Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opinie na temat Scott CR1 Team


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 salvadore

salvadore
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 lipiec 2012 - 08:52

Witam,
Jako że szukam dla siebie sozsy carbonowej do 6,5 tyś zainteresowałem sie tym rowerem. Byłem wczoraj w sklpeie i przymierzalem sie. Generalnie wszystko ok tylko rama, wydaje sie być strasznie wylajtowana. Wrecz da sie ją ugiąc. Szczegolnie gorna rura po nacisnieciu kciukiem ugina sie... czy to normalne? jak to wpływa na żywotność ramy? Jakie sa wasze oponie na temat CR1?

A może iść w coś innego mają do dyspozycji 6,5zł? Mam 178cm
Bardzo dziekuje za opinie.

#2 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 19 lipiec 2012 - 09:59

Zanim kupiłbym jakąś ramę zadałbym sobie kilka pytań.

Czego oczekuję od ramy?
Jak długo mam zamiar na niej jeździć?
Jaki styl jazdy preferuję?
Ile ważę?

Z opinii jakie krążą po necie wnioskuję iż ta rama nie należy do zbyt sztywnych i trwałych.
Osobiście w życiu bym nie kupił ramy, której "rurki" można wgniatać palcem.

Rama jak wiadomo to podstawowy element w rowerze. Dlatego też rama musi być przede wszystkim solidna, sztywna i trwała. Waga to też istotna kwestia, ale nie najistotniejsza (co widać na moim przykładzie ;-)).

#3 salvadore

salvadore
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 lipiec 2012 - 10:18

Zaznaczam ze byłem w sklepie oglądać ramę CR1.

Ważę 79kg.
Od kilku lat jezdze na alu ramie i stwierdziełm że chce zmienić rower. Mam przeznaczone 6,5tyś. Jezdze raczej amatorsko nie ściagam się, w tym roku po raz pierwszy startowałem w maratonie. Liczę że rama posłuży mi kilka lat.
Myślałem od dobrej ramie alu i dobrych kołach ale kolega stwierdził że z takim budżetem to warto poszukać już carbonu.

#4 Platon

Platon
  • Użytkownik
  • 558 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 lipiec 2012 - 16:40

Za podobne pieniądze kupiłem karbon i po 4000km wiem że do alu nie wrócę. Na mojej nie zauważyłem żeby się uginała, wydaje się super sztywna (rama Focusa).

#5 aargon

aargon
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Skądwarszawa/kraków

Napisano 19 lipiec 2012 - 16:48

Jeżeli nie masz jakichś uprzedzeń do używanego sprzętu, to mając 6,5k naprawdę warto zainteresowac się ofertami z drugiej ręki.

Na pewno zajmie Ci to więcej czasu, ale dzięki temu będziesz miał i sztywniejsza ramę i lepszy osprzęt.
Sam stałem przed podobnym dylematem, z tym że miałem ok 5 k i udało mi się kupić ramę Boardmana SLR 9.2 na pełnym Chorusie i Fulcrumach R3. W sklepie (w pl i tak bym jej nie kupił) musiałbym dać za nią ok. 10k, a śladów użytkowania, poza lekkim otarciem korby i kilkoma odpryskami od kamieni pod ramą (czyli niewidocznymi) nie ma. Gdybym kupował nówkę, wyglądałaby tak po 2 miesiącach jazdy...

#6 salvadore

salvadore
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 lipiec 2012 - 20:25

@Platon & aargon thx za opinie. W takim razie wstrzymam sie z kupnem szosy i poczekam na przeceny, narazie mam na czym jezdzic wiec poszukam okazji.

#7 salvadore

salvadore
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • SkądGdynia

Napisano 20 lipiec 2012 - 06:43

A znajdą sie użytkownicy CR1? Przejrzałem poprzednie wątki i kilka razy przewijała sie rozmowa na temat CR1.

#8 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 20 lipiec 2012 - 07:05

Niektórzy producenci dają na nową ramę, pierwszemu użytkownikowi gwarancję dożywotnią - to też warto wziąc pod uwagę prowadząc dywagacje ,,nowe'' - ,,używane''.

#9 salvadore

salvadore
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • SkądGdynia

Napisano 20 lipiec 2012 - 18:19

zgadza sie kugel ale tylko niektorzy. Wiem że Cannondale daje taką gwarnacje. Scott natomiast daje 3 lata na ramę.

#10 BUBUs

BUBUs
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • SkądPabianice

Napisano 20 lipiec 2012 - 20:55

Ja mam CR1 Team, ale rocznik 2006. Rama sztywna, nic się nie ugina pod palcami. Dużo już przeszła i myślę, że dużo jeszcze przed nią.

#11 bogas

bogas
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądW-wa

Napisano 20 lipiec 2012 - 21:25

A znajdą sie użytkownicy CR1? Przejrzałem poprzednie wątki i kilka razy przewijała sie rozmowa na temat CR1.


Jeżdżę od niedawna CR1 Team rocznik 2012. Jestem b. zadowolony z właściowści karbonowej ramy tego roweru. Mam porównanie ze starą rama aluminiową Bianchi i karbonową ramą Giant TCR C3.
Co do sztywności nie wypowiem się bo jeżdżę amatorsko dla przyjemności, natomiast komfort jazdy oceniam bardzo wysoko.



Dodaj odpowiedź