Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak symetrii but - pedał


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 morning bell

morning bell
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 04 lipiec 2012 - 21:30

Witam.

Jakiś czas temu zacząłem odczuwać niesymetryczne ustawienie butów w stos. do pedałów.

Używam systemu spd-sl. Po obejrzeniu bloków, stwierdziłem, że są przykręcone identycznie w obu butach. Spróbowałem też minimalnie przesunąć bloki do przodu w jednym i drugim bucie. Niestety jest bez zmian. Ciągle mam wrażenie, że jeden but jest bardziej wysunięty do przodu, choć bloki umiejscowione są identycznie w obu butach.

Kilka tygodni temu maiłem szlif i zatrzymałem się na krawężniku. Rower trochę uderzył, ale nawet nie wiem czy kołem czy ramą. Na ramie nie ma zarysowań.

Zastanawiam się co jest przyczyną? Czy mogłem uszkodzić tylny trójkąt ramy i stąd teraz takie odczucia w trakcie jazdy? Rower "bez trzymanki" trzyma kierunek.

Może zelówka w bucie się zdeformowała?

Czy ktoś miał podobne doświadczenia?

#2 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 05 lipiec 2012 - 07:07

Podczas produkcji butów mogły zostać nierówno przyklejone podeszwy. To się zdarza, a wiem bo moja jest rzeczoznawcą ds obuwia, i miała już takie reklamacje do rozpatrzenia. pozdr

#3 morning bell

morning bell
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 05 lipiec 2012 - 11:18

W tych butach (Shimano R220) jeżdżę już drugi sezon i do tej pory było bez problemu.
Po szlifie musiałem lekko wyprostować metalową podstawę klamry. Wizualnie oba buty są identyczne.

#4 morning bell

morning bell
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 06 październik 2012 - 19:12

Odświeżam temat. Może ktoś coś doradzi.

Próbowałem zestawu butów i pedałów z mtb, uczucie jest identyczne - jedna stopa jest jakby bardziej z przodu w stosunku do osi pedału. Strasznie wkurza mnie to w czasie jazdy. Po ok 50 km przyzwyczajam się, ale pierwsze kilometry nie wiem co jest grane....

#5 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 06 październik 2012 - 20:01

Próbowałem zestawu butów i pedałów z mtb, uczucie jest identyczne ...

Skoro te same odczucia masz po zmianie zestawu pedały-buty, to może jednak problemu należy doszukiwać się tu:

Kilka tygodni temu maiłem szlif i zatrzymałem się na krawężniku. Rower trochę uderzył, ale nawet nie wiem czy kołem czy ramą. Na ramie nie ma zarysowań.

Zastanawiam się co jest przyczyną? Czy mogłem uszkodzić tylny trójkąt ramy i stąd teraz takie odczucia w trakcie jazdy? Rower "bez trzymanki" trzyma kierunek.



#6 morning bell

morning bell
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 06 październik 2012 - 22:26

Dzięki za odpowiedź travisb. Uderzenie nie było jakieś mocne.
Aluminiowa rama Ginat jest dość wytrzymała. Jak się pozbierałem po tej glebie to dokończyłem trening, do końca jazdy nic nie odczuwałem. Pierwsze spostrzeżenie miało miejsce na następnym treningu po 2 dniach. Na początku myślałem, że może noga jest przesilona i daje takie uczucie. Ramę dokładnie oglądałem jest symetryczna.

#7 D3biec

D3biec
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 październik 2012 - 06:10

Jesteś pewien, że nie zrobiłeś sobie krzywdy przy upadku np. w stopie lub w kolanie nie wyskoczyło Ci nic ze stawu? Z doświadczenia wiem, że nie musi to wcale dawać oznak w postaci bólu.

Spróbuj wsiąść na drugi rower bez przekładania samych pedałów i zobacz czy będziesz miał to samo uczucie



Dodaj odpowiedź