Skocz do zawartości


Zdjęcie

odpowiedni mostek ?!?!?


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 siku

siku
  • Użytkownik
  • 154 postów
  • Skądkrakow

Napisano 07 wrzesień 2008 - 10:34

witam wszystkich bardzo serdecznie :)

mam zapytanie do doswiadczonych kolegow :) ...

czy ten mostek jest ok ? ... http://allegro.pl/it...0_prorower.html

chodzi mi o roznice w cenie !
http://centrumrowero...d=1&skid=1&l=pl

no i o co chodzi z ta wytrzymaloscia kierownic ? czy faktycznie ma to jakies znaczenie ?

no i dalej ... czy mostki 25,4 mozna stosowac do kierownic 26.0 ? czy nawet tak niewielka roznica gra jakas role , przeciez roznica w powierzchni styku pewnie jest niewielka ( pewnie bo nie mam pojecia .. dlatego pytam :) )

czy polecacie jakies inne mostki 26mm w rozsadnej wadze i przyzwoitej cenie ... tzn do 200zl ?

#2 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 07 wrzesień 2008 - 10:52

Sam stałem przed wyborem mostka kilka miesięcy temu.
Co do syntaca f99 - to miał być mój wybór do czasu aż zobaczyłem cenę. Oferta z allegro jest BARDZO atrakcyjna, o ile oczywiście pasuje Ci długość 105 mm. Jednak idąc alej - czy jest sens pakować takie sumy w standart 26.0? W tej cenie wolałbym już 4-axisa, abo nawet dołożyć do 4-axis carbon.

Co do mostków na 25.4 mm do kierownic szosowych - kierownica może pęknąć, bo po skręceniu nie będzie okrągła tylko owalna. Koledze Karbonowi pękły w ten sposób już dwie kiery.

#3 siku

siku
  • Użytkownik
  • 154 postów
  • Skądkrakow

Napisano 07 wrzesień 2008 - 11:02

moj problem polega na tym ze mam juz kierownice w standardzie 26mm narazie uzywam mostka R-comp i szukam czegos bardziejszego :) ... niestety w zadnym polskim sklepie internetowym nie moge znalezc mostkow ze srednica montazowa kierownicy 26mm :( .. moze ktos mi pomoze bo moje google srednio umie wyszukiwac :( :oops:

#4 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 07 wrzesień 2008 - 11:05

siku: Może to już czas na przejście na standart oversize? Nie znajdziesz niczego bardziej sensownego niż f99, to jedne nielicznych mostków wysokiej klasy na 26.0. Jeśli przerażają Cię koszty kupna jednocześnie nowego mostka i kierownicy możesz kupić mostek na 31.8 i do tego dodać redukcję do 26.0.

#5 siku

siku
  • Użytkownik
  • 154 postów
  • Skądkrakow

Napisano 07 wrzesień 2008 - 11:15

dzieki za rade ... faktycznie moze bede musial pomyslec nad zmiana kierownicy .. niestety chodzi mi o kierownice triathlonowa ,a taka nowa kosztuje sporo pieniazkow :-|

pewnie zdecyduje sie na tego styntace :-)

.. dzieki :-)

#6 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 wrzesień 2008 - 13:04

Dwie kiery mi pękły bo byly g**** warte. Mostek 25,4 mm nie ma nic do tego bo powszechnie stosuje się je do szosy. Pokażcie mi mostek na 26,0 mm :>
Na bylejakiej kierownicy Ritchey Pro i mostku 25,4 przejechałem kilka lat i kiera nadal jest dobra.
Nie pakuj pieniędzy w standard, który jest przeżytkiem. Mostek Ritchey 4-Axis kosztuje ~160 zł i waży 121-122g na stalowych śrubach. W karbonowo-aluminiowy Matrix szkoda pieniędzy. Za różnicę w cenie kupi się kierownicę. Matrix niedosyć, że cieżki to nie oferuje kompletnie nic ponad wersję aluminiową.

#7 Hombre

Hombre
  • Użytkownik
  • 167 postów
  • SkądPolice

Napisano 07 wrzesień 2008 - 19:32

Na początku wakacji szukałem mostka na 26 mm. Znalazłem w jednym sklepie mostek pro xlt road (albo race , już nie pamiętam) za około 100 zł , tyle że niestety do mnie nie dotarł:) Jak mi sie uda odnaleźć linka do tego sklepu to go tutaj wstawie.

[ Dodano: 2008-09-07, 20:33 ]
Mostek waży około 130 gram.



Dodaj odpowiedź