Skocz do zawartości


Zdjęcie

mam mały problem


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 ¦wierzak1998

¦wierzak1998
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądStodólska

Napisano 26 czerwiec 2012 - 19:15

Witam trenuje kolarstwo od roku potrzebuje małej diety która będzie dawać 4500 kalorii i więcej. Wzrost mam 174cm a waga 56kg i to chyba jest niedowaga wcześniej nie zwracałem uwagi na diete ale co dzień mam coraz mniej siły i coraz bladszy. Muszę przyznać że jestem nie jakiem. Ale to na początek.


Potrzebuje jeszcze coś na tor dobrom kolacje, śniadanie i obiad przed torem i coś pomiędzy konkurencjami zawsze są 3 lub 4 konkurencje.

Proszę o pomoc.

#2 jabko

jabko
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądChrzanów

Napisano 26 czerwiec 2012 - 19:42

Masz 14 lat i kilka klas szkoły już chyba za sobą? Proponuję popracować nad stylem pisania i ortografią, a wtedy może będzie dało się to czytać. Forum to nie rynsztok, jakieś zasady przyzwoitej pisowni chyba tutaj obowiązują?

#3 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 27 czerwiec 2012 - 06:28

Weź się nie przejmuj xD ja mam 160cm wzrostu i 43kg :mrgreen: I jakoś nie panikuje.
Specjalnie sprawdziłem w książce z biologii i masz mniejszą niedowagę ode mnie.

BMI-klik

Zdjęcie z książki, może nie super jakość ale jest :D niebieski kolor niedowaga, zielony waga prawidłowa później zółty nadwaga, pomarańczowy otyłość i czerwony otyłość znacznego stopnia.
Myślę że komuś to pomoże

#4 Huskacz

Huskacz
  • Użytkownik
  • 127 postów
  • Skądtaka śląska wiocha

Napisano 27 czerwiec 2012 - 11:02

Ja też mam 175cm wzrostu, ważę od 54 do 58kg. Niedowagę mam całe życie, nie wiem jak to jest u Ciebie. Nigdy nie ograniczam się z jedzeniem (no, może poza przesadą :D) ;)

#5 KubaG

KubaG
  • Użytkownik
  • 278 postów
  • SkądKrk

Napisano 27 czerwiec 2012 - 20:15

Ja przy 175 cm ważę 72 kg, do perfekcyjnej wagi ( czyli spalenia tłuszczu ) musiałbym spalić ok. 4kg, ale jakoś nie mam parcia, żeby to tracić jak najszybciej. A co do autora, to jak chcesz przytyć to jedz makarony, ryże, kasze no i banany. Swoją drogą to jak ty z taką wagą masz siłe jeździć na torze ?

#6 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 27 czerwiec 2012 - 23:29

Najlepsza dieta na przytycie:
żreć wszystko i dużo. Jak dorzucisz późne jedzenie i obżeranie sie przed tv to efekt murowany :P

#7 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 28 czerwiec 2012 - 06:27

Najlepsza dieta na przytycie:
żreć wszystko i dużo. Jak dorzucisz późne jedzenie i obżeranie sie przed tv to efekt murowany :P

:lol:
Też tak próbowałem ale jakoś nigdy mi się nie chciało tyle kanapek i reszty robić :mrgreen:

#8 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 28 czerwiec 2012 - 21:10

[quote name="Stormik"][quote]Najlepsza dieta na przytycie:
Też tak próbowałem ale jakoś nigdy mi się nie chciało tyle kanapek i reszty robić :mrgreen:[/quote]

Hardcorowego koksa nie sluchasz! Stejki, a nie kanapeczki to bedziesz wielki ;)

#9 wlodar130

wlodar130
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądRadomsko

Napisano 29 czerwiec 2012 - 10:36

Możesz kupić sobie gainera na masę w sklepie z odżywkami, ale nie wiem czy Ci to pomoże ;-)

#10 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 29 czerwiec 2012 - 12:20

Jest kilka sposobów na apetyt ale za wcześnie w tym wieku na to :mrgreen: Ja mam czasem tak, że jak jestem przemęczony to mi się jeść nie chce ale to inna bajka. Może masz jakieś niedobory w organizmie i może słaba dieta spowodowały, że stajesz się coraz słabszy i przemęczenie powoduje brak apetytu. Inną opcją jest to, że może czas zmienić kucharkę..albo chociaż menu na coś co będziesz miał ochotę jeść.
Na bladość ponoć działa dobrze słońce ;-)

#11 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 29 czerwiec 2012 - 12:26

a tam zanim bym grila rozpalił to ze 30-60min :/ i trzeba kupić stejki... a tam za dużo roboty i wysiłku to wymaga xD
A z elektrycznego nie jem bo to jakaś lipa jest a nie stejk później.

#12 Gosc_Dziegiel_*

Gosc_Dziegiel_*
  • Gość

Napisano 29 czerwiec 2012 - 16:01

Jest kilka sposobów na apetyt ale za wcześnie w tym wieku na to :mrgreen:


Hehe, widzę że kolega wie co jest 5... Dołączona grafika
Od siebie mogę polecić banany w dużej ilości z różnymi dodatkami np. lody, bita śmietana, czekolada, jogurt, cukier, przepyszne są też z grilla... :lol:

#13 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 czerwiec 2012 - 17:48

Głowa mała co Wy chłopakowi piszecie...
Tak najlepiej niech je same słodycze, świństwa w dużej ilości itd... bankowo przytyje, ale to chyba nie o takie "kilogramy" chodzi...

Świerzak 1998 przede wszystkim przestrzegaj pięciu posiłków dziennie, w tym na obiad najlepiej jakieś mięso lub ryba i do tego ryż/kasza/makaron.
Pamiętaj o kolacji, jak chcesz przytyć może być obfita, ale maksymalnie 2-3 godziny przed snem.
No i bardzo ważne jest dobre i syte śniadanie.

Polecam temat "odżywianie" - tam jest dużo ciekawych i rzeczowych porad.

pzdr

#14 ¦wierzak1998

¦wierzak1998
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądStodólska

Napisano 30 czerwiec 2012 - 19:39

Ja przy 175 cm ważę 72 kg, do perfekcyjnej wagi ( czyli spalenia tłuszczu ) musiałbym spalić ok. 4kg, ale jakoś nie mam parcia, żeby to tracić jak najszybciej. A co do autora, to jak chcesz przytyć to jedz makarony, ryże, kasze no i banany. Swoją drogą to jak ty z taką wagą masz siłe jeździć na torze ?


Masz wyniki nazywam się Bartłomiej Wróblewski kategoria Młodzik http://www.ks-zzkol....i_na_torze.html a co do jedzenia to no trzeba zobaczyć.
Zaraz makroregion i trzeba wziąć się za siebie.

#15 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 30 czerwiec 2012 - 20:17

Młody jesteś, nie śpiesz się z tym łapaniem wagi, a już na pewno nie przez jedzenie takiej ilości węglowodanów, jak piszą niektórzy. Od tego to tylko utyć można.

Kolarstwo torowe wymaga siły i masy, ale mięśniowej.

Lepiej poczytaj jakie jest podejście do diety wśród kulturystów i dostosuj ją trochę do swoich potrzeb. A poza sezonem siłownia, dieta na masę i przybędzie ci trochę mięśni, bo o to chyba ci chodzi.

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#16 erico329

erico329
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 30 czerwiec 2012 - 20:44

Stromik Nie paś się na siłe , bo nie tędy droga . Niektorzy poprostu są tak a nie inaczej zbudowani , jestes szczupły to taki bedziesz , nie wiadomo ile jedząc moze to na ciebie nie wchodzic , jezeli jestes szczupły to mozesz nastawić sie pod coś innego i wykorzystac swoje atuty , nie każdy moze zostac zaraz sprinterem i dobrym torowcem . Najlepiej zaakceptować to jak jest , i rozwijac się pod to w czym mozna uzyskac najlepsze efekty .

#17 Troi87

Troi87
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 05 lipiec 2012 - 10:36

z wiekiem chłopok nabierze masy mięśniowej. w wieku dojrzewania jadłem co popadnie i miałem duuuża nadwage, ale potem poznałem rower, spadłem co prawda z wagi ale mięśnia praktycznie mało. Dopiero później zacząłem sie odżywiać zdrowo i karmiłem mięśnie. Jakieś efekty są. Makaron trzeba jeść, ryż, kasza, mięsko z kurczaka, rybki :) Waga na pewno wzrośnie, ale nie od razu.

#18 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 05 lipiec 2012 - 11:57

żeby zjeść rybkę trzeba ją złowić :lol: Mam nadzieje że jak szwagier przyjedzie na weekend to się wybierzemy na nockę i będzie rybka :mrgreen:

erico329
[quote]Stromik Nie paś się na siłe , bo nie tędy droga . Niektorzy poprostu są tak a nie inaczej zbudowani , jestes szczupły to taki bedziesz , nie wiadomo ile jedząc moze to na ciebie nie wchodzic , jezeli jestes szczupły to mozesz nastawić sie pod coś innego i wykorzystac swoje atuty , nie każdy moze zostac zaraz sprinterem i dobrym torowcem . Najlepiej zaakceptować to jak jest , i rozwijac się pod to w czym mozna uzyskac najlepsze efekty .[/quote]
Ja się nie pasę na siłę, po prostu napisałem że chciałem przytyć ale bez efektu xD
Mi na razie najlepiej idzie wjazd pod górę :mrgreen: gdybym miał rower ważący 1/10 mnie (4-5kg) to by było SUPER ;-), a tak to muszę wciągać trochę ponad 10kg bydle pod górki xD. [/quote]



Dodaj odpowiedź