Skocz do zawartości


Licznik + kadencja pomoc


29 odpowiedzi w tym temacie

#21 arcik

arcik
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądWielkopolska/Bralin

Napisano 13 wrzesień 2008 - 10:59

Witam.
Na jednym rowerze mam BEZPRZEWODOWY LICZNIK SIGMA BC 1606L DTS CADENCE ,a drugi rower lata na trenażerze ,chciałbym wykorzystać ten sam licznik i dokupić czujnik kadencji , potrzebuję też czujnik prędkości ale na tylne koło. Czy muszę do kupić bezprzewodowy ,czy z przewodem będą działać!?

#22 rafalwspin

rafalwspin
  • Użytkownik
  • 118 postów
  • SkądUK

Napisano 01 październik 2008 - 08:52

Mam licznik Sigma BC 1400. dostałem w prezencie podstawkę bezprzewodową RCS i potrzebuję czujnik kadencji. Nie mogę jak na razie nic znaleźć i stąd moje pytanie: Czy mogę użyć czujnika od nowych modeli, jeżeli nie to ktoś może zna oznaczenie pasującego modelu?

Załączone miniatury

  • 1.jpg


#23 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 01 październik 2008 - 15:11

http://allegro.pl/it...k_kadencja.html

czy taka sigma bedzie fajna dobra i bedzie dlugo dzialac ? :P
oplaca sie kupowac.. gratis licnik kadencji :]

#24 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 01 październik 2008 - 15:24

Co do tego gratisu to nie jestem taki pewny. Mam ten licznik i dałem za niego 69zł. Za 19 dokupiłem po jakimś czasie czujnik i w sumie daje to 88 zł czyli tak jak w aukcji... Tyle tylko, że płacisz raz za przesyłkę.
Natomiast co do licznika to po kilku kkm nie mam mu nic do zarzucenia; działa bezproblemowo i po wprowadzeniu godziny, języka, km/h albo mil oraz oczywiście obwodu koła cieszymy się z porządnie działającego licznika.
Pozdro!

#25 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 01 październik 2008 - 15:28

Co do tego gratisu to nie jestem taki pewny. Mam ten licznik i dałem za niego 69zł. Za 19 dokupiłem po jakimś czasie czujnik i w sumie daje to 88 zł czyli tak jak w aukcji... Tyle tylko, że płacisz raz za przesyłkę.
Natomiast co do licznika to po kilku kkm nie mam mu nic do zarzucenia; działa bezproblemowo i po wprowadzeniu godziny, języka, km/h albo mil oraz oczywiście obwodu koła cieszymy się z porządnie działającego licznika.
Pozdro!


tak więc zamawiam ^^
faktycznie.. zaden gratis ^^ ale chyba i tak sie opłaca go zakupić... :)

#26 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 01 październik 2008 - 18:25

ale chyba i tak sie opłaca go zakupić... :)


A i owszem 8-) ... Zaoszczędzisz na jednej a nie dwóch wysyłkach.
Pozdro!

#27 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 październik 2008 - 21:39

Mam licznik Sigma BC 1400. dostałem w prezencie podstawkę bezprzewodową RCS i potrzebuję czujnik kadencji. Nie mogę jak na razie nic znaleźć i stąd moje pytanie: Czy mogę użyć czujnika od nowych modeli, jeżeli nie to ktoś może zna oznaczenie pasującego modelu?

Ta podstawka działa w niekodowanym sygnale. Nowe czujniki działają na sygnale kodowanym, więc oba systemy nie sa kompatybilne.
Czujnik kadencji niekodowany ma baryłkowaty kształt :D

#28 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 03 październik 2008 - 09:01

ja mam tak jak mówi kolega: kabelek od licznika idzie po pancerzu przedniego hamulca, kabelek od kadencji idzie po pancerzu RD.
Nic mi to nie wadzi i nie twierdzę, że to wygląda brzydko. Gdybym miał czepiać się wszystkiego co w rowerze nie jest ładne to wcale bym nie jeździł...
Pozdro!


taki masz brzydki rower? :P

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#29 grabek

grabek
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 październik 2008 - 09:13

Jak kogoś nie stać na licznik z czujnikiem kadencji:
http://im226.blogspo...k-kadencji.html

#30 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 03 październik 2008 - 10:48

Dla mnie to nie ma znaczenia, czy widać przewód czy nie. Nie przeszkadza on mi w niczym, nie widać go mocno (nikt tego nie zauważy jak jade na rowerze) i co najważniejsze licznik działa baz zarzutów.

Trudno zaprzeczyć i również się z tym zgadzam, jednak w Twoim przypadku kabelek jest narażony na uszkodzenia jak np. zahaczenie i zerwanie. W swoich rowerach kabelki od liczników staram się tak jak uważa Klaudiusz owijać wokół linek czy to hamulcowych czy przerzutkowych. Pozdrawiam.



Dodaj odpowiedź