Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z korbą


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 criskosa

criskosa
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Skądpoznań

Napisano 13 lipiec 2012 - 20:29

mam problem z korbą, a mianowicie spada mi z mniejszej zębatki łancuch w szpare miedzy nią a większą zdaża się to bardzo często i nie da sie tego zmienić przerzutką , trzeba ręcznie . Myslałem o zmianie na single speed . Czy mogę zostawić sobie na początek zostawić z tyłu kasete a sprzodu zdemontować mniejszą zebatke i przeżutke ? Będzie działać jak należy ?

#2 D3biec

D3biec
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 lipiec 2012 - 22:35

Dzieje się to samoczynnie czy przy zmianie z młynka na patelnie? Może tylna przerzutka za słabo napina łańcuch lub jest on za długi?

Nie powinno natomiast być problemu ze zdemontowaniem przerzutki i jednego blatu o ile nie będzie występował zbyt duży przekos na łańcuchu, pytanie tylko jaki by to miało cel na ten moment?

#3 criskosa

criskosa
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Skądpoznań

Napisano 14 lipiec 2012 - 09:25

łancuch zawsze spada gdy przednia przerzutka jest ustawiona inaczej niż na większą zębatke , dlatego chce zdemontować mniejszą zębatke i przeżutke przód . ( co to młynek i patelnia ? nie znam sie zbytnio na nazewnictwie )

#4 D3biec

D3biec
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 lipiec 2012 - 11:11

Młynek to mniejsza zębatka na korbie a patelnia to analogicznie większa. Czy łańcuch spada też gdy używasz miękkich przełożeń na kasecie/wolnobiegu? A zapytałem o cel (pomijając fakt, że nie jest zbyt efektywnie i zdrowo jeździć cały czas na ciężkich przełożeniach) z kilku powodów: po pierwsze mały blat zawsze się może przydać gdyby udało się rozwiązać problem ze spadającym łańcuchem, a po drugie przerzutka sama w sobie może chronić przed spadaniem łańcucha i ochroni troszkę spodnie przed wciąganiem w blat no ale to Twój wybór.

#5 criskosa

criskosa
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Skądpoznań

Napisano 14 lipiec 2012 - 11:39

no w sumie chciałbym to naprawić tylko nie mam pojęcia jakich części potrzebuje bo korba jest bez jakich kolwiek oznaczeń i nie wiem jaką zębatke bym potrzebował a nie mam tyle pieniedzy by wymienić cały mechanizm korbowy .



Dodaj odpowiedź