Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tacx - uchwyt podsiodłowy na 2 koszyki do bidonów


22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oslo

Oslo
  • Użytkownik
  • 165 postów
  • SkądPołomia

Napisano 02 lipiec 2012 - 15:08

http://www.tricarbon...-do-bidonow/145



czy używa ktoś z was taką rzecz ;>?
bo bardzo by mi odpowiadała ale niewiem czy jest stabilna i trwała tak jak wygladac ;/
no i czy każdy koszyk będzie pasować do rozstawu śrub.

#2 spros

spros
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • Skądpolska

Napisano 02 lipiec 2012 - 19:10

chwale sobie. rzecz niezwykle przydatna. rozstaw srob jest standardowy. co do stabilnosci to zalezy od koszyczkow ktore zamontujesz.
przy zamocowaniu wiecej niz 1,5kg napojow bedzie opadal zawsze wiec bidony beda praktycznie poziomo, chyba ze zamocujesz pod spodem torebke podsiodlowa ktora je utrzyma bardziej w pionie. dlatego dobrze trzeba dobrac koszyczki.

#3 Oslo

Oslo
  • Użytkownik
  • 165 postów
  • SkądPołomia

Napisano 02 lipiec 2012 - 19:32

chwale sobie. rzecz niezwykle przydatna. rozstaw srob jest standardowy. co do stabilnosci to zalezy od koszyczkow ktore zamontujesz.
przy zamocowaniu wiecej niz 1,5kg napojow bedzie opadal zawsze wiec bidony beda praktycznie poziomo, chyba ze zamocujesz pod spodem torebke podsiodlowa ktora je utrzyma bardziej w pionie. dlatego dobrze trzeba dobrac koszyczki.


wiec zapewne ładnie Ci trzyma to.. można wiedzieć jakie koszyki masz do tego kompletu ;>? ;]

#4 spros

spros
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • Skądpolska

Napisano 03 lipiec 2012 - 09:27

jakies najtansze druciaki tacxa- lekko sie rozginaja na trzeci dzien jazdy, ale maja ta zalete ze mozna je dogiac i w razie potrzeby dopasowac do butelki.

#5 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 lipiec 2012 - 21:44

A może takie coś byłoby lepsze:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Jak widać w komplecie 2 koszyki na bidony, w odróżnieniu od taxowych na pewno nie będą opadać. Cena niecałe $19 (z przesyłką). Dostępne w DealExtreme w różnych wersjach kolorystycznych (bez kolorowych wstawek też są). Sądząc po napisie Minoura to niby do użycia przy trenażerach Minoury? No ale wyglądają raczej solidnie. Tylko na dostawę trzeba czekać ze 2 tygodnie...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6 spros

spros
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • Skądpolska

Napisano 05 lipiec 2012 - 08:18

takie koszyczki (taki typ) akurat odradzam. bidony beda wyskakiwac nawet podczas postoju :-)

#7 Linker

Linker
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 05 lipiec 2012 - 09:00

http://www.tricarbon.pl/pl/p/Tacx-uchwyt-podsiodlowy-na-2-koszyki-do-bidonow/145



czy używa ktoś z was taką rzecz ;>?
bo bardzo by mi odpowiadała ale niewiem czy jest stabilna i trwała tak jak wygladac ;/
no i czy każdy koszyk będzie pasować do rozstawu śrub.


Używam i polecam. Jeżeli się to wszystko dobrze skręci to bidony nie wypadają, ale dobrym nawykiem jest częste sprawdzanie czy lekko nie "wyszły" z koszyka. Przykręcić trzeba naprawdę mocno, jak jechałem 1 raz to mi się cały ten sprzęt rozleciał bo za słąbo dokręciłem. Używam koszyków TEGO typu.

#8 spros

spros
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • Skądpolska

Napisano 05 lipiec 2012 - 09:14

ja tez wlasnie ale nie umiem wstawic tak eleganckiego linka :-)

#9 Oslo

Oslo
  • Użytkownik
  • 165 postów
  • SkądPołomia

Napisano 05 lipiec 2012 - 13:31

dzięki Panowie ;]

#10 KubaG

KubaG
  • Użytkownik
  • 278 postów
  • SkądKrk

Napisano 05 lipiec 2012 - 18:20

Da się to kupić gdzieś indziej niż w sklepie z 1-go linku ? Chodzi o mniejszą cenę głównie, bo na allegro nie widziałem.

#11 Oslo

Oslo
  • Użytkownik
  • 165 postów
  • SkądPołomia

Napisano 05 lipiec 2012 - 19:31

Kolego widziałem takie cudo dużo droższe wiec moim zdaniem to i tak tanio jest .

#12 Linker

Linker
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 05 lipiec 2012 - 22:33

Da się to kupić gdzieś indziej niż w sklepie z 1-go linku ? Chodzi o mniejszą cenę głównie, bo na allegro nie widziałem.

Taniej raczej nie kupisz.

#13 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 08 październik 2012 - 09:21

Trochę po czasie, ale jest też: http://www.cyklotur....ON-AO-S1-AUTHOR

Tacxa też mają taniej.

#14 mathewww

mathewww
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Skądpabianice

Napisano 30 grudzień 2012 - 08:07

Tego Autora nie polecam zlamal mi sie wczoraj w czasie jazdy i odpadł jeden bidon

#15 boincowiec

boincowiec
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Skądhome

Napisano 11 luty 2013 - 18:03

Szukam taniego mocowania koszyków na bidon/y do siodła. Na alle znalazłem taki uchwyt:
http://img16.allegro...1/56/3007215693
Trochę boję się o sztywne połączenie między rurkami siodła a uchwytem, ktoś miał doświadczenie z tego typu uchwytami? Docelowo zamierzam zakup dwóch taki uchwytów, których będę używał z dwoma bidonami po 750ml.

Ciekawie wyglądał Author AO-S1 (trochę wyżej jest link do niego), jednak o niego się jeszcze bardziej obawiam czy będzie wystarczająco sztywny aby utrzymać ~1.6kg. :)

#16 B25CX

B25CX
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądWLKP

Napisano 09 kwiecień 2013 - 21:46

Też zamierzałem kupić uchwyt od Authora, skoro nie daje rady. To co polecacie ?

#17 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 kwiecień 2013 - 21:57

Uchwyt Authora miałem ze sobą na ostatniej wyprawie. W ciągu tygodnia przejechał ze mną nieco ponad 700 km, obciążony dwoma bidonami 0,7, dwoma koszykami, lampką tylną i czasami dodatkowo jakimiś drobiazgami. Spisywał się bez zarzutu, więc z czystym sumieniem polecam :-)

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#18 maciek125

maciek125
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądPL

Napisano 25 lipiec 2013 - 14:21

Również kupiłem uchwyt autora, wyglda solidnie i spisuje się całkiem dobrze

#19 funf

funf
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 29 lipiec 2016 - 07:03

Witam, zmieniło się coś w temacie uchwytów podsiodłowych? Czy nadal prym wiedzie Author AO-S1 ?



#20 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 lipiec 2016 - 07:44

Mój Author się połamał :P


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź