Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alternatywa dla butów szosowych


37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Raleigh

Raleigh
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2012 - 19:20

Witam,
czy jest jakaś sensowna alternatywa dla butów szosowych do użycia z normalnymi pedałami i noskami? Może coś podobnego do butów do kite'a czy windsurfingu ale bardziej ażurowe/przewiewne?

#2 Gosc_Pegos_*

Gosc_Pegos_*
  • Gość

Napisano 17 czerwiec 2012 - 19:48

nie ma

#3 Raleigh

Raleigh
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2012 - 15:00

A coś takiego na gołe stopy? Do tej pory jeżdżę w butach typu „adidas” w skarpetkach nie wiem więc jak zachowywać się będzie stopa bez w takiej skorupie:

Dołączona grafika

160 zł – proszę o konstruktywne uwagi. Profesjonalne buty kupię sobie jak przejadę 5000 km albo na jesień zależy co przyjdzie szybciej … na razie brakuje mi jeszcze 4200 km ale przy obecnym tempie treningowym do września może się wyrobię ;-)

#4 anu

anu
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2012 - 15:42

Buty do uprawiania sportów wodnych kojarzą mi się - być może błędnie - z dość miękką podeszwą. Moim zdaniem podstawą powinna być sztywna i twarda podeszwa.
Buty ze zdjęcia są zgrabne, ale jeżeli dają się zgiąć w rękach (a wyglądają na w całości gumowe), to niestety używane na rowerze, będą powodować ból stóp.

#5 Raleigh

Raleigh
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2012 - 15:58

Dzięki za trop. Szukam więc czegoś ze sztywną podeszwą. Teraz rozumiem dlaczego po przejechaniu 50 km mrowieje mi lewa stopa w moich adidaskach…

#6 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 18 czerwiec 2012 - 17:52

Raleigh, jedyna opcja (ale moim zdaniem całkowicie bez sensu, lepiej kupić nawet styrane używki) to kupno korków piłkarskich i spiłowanie/wykręcenie korków. Ogólnie rzecz biorąc to nie czekaj na jakieś 5000km tylko kupuj buty bo tak to wydasz niepotrzebnie kasę dwa razy.

#7 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 18 czerwiec 2012 - 18:31

Możesz zdradzić dlaczego nie chcesz typowo rowerowych butów?

#8 Gosc_sebreef_*

Gosc_sebreef_*
  • Gość

Napisano 18 czerwiec 2012 - 18:45

Właśnie, a czy są buty kolarskie do pedałów klasycznych/z noskami?


Pozdrawiam
seb

#9 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 18 czerwiec 2012 - 18:56

Z tego co wiem to nie, bo buty kolarskie to takie które są przystosowane do używania z jakimiś systemami zatrzaskowymi. Chociaż mogę się mylić.

#10 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 18 czerwiec 2012 - 19:09

sebreef, jeżeli za klasyki uznajesz to co myślę to do tego też były bloki.
http://www.forumrowe...alow-z-noskami/
a do zwykłych platform to pewnie by coś znalazł z turystycznych shimano.

#11 Raleigh

Raleigh
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2012 - 19:14

Możesz zdradzić dlaczego nie chcesz typowo rowerowych butów?


Od początku maja to moje pierwsze 800 km w życiu na szosie. Fun na maksa, chcę więcej, ale nie chcę przeinwestować w akcesoria gdy np. za chwilę może okazać się, że nie mam czasu na treningi. Poza tym porządne buty to koszt min. 200-400 zł a to już 40-60% wartości mojego roweru, stąd też z powodów zdroworozsądkowych zastanawiam się nad chwilowym zamiennikiem. Ale jeżeli wybijecie mi z głowy jakieś półśrodki to pewnie przemęczę się jeszcze kilka tygodni w swoich adidaskach, pokręcę korbą aż mi stopy zmrowieją i kupię coś porządnego na razie bez spd tylko noski

#12 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 18 czerwiec 2012 - 19:19

Zawsze możesz kupić buty triathlonowe np takie

Dołączona grafika

ale ona raczej tańsze (a pewnie nawet i droższe) niż zwykłe szosowe buty nie będą. Zawsze możesz też spróbować "zwykłych" butów turystycznych pod SPD. Te zazwyczaj są tańsze... tyle, że znowu musiał byś kupić pedały SPD. Ale może to jest jakieś wyjście?

#13 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 18 czerwiec 2012 - 19:20

Raleigh, mrowienie stopy na pewno nie jest spowodowane adidasami, stawiam na za wysoko ustawione siodło. Znam ludzi którzy w adidasach robią parę setek bez zająknięcia.

#14 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 18 czerwiec 2012 - 19:21

M077 + PD-520 tani i dobry zestaw na początek.

#15 Adriana

Adriana
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • SkądOświęcim

Napisano 18 czerwiec 2012 - 19:23

ja chciałam kupić buty tzw trekingowe, oczywiście niskie albo wręcz jakby sandały, żeby przewiewnie było.
Ale nie wiem czy to dobry pomysł.
nie lubie butów z płaską-gładką podeszwą, lubie jak but się wczepia w pedały, zwykłe oczywiście.

#16 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 18 czerwiec 2012 - 19:49

Adriana, buty trekingowe powinny być trochę sztywniejsze (tu zależy wiele od modelu) więc powinno być trochę lepiej niż w adidasach.

#17 Gosc_sebreef_*

Gosc_sebreef_*
  • Gość

Napisano 18 czerwiec 2012 - 20:01

KeNaJ, dokładnie takie mam pedały Shimano 600, ale w takich blokach mega na sztywno to bym się bal latać 8-)


Pozdrawiam
seb

#18 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 18 czerwiec 2012 - 21:57

Są buty do klasycznych pedałów z noskami, ale szosowe pedały z noskami to co innego niż plastikowe noski do platform. Takie buty miały również blok, który blokował się w pedale, a ściągnięcie paska dawało bardzo sztywne i niestety trwałe połączenie. Jako, że nie dało się zdjąć pedałów bez rozpinania pasków wymyślono pedały zatrzaskowe.

Jeśli już musisz jeździć w adidasach wybieraj buty ze sztywną podeszwą i dobrze trzymające stopę. Niezłą alternatywą są np. oldschoolowe adidasy, takie, które są dość wąskie i dobrze mieszczą się w nosku i mają jednocześnie sztywną podeszwę. Trampki odpadają. Pomijając utratę mocy po prostu bolą stopy.

Ale tak czy inaczej to są półśrodki i nie mają większego sensu.

#19 gizmo

gizmo
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądBieruń

Napisano 18 czerwiec 2012 - 22:06

sebreef, mi udało się dostać od pewnego człowieka z komisu gdzie kupiłem rower buty które są jakąś alternatywą, też pod shimano 600 - są to jego stare pumy z plastikową podeszwą i dwoma dość głębokimi wcięciami w poprzek podbicia, które zachodzą na pedał. Dość ciekawe i nawet wygodne, tyle że chyba już nie do dostania - są naprawde przedpotopowe :)

pozdrawiam

#20 anu

anu
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwiec 2012 - 08:08

Tu przykład butów do jazdy w noskach (tylko rozmiar 41):

http://www.decathlon...ort-5-17877627/

A buty do jazdy w noskach oczywiście istniały. Przypominały nieco buty wizytowe, ale na całkowicie gładkiej podeszwie, bez obcasa. Podeszwa była zrobiona chyba z kawałka sztywnej skóry (być może w środku było jakieś dodatkowe usztywnienie), z taką lekką kołyską, bo nie było to całkowicie płaskie.



Dodaj odpowiedź