Skocz do zawartości


Szytki 600x25


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Boruta_*

Gosc_Boruta_*
  • Gość

Napisano 26 czerwiec 2012 - 17:28

Witajcie,
To moja pierwsza przygoda tutaj - odkopałem odnowioną parenaście lat temu przez ojca kolarzówkę - po wyczyszczeniu i przesmarowaniu działa ładnie. Nawet szytki dało się napompować i rozruszać rower. Ale przednia pamiętała jeszcze czasy ZSRR, była fizycznie w makabrycznym stanie i po paru kilometrach strzeliła. Poza nazwą miejsca produkcji było na niej oznaczenie 600x25, jednak nigdzie w necie takich rozmiarów nie znalazłem, pewnie to jakiś radziecki, nieprodukowany już rozmiar. Co mogę założyć na te koła?
Pozdrawiam

#2 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 czerwiec 2012 - 21:56

a ile dałeś ciśnienia ?? bo trzeba wiedzieć że stare modele szytek przyjmowały max 6 atm , przynajmniej ja takie mam do szosy staruszki , więc dla bezpieczeństawa raczej nie powinno sie dawać więcej .

Nowe szytki to inna technologia i tu dajemy wg opisu .

Stare też miały opisy albo pieczątki pod spodem .

gdzieś u znajomego widziałem szytke małą, ale prawdopodobnie była to triatlonowa, jak będzie miał to wezme , piątek/sobota sie będę z nim widział chyba.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#3 Gosc_Boruta_*

Gosc_Boruta_*
  • Gość

Napisano 26 czerwiec 2012 - 22:40

Dałem koło 4 atm, bo wyglądała na na bardzo kiepski stan - liczyłem się z tym, że zaraz pewnie pęknie, miała wybrzuszenie, była tez przetarta i jak podejrzewam mogła być sparciała.

A można dać na koło inny rozmiar? np 26, albo 23 zamiast 25?

#4 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 26 czerwiec 2012 - 22:48

Na stronie Decathlonu są dętki 600x23 więc może szytki też gdzieś się kryją.

#5 Gosc_Boruta_*

Gosc_Boruta_*
  • Gość

Napisano 26 czerwiec 2012 - 22:55

Zgadza się, ale szytki są tylko w rozmiarze 700... Coś widzę, że nie łatwo będzie znaleźć



Dodaj odpowiedź