Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trasa Toruń - Warszawa


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 14 wrzesień 2008 - 18:20

Chciałbym prosić o pomoc w wyznaczeniu jakiejś sensownej trasy z Torunia do Warszawy, ewentualnie jak ktoś jest dobrze obeznany w terenie to jeszcze z Warszawy do Otwocka. Jeżdżę dość często samochodem, ale rowerem bym nie chciał tej trasy powtarzać. Krajowa 10-tka jest obecnie remontowana i staje się coraz bardziej przyjazna dla rowerzystów, ale ruch jest tam przeokrutny, no a dalej mamy drogę ekspresową nr 7 gdzie jest zakaz ruchu dla rowerów, no chyba, że obok prowadzi jakaś ścieżka. Doradźcie coś :) Nie spieszy mi się, bo nie wybiorę się w tę podróż prędzej jak w przyszłym roku i to pewnie na początku lata.

#2 Flash

Flash
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 wrzesień 2008 - 17:50

Ja w październiku być może przejadę się do Warszawy.. po drodze chciałbym zajechać do Torunia (aby nie jechać całości z Gdańska siódemką)... i planuję z Torunia do Warszawy pojechać tak jak jechał Imagistour... a przynajmniej do Sochaczewa, skąd prosto na Warszawę... a tymczasem obserwuję ten wątek, czy nie ma jakichś innych pomysłów/propozycji.

Powstaje tylko pytanie, dlaczego Imagis jechał tak jak jechał, czy decydowała o tym odległość, jakość drogi, czy cokolwiek innego... może jakiś uczestnik sie wypowie?

A może jednak warto w moim przypadku całość pociągnąć siódemką? Może mało to ciekawe, ale cóż... 2-3 lata temu jechałem od Płońska (wcześniej bocznymi i leśnymi drogami) do Warszawy siódemką i wspominam to całkiem pozytywnie. No, ale to był mroźny luty,powoli robiło się ciemno, a ja cisnąłem góralem myśląc tylko o tym, aby ogrzać się w jakimś lokalu... No i ruch wtedy był znikomy.

#3 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 20 wrzesień 2008 - 11:26

Jechałeś siódemką po szosie czy jak?

Co do trasy to dostałem odpowiedź na innym forum:

W ub roku wiosną jechaliśmy z Poznania przez:Gniezno,Biskupin,Toruń, Płock do Warszawy
Z Torunia : ścieżką row. na Wisłą , Rubikowo do Lubicza obok Drwęcy do Golubia-Dobrzynia, Kikół,Lipno, Dobrzyń n/Wisłą, Płock /nocleg/. Płock przez Wisłę : Dobrzyków, Studzieniec, Sochaczew ,Żelazowa Wola , Kampinos, Warszawa

Tylko się koledze chyba pomyliło i z Lubicza nie na Golub, a na Mazowsze powinno być.

#4 Flash

Flash
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 wrzesień 2008 - 22:52

Jechałeś siódemką po szosie czy jak?

Poboczem, czasem pasem technicznym, ale on czasem był przerywany odcinkami drogi polnej, więc szosówką raczej odpada i trzebaby się trzymać pobocza/jezdni.



Dodaj odpowiedź