcji z niewielkie pieniądze, bezawaryjność.

Co do Sigmy to w mtb np. używam 1606l i do tego modelu nie mam zastrzeżeń , przewodowy owszem , ale mi to nie przeszkadza.

Sigmy mają problem z podtsawkami ( wkręcane ) , jesli używamy wypinania licznika często, to niestety podstawa licznika ( nie tylko podstawka ) sie wyciera i licznik słabo trzyma .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#31 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 27 sierpień 2012 - 10:17

Mam niski model Sigmy 700 i problem z łącznością. Czasem nie styka (licznik z podstawką), trzeba wtedy wyciągnąć i włożyć licznik. Ja pie... taką zabawkę(swoją drogą zachwalaną na forach!). Następnym razem kupię no-name'a albo tego Atecha, zwłaszcza że funkcji ma więcej a i wyświetlacz jakoś tak ładniejszy.



Dodaj odpowiedź