Skocz do zawartości


Shimano Equinox - wkładka korekcyjna


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_mkostrzewa_*

Gosc_mkostrzewa_*
  • Gość

Napisano 25 lipiec 2012 - 15:28

Witam,

Czy ktoś posiada Shimano Equinox z wkładką korekcyjną i może powiedzieć coś o wygodzie takiego rozwiązania? Czy szkła nie są zbyt blisko oczu?

#2 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 25 lipiec 2012 - 21:23

Musisz sam przymirzyć oprawki z wkładką, każda twarz jest trochę inna. Ja musiałem trochę szukać zanim znalazłem okulary idealnie pasujące. W zasadzie tylko oprawki z wkładką Rudy Project okazały się naprawdę komfortowe ( model Exeption).

#3 Gosc_mkostrzewa_*

Gosc_mkostrzewa_*
  • Gość

Napisano 25 lipiec 2012 - 21:39

Dzięki za odpowiedź. W sklepie jest możliwość przymierzenia z wkładka? Później i tak dochodzi grubość szkieł, więc takie przymierzenie naprawdę coś daje, czy tylko poglad jak to może wygladać?

#4 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 26 lipiec 2012 - 06:44

Chyba wszystkie okulary z wkładką mają we wkładce zamontowane szkła (w moich to chyba nawet z warstwą antyrefleksu były, aż się zdziwiłem), oczywiście zerówki, chyba głównie dla optyka, który ma ułatwione zadanie, bo wystarczy, że wyciągnie wzorzec i docina korekcyjne. W części - na ogół taniej chińszczyznie - są same ramki i tu potrzebny jest na tyle dobry optyk, żeby potrafił dociąć soczewki do ramki. A to już nieco większa trudność i w takim Vision tego na ogół nie potrafią (bo maszyna do cięcia obcina po obrysie wzorca, a ręcznie nikt ich nie nauczył).

Czyli jak nie masz bryli grubości denek od butelek, to przymierzenie będzie możliwe ;-).
Najlepsze byłyby bez wkładki, z soczewką korekcyjną z poliwęglanu jako jedyną zainstalowaną w oprawce (fotochromowa), czyli jak zwykłe okulary. Ponoć są takowe, ale cena kosmiczna... Pozostaje jeździć w okularach z wkładką, bo do soczewek kontaktowych jakoś nie mogę się przyzwyczaić (zwykłe odpadają, bo musiałbym nosić okulary do bliży, progresywnych jeszcze nie próbowałem...)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#5 eth

eth
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 12 sierpień 2012 - 15:20

Equinox - mając dość grube szkła we wkładce ( -4,5), rzęsy nie dotykają szkła, jest całkiem wygodnie. Okulary godne polecenia, ale tylko na suche warunki. Kiedy robi się deszczowo, niemiłosiernie parują, w górach przy dużej wilgotności jazda jest bardzo niebezpieczna. Szczególnie ma MTB jest masakra. Nie pozostaje nic innego jak laserowa korekcja wady :-/ Przypuszczam że to samo jest w RP?

#6 Huskacz

Huskacz
  • Użytkownik
  • 127 postów
  • Skądtaka śląska wiocha

Napisano 12 sierpień 2012 - 15:26

A soczewki kontaktowe?

#7 eth

eth
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 12 sierpień 2012 - 16:06

Jest to jakieś rozwiązanie, ale nie dla wszystkich. Osobiście nie znoszę dłubania w oczach, a po kilku h w soczewkach piecze jak diabli, a testowałem już kilka rodzajów.
Patrząc na ceny profesjonalnych okularów kolarskich z korekcją, widać że bardziej opłaca się zrobić zabieg. Z głowy na kilkanaście lat, a cała zabawa kosztuje nie więcej niż dwie pary Oakleyów korekcyjnych :)



Dodaj odpowiedź