Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canyon Roadlite 7.0, Kellys ARC 5.0 Plus a może coś innego?


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 11 czerwiec 2012 - 20:15

Witam wszystkich,

Po wczorajszej przejażdżce stwierdziłem, że już dorosłem do roweru szosowego. Po niezbyt długich poszukiwaniach moimi faworytami są:
- Canyon Roadlite AL 7.0 (1249 Eur + 39 dostawa) - http://www.canyon.co...ike.html?b=2500
- Kelly's ARC 5.0 Plus (4759 PLN) - http://kellysbike.co...8&subcat_id=322
- a może coś innego? Te 1300 Eur (albo równowartość w PLN) to max co chciałbym wydać.

Mam kilka pytań:
- który z tych rowerów polecilibyście? Wiem, że Kellys nie cieszy się zbyt dużym uznaniem z powodu ramy ale chyba powoli coś z tym robią (patrz 5 lat gwarancji na ramę). Do tego bardzo przyzwoity osprzęt Ultegra SL za rozsądną cenę.
- Ale znacznie bardziej podoba mi się Canyon. Tylko trochę martwi mnie ewentualny serwis gwarancyjny w przypadku problemów z canyonem. Czy macie jakieś doświadczenia z ich serwisem?
- Pomierzyłem się sam (więc to może nie do końca odpowiadać rzeczywistości) ale w kalkulatorze canyona wyszła mi rekomendowana rama M(56 cm). Co o tym myślicie? Mam 187 cm wzrostu, reszta wymiarów tutaj:

Dołączona grafika

- Wyniki z fit calculatora:

Dołączona grafika

- Jakoś nie mogę dopasować tych wyników do żadnej z ram Kellysa. Tam maksymalny rozmiar ramy (opisany jako S/T) to 550mm. Nie za mało?
- A co z długością korb - wg stronki ebicycles.com przy moich wymiarach polecają 175mm (http://tinyurl.com/c4ncum7). Będzie ok?
- Dla pewności: zakładając, że zdecydowałbym się na Canyona to przy złożeniu zamówienia powinienem wybrać korbę kompaktową i kasetę 11-25 all-round ratio? W 97% będę jeździł po nizinach w woj. mazowieckim.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam, Jarek

PS: Jakoś nie mam szczęścia do zakupów używanych rzeczy - ile razy kupię coś używanego to zawsze mam z tym problemy dlatego wolałbym coś nowego.

#2 Miechu

Miechu
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądSieniawa

Napisano 11 czerwiec 2012 - 20:33

O ile się nie mylę to na Kellyego narzekają ze względu na sztywność ramy, nie na trwałość.
Kellys jest na ultegrze 6600, a canyon na 6700 do tego canyon ma lepsze kółka i waży katalogowo 1,2kg mniej.
O zakupie zdecydujesz sam ale moim zdaniem nic lepszego nie znajdziesz niż ten canyon w stosunku jakość i osprzęt do ceny.

#3 camilsoze

camilsoze
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 czerwiec 2012 - 10:45

JHartman powiem Ci tak. Z tym calym PPS kalkulatorem na stronie Cnayona to trzeba uwazac. Mi tez wychodzilo M (chociaz inny model, bo Ultimate AL) i napisalem do nich, zeby sie upewnic. Pan z Canyona odpisal mi, ze w moim przypadku kalkulator podaje zle i on sugeruje mi L a nawet XL. Woje wymiary to:
inseam = 87cm
torso length = 61cm
arm length = 69cm
shoulder width = 48cm
height = 182cm

Wiec jestem nizszy ale mam podybny inseam. Takze moja rada napisac i sie upewnic.



Dodaj odpowiedź