Skocz do zawartości


Zdjęcie

Beskidy ROAD Trophy_10-12.08.2012


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
93 odpowiedzi w tym temacie

#61 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 11 sierpień 2012 - 17:24

Dziś od startu do mety non stop w deszczu,średnia temp 12 st C,lekko nie było,ale są też ludzie.którzy to lubią :shock: :mrgreen:


Ciekawe czy Ci co lubią takie warunki, lubią też samobiczowanie i spanie na gwoździach? :mrgreen:

#62 WinSho

WinSho
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądWLKP

Napisano 11 sierpień 2012 - 18:22

Niestety dziś była masakra pogodowa!! Dla mnie koniec walki o dobrą pozycję w generalce:( Na zjeździe miałem bliskie spotkanie z mokrym asfaltem, który to ślicznie mnie przerysował i zniszczył tylną przerzutkę :evil:

#63 frup

frup
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądRybnik

Napisano 11 sierpień 2012 - 19:58

i znowu mamy zmianę trasy,5 x zameczek

#64 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 11 sierpień 2012 - 20:36

No tak,Stecówka i 5 razy Zameczek,miało być nieco lżej a będzie żyleta :mrgreen:

#65 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 12 sierpień 2012 - 18:00

Wszystkie wyniki są już na www.roadmaraton.pl.

#66 gooli

gooli
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądPolska

Napisano 12 sierpień 2012 - 19:40

A czy i gdzie dostępne są zdjęcia?

#67 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 12 sierpień 2012 - 20:41

Cieszą mnie bardzo 2 rzeczy,że uniknąłem kurczy na całej trasie,oraz klimat/zabawa na imprezie,znów będzie co wspominać zimowym wieczorem paląc gumę na trenażerze gapiąc się w laptopa,lub sypiący za oknem śnieg ;-) Pogoda mi sprzyjała(jestem zimno i rainolubny),jednak nie oszukiwałem sam siebie,góralem nie jestem,choć się staram Wieśka urwać jesli noga jest elektryczna,a Wieśka zerwać z koła na podjezdzie łatwo nie jest. Tradycji stało sie zadość,2 gumy na 1 etapie sprowadziły mnie do parteru i dały kolejną na RM lekcję pokory,ale takie jest kolarstwo (aluzja do kolegi z DSR ;-) ).Zmiany tras spowodowane frontem wodnosferycznozimnogórskodymającym napewno nie wypaczyły rywalizacji,trasy były mocno selektywne i napewno wygrał najlepszy góral w każdej z kategorii,ostatni etap rewelacyjny,trasa powinna na stałe zagościć w cyklu w/g mnie,jedyny mankament dojazd do Wisły,ale nie oszukujmy się,w tym rejonie nie znajdziemy trasy/pętli,na której będzie pusto i tylko kolarsko.Bufet nad Zameczkiem dziś niemal PRO, stały starszy kibic w czapeczce na podjezdzie gratulujący każdemu,powinien dostać medal,oraz Panie obsługujące EXpresso :mrgreen: Chętnie wróce znów za rok by się zeszmacić na ścianach ;-) p.s. zeby nie było zbyt słodko,minus za pudło na dekoracji :-/ p.ss. podziękowania dla kolegów/rywali z Teamu Bikeholicy ,Wojtka Szukającego Sponsora,oraz dobrego ducha Adasia za pomoc techniczą w trudnych chwilach gdy załamany opuszczałem ręce na poboczu :-D

#68 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 13 sierpień 2012 - 06:42

FOT

etap 1
https://plus.google....7697?banner=pwa

etap 2
https://plus.google....1073?banner=pwa

etap 3
(w oczekiwaniu)

#69 gooli

gooli
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądPolska

Napisano 13 sierpień 2012 - 08:09

FOT

Super zdjęcia - dziękuję.

#70 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 13 sierpień 2012 - 18:46

Kolejna super zorganizowana impreza, do niczego nie można sie przyczepić. Wielkie brawa dla organizatorów, obsługi technicznej, bufetów, pomiaru czasu,fotografów, oznaczających trasę, itd.. Klimat tej imprezy jest jedyny w swoim rodzaju, tam trzeba być by go poczuć. Pogoda trochę pokrzyżowała plany, pomimo tego było ciężko. Dobrze się czułem tylko do połowy trasy w piątek i niedzielę. Udało się ukończyć i to na pudle w kategorii, ponieważ nie miałem tylko dwóch konkurentów. Gratulacje dla wszystkich uczestników i zwycięzców.

#71 szalony¶limak 2

szalony¶limak 2
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądBytom

Napisano 13 sierpień 2012 - 20:09

ja też pozwolę sobie na dwa zdania podsumowania.
Impreza jak wspomniał Piotrek zorganizowana na bardzo wysokim poziomie, a i poziom sportowy również, przynajmniej w moim odczuciu, wyższy niż w ubiegłym roku. Podniesienie poziomu dotyczy także i mnie (choć zajęte miejsce "nieopodal" czołówki na to nie wskazuje) bo udało mi się wreszcie wjechać a nie wejśc na koczy zamek. Szkoda tylko że pogoda nie pozwoliła na zwiedzanie dalszych terenów, ale nie ma tego złego......... Szczególnie zmiana trasy w niedzielę to było to, i to pod każdym względem: bo i bufetów dużo, bo i dla zmarzniętych do bazy zawsze blisko , a i adrenalina by nie zostać zdublowanym wyzwalła dodatkowe moce (przynajmniej na chwilę). Do tego dojdzie (jak Michał wróci z wywczasu i da na stronkę) możliwość porównania międzyczasów na poszczególnych pętlach, co też jest swego rodzaju atrakcją. Ogólnie formuła z rundami mi osobiście przypadła bardzo, chociaż dotychczas wielkim entuzjastą takiego ścigania nie byłem.
Generalnie bajka, do tego jeszcze jestem, póki co , zdrowy mimo dwóch dni pod naturalnym prysznicem ;-)

#72 Gosc_lolo123_*

Gosc_lolo123_*
  • Gość

Napisano 13 sierpień 2012 - 21:51

Dla mnie ta impreza to jakieś nieporozumienie, żeby za 290zł nie było odpowiedniego obstawienia trasy to jest niedopuszczalne, ściganie między samochodami i ocieranie się o lusterka to w ogóle jest jakaś kpina! Kierowca w samochodzie który prowadził to tak to robił jak by nigdy nie był na zawodach szosowych. Gdzie był samochód "Koniec wyścigu"? który zbiera zawodników którzy chcą się wycofać, mają defekt lub się przewrócili? Zawodnik przewrócił się na pierwszym etapie i nikt z organizatorów mu nie udzielił pomocy na trasie, ma radzić sobie sam i dzwonić telefonem... Pierwszym wozem powinna jechać policja i robić miejsce zawodnikom, a zwykłe samochody lub motory jechać za grupkami asekurując je i koniecznie "Koniec wyścigu" z karetką. Tak jest na wszystkich wyścigach szosowych gdzie za startowe płaci się 30zł powtórzę jeszcze raz 30zł.... Pierwszy raz się spotkałem z czymś takim i każdemu znajomemu któremu podsumowałem wyścig i jaka była organizacją robili wielkie oczy.... Wyglądało to tak jak bym się umówił z kolegami jaką jedziemy trasa i się ścigamy. Prowiant startowy - snikers za 1.5zł po prostu śmiech..... Nie chce mi się już wiecej pisac bo wam się nie będzie chciało czytac. Pewnię zostanę skrytykowany że piszę głupoty ale czegoś takiego to nie widziałem przez 10 lat ścigania. Tym którzy się podniecają wyścigiem polecam porownać sobie tą imprezę z jakąś inną i wtedy zabierać głoś.

#73 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 13 sierpień 2012 - 22:51

Ja się podniecam,klimatem,atmosferą,trasami,wtedy gdy chcę sie ścigać na poważnie wybieram niepunktowany wyścig elity,lub mocno obsadzony masters.Road Trophy ma swoją specyfikę i klimat,chyba niemal każdy,kto tu startuje o tym wie. A ścigam się od 1987 roku i akceptuję to ,co u Wieśka sie dzieje,choć może czasem pogrymaszę odrobinę. Masz wolny wybór w końcu,to wolny kraj.Tak samo prawo do swojej opinii. Niech żyje górniczo/hutniczo orkiestra dęta ! :mrgreen:

#74 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 13 sierpień 2012 - 22:53

W tym roku nie mogłem startować w RT. Wiem już o co tam chodzi, jak wygląda i dlatego mogę chłodno dorzucić swoje dwa grosze.
Opinie uczestników odbiegają jednak mocno od entuzjazmu ślimaka2 czy piotra92.
Ale lolo123 też nie grzeszy rzetelnością. Jak porównujesz 290, to nie do 30 tylko do 3x30, ok? W ogóle to wygląda na to, że przyjechałeś się zdecydowanie ścigać. A to jest cykl ...maratonowy. Jest rywalizacja i owszem, ale nie dla wszystkich najważniejsza. Jak maraton, a nie wyścig, to i "obsługa" inna (bufety, obstawa trasy, karetka, wóz końcowy itp.). lolo123pisze, że ma jechać Policja, że samochody/motocykle pilotujące grupki, że jest ruch uliczny itp itd. Road Maraton to nie Tour de France, nawet nie Tour de Pologne Amatorów.
Pozostają mi tylko dwie propozycje - startuj tam, gdzie za 30 zł. dostajesz wszystko, a jeszcze lepiej zorganizuj taką pokazową imprezę, gdzie za owe 30 zł. zapewnisz to wszystko czego sam wymagasz. Ja też już trochę startowałem, już coś organizowałem i chętnie do Ciebie przyjadę. I z najwyższą satysfakcją pogratuluję Ci sukcesu!

#75 acerola

acerola
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądŁask

Napisano 14 sierpień 2012 - 07:51

Nie mogę narzekać na zaangażowanie organizatorów (Wiesław i przyjaciele), bo było by to krzywdzące, niemniej zestawiając tą edycje z edycją pierwszą czy drugą, to rzeczywiście wygląda to niezbyt korzystnie. Faktycznie można było odnieść wrażenie, że " umawiamy się z kolegami na jazdę i ... jedziemy". Myślałem, że "ranga" imprezy będzie rosła, a tutaj raczej kierunek odwrotny. Szkoda, bo "zaplecze" w postaci olbrzymiej ilości wariantów tras sprzyja jak najbardziej.

Na pogodę nie narzekam, bo to ... nie Wiesława wina, że padało :-)

Sławek
z Łasku

#76 ll

ll
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądGliwice

Napisano 14 sierpień 2012 - 08:33

Witam,

Na glebsze podsumowanie znajde czas w przyszlym tygodniu (WAKACJE :)) ale na szybko to bylo super! Szkoda tylko skroconych tras choc etap 3, jak juz ktos pisal, powinien byc stalym punktem programu.

I wlasnie w tej sprawie, ma ktos moze track z przejazdu na 3 eatapie? Z gory muchas gracias.

pzdr,
ll

#77 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 14 sierpień 2012 - 08:40

FOTO ETAP 3
https://plus.google....5233?banner=pwa

#78 WojtekSpec

WojtekSpec
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądToruń

Napisano 14 sierpień 2012 - 08:45

Jako uczestnik z "dalekiej północy" chciałbym po pierwsze pogratulować wszystkim kolegom uczestniczącym w RT2012 , dla mnie to już trzecia edycja imprezy i muszę przyznać iż poziom rywalizacji sportowej nieustannie się podnosi, profesjonalalizm w postaci min pomiaru mocy, planów treningowych itd daje odzwierciedlenie w wynikach.
NIe wiem gdzie lol 123 jeździ się i ściga ale nieźle się naśmiałem czytając jego post, gdyż ja nieskromnie dodam startowałem w różnych imprezach ale chyba mam do czynienia z kimść z PROLIGI gdyż oczekiwania naprawdę wysokie karateka, auto koniec wyścigu, eskorta policji , dobre dobre , wylądujmy na ziemię, wszystko za 30 pln .....to chyba tylko w Biedronce
Pozdrowienia dla orgów za świetną robotę,ślimkak proszę zaktualizuj wyniki generalki please

#79 bk

bk
  • Użytkownik
  • 137 postów
  • SkądZawiercie/Kraków

Napisano 14 sierpień 2012 - 09:00

Witam,


I wlasnie w tej sprawie, ma ktos moze track z przejazdu na 3 eatapie? Z gory muchas gracias.

ll


ja mam coś takiego, ale to jest z dojazdami do domku (wyścig to 2gie okrążenie ;-) ) http://connect.garmi...ivity/210047068

A tak przy okazji: wyścig fajny, 3ci etap genialny - więcej takich poproszę :mrgreen: ... ale też mam wrażenie że poziom organizacji spadł przynajmniej w porównaniu do tego co było 2 lata temu bo w zeszłym roku nie startowałam...
Najbardziej bałam się tego że tak jak 2 lata temu będzie to walka o dojechanie do mety (na I etapie kurcze od Salmopolu praktycznie do końca etapu, a potem chyba się czymś podtrułam i od okołko 30go km II etapu do końca wyścigu prawie nic nie jadłam i nie wiem jakim cudem udało mi się w ogóle ukończyć... chyba dzięki sporemu zapasowi tłuszczu :-P )... Ale tym razem na szczęście wyszło zupełnie inaczej :-)

#80 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 14 sierpień 2012 - 09:49

Z ostatniej chwili: Zarząd Dróg Wojewódzkich podjął decyzje o remoncie drogi z Istebnej na Kubalonkę!
http://bip.silesia-r...1343734690&zm=1

To stwarza możliwość jazdy po rundach na 3 etapie RT2013: Kubalonka - Wisła - Zameczek - Stecówka - Zaolzie - Kubalonka

(choć jazda po rundach nie była planowana ale ze względu na pogodę rundy pojawiły się na 3 etapie - jestem sam osobiście za takim "stałym" punktem programu - jazda po rundach daje wiele satysfakcji a przy elektronicznym pomiarze czasu jakim dysponujemy to żaden problem)

Czyli na przykład:
etap 1 - Kysucze na Słowacji, Ujsoły, Nieledwia - ok 130 km
etap 2 - Kocierz, Targanice - ok 140 km
etap 3 - pętla wokół przeł. Kubalonka - do 100 km