Skocz do zawartości


Licznik + kadencja pomoc


29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_czajam_*

Gosc_czajam_*
  • Gość

Napisano 26 sierpień 2008 - 22:02

Witam wszystkich. Zamierzam kupic sobie licznik sigma sport bc 1606L. Chcialbym tez do niego dokupić czujnik kadecji. Czy ten czujnik bedzie pasowal do tego licznika? Jak go sie podłącza do licznika? Prosze o szybka odpowiedź!

#2 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 26 sierpień 2008 - 22:11

ja mam ten licznik własnie z kadencją ale u mnie nadajnik wyglada nie tak jak
ten na zdjeciu i niema zadnych kabli- licznik go sam wyszukuje

#3 Gosc_czajam_*

Gosc_czajam_*
  • Gość

Napisano 26 sierpień 2008 - 22:12

ale ty masz sigme 1606 L czy DTS?

#4 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 26 sierpień 2008 - 22:47

1606 L DTS :-P :arrow:

http://www.allegro.p...s_kadencja.html

#5 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 sierpień 2008 - 23:31

W podstawce 1606L jest zazwyczaj wtyczka, w którą włącza się przewód od czujnika kadencji.

#6 Gosc_czajam_*

Gosc_czajam_*
  • Gość

Napisano 26 sierpień 2008 - 23:46

Ale ten zestaw ktory podalem wyzej pasuje do siebie tak? Mozna brac spokojnie i nie martwic sie ze nie bedzie dzialac?

#7 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 sierpień 2008 - 23:47

Jeśli masz w podstawce wtyczkę to znaczy, że niczym od standardu nie odbiega i będzie czujnik pasował.
Aaaa, w tych licznikach z poziomu menu można wyłączyć odczyt kadencji. Jeśli więc wśród funkcji nie masz Cad to włącz to w opcjach.

#8 Gosc_czajam_*

Gosc_czajam_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2008 - 00:17

Ale nie wiem czy jest wtyczka w podstawce bo jeszcze nie mam tego licznika. Dopiero zamierzam go kupic. A ten licznik ktory podalem wyzej jest przystosowany do ewentualnego podlaczenia czujnika kadecji. Tylko chce sie zapytac czy ten czujnik bedzie chodzil z tym licznikiem czy jakis inny moze bede musial kupic, bo zebym kasy nie wywalil a to nie bedzie chodzilo

[ Dodano: 2008-08-27, 01:19 ]
ok Karbon dzieki za pomoc!

#9 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 sierpień 2008 - 00:46

Do Twojego licznika jest np. taki czujnik: http://allegro.pl/it..._i_bc_1600.html

#10 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 sierpień 2008 - 07:26

kadencja na kablu skutecznie szpeci rower, jeśli już to tylko bezprzewodowa

#11 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 27 sierpień 2008 - 08:21

to juz lepiej sobie liczyc kadencje :D a na tym samym przelozeniu jadąc z tą samą predkoscia bedzie taka sama :D 8-)

#12 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 sierpień 2008 - 12:50

COST, czy licznik odnalazł Ci bez problemów sygnał pomiaru kadencji? Ja ze swoim mam kłopot...

#13 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 27 sierpień 2008 - 16:48

COST, czy licznik odnalazł Ci bez problemów sygnał pomiaru kadencji? Ja ze swoim mam kłopot...


tak bez problemów. Ustaw jak najblizej magnes nadajnika no i sprawdz baterie bo moje już gdy kupiłem licznik były prawie rozładowane

#14 Gosc_czajam_*

Gosc_czajam_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2008 - 20:54

kr1zje: No tak ale szeczerze mowiac nie stac mnie na licznik za ~150zl. A jak bede mial na kablu to sobie kadel od licznika puszcze po lince od hamulca przedniego, a kabelek od kadecji pod rama po lince od przedniej przerzutki i bedzie gi ;-) Chyba ze macie jakis inny pomysl

#15 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2008 - 21:17

ja mam tak jak mówi kolega: kabelek od licznika idzie po pancerzu przedniego hamulca, kabelek od kadencji idzie po pancerzu RD.
Nic mi to nie wadzi i nie twierdzę, że to wygląda brzydko. Gdybym miał czepiać się wszystkiego co w rowerze nie jest ładne to wcale bym nie jeździł...
Pozdro!

#16 Gosc_czajam_*

Gosc_czajam_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2008 - 21:36

Qba dzieki! Juz bylem rozdarty. Nie wiedzialem czy wziac z kablem i bedzie mi "szpecic" rower czy bez ale dolozyc 50 zeta. Dziex! Biore tanszy z kablem!

#17 Gosc_madan_*

Gosc_madan_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2008 - 22:05

I dobrze, że bierzesz kadencje z kablem, ja mam taki licznik: http://www.allegro.p...er_licznik.html . Jest on dość drogi, przewodowy, z kadencją... Bardzo mi się podoba i działa bez zarzutów, dziecinnie prosty montaż... ;-) Ale do rzeczy:

http://img409.images...ybicycleou2.jpg

http://img254.images...ybicyclebo6.jpg

czy to szpeci rower? :-P Moim zdaniem, nie. Widać ten kabel jak się ktoś z bliska przypatrzy... Na dodatek przewodowa kadencja raczej nie będzie miała problemów takich co bezprzewodowa... Pozdro! ;-)

#18 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2008 - 22:39

Czemu nie owineles kabla (kabli) wokol linki przerzutkowej ? IMO beznadziejnie to wyglada...

#19 Gosc_czajam_*

Gosc_czajam_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2008 - 23:52

Zobaczcie co dorwalem :mrgreen: niby zwykla sigma 1606L ale za jaka cene :mrgreen: jescze tylko kadencja i w droge! :mrgreen:
madan ja na twoim miejscu owinalbym linki wokół linki od przerzutki tak jak to mowi klaudiusz. Nie wyglada to beznadziejnie ale super tez nie jest. Te opaski zaciskowe marnie wygladaja, chociaz z 2 str rower jest do jezdzenia a nie do szpanowania i jesli ci to nie przeszkadza to ok.

#20 Gosc_madan_*

Gosc_madan_*
  • Gość

Napisano 28 sierpień 2008 - 06:38

Dla mnie to nie ma znaczenia, czy widać przewód czy nie. Nie przeszkadza on mi w niczym, nie widać go mocno (nikt tego nie zauważy jak jade na rowerze) i co najważniejsze licznik działa baz zarzutów. ;-) Na dodatek to nie była moja inicjatywa zamontowania po ramie, ale tak było w instrukcji licznika - mi się osobiście podoba.



Dodaj odpowiedź