Skocz do zawartości


Linki i pancerze


34 odpowiedzi w tym temacie

#21 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 02 listopad 2010 - 13:43

PsYhOl patent z oringami bardzo mi się podoba :-) nawet bardziej niż sylikonowe ochraniacze i termokurczliwy kabelek.

Deadhorse a to nie to samo co oringi?

#22 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 02 listopad 2010 - 19:16

No to samo i nie trzeba szukać po jebajach

ewentualnie znalazłem coś takiego

http://allegro.pl/al...1283758251.html

sam coś muszę zrobić, bo jeden pancerz mi delikatnie lata i obija o ramę powodując wkurzający dźwięk

#23 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 02 listopad 2010 - 20:12

ewentualnie znalazłem coś takiego

http://allegro.pl/al...1283758251.html



Do zastosowania przy główce ramy się nie nadaje..

#24 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 02 listopad 2010 - 21:33

jest jeszcze taka wersja

http://allegro.pl/al...1292988807.html

#25 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 05 marzec 2011 - 00:01

Panowie ... krótka piłka. Mianowicie: co wybrać ?
Nokon.
Alligator.
Gore.
I najważniejsze (pytanie do bardziej obeznannych w temacie cen i aukcji): czy, a jeśli tak, to gdzie (będę wdzięczny za linki) można zakupić jak najtaniej zestawy tych pancerzy/linek (przerzutki i hamulce). Jakieś ebaye, chińczycy ...

#26 borasad

borasad
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 05 marzec 2011 - 16:33

Jest jeszcze Jagwire Racer. Cena jak na komplet bardzo dobrej jakości linek i pancerzy na cały rower co najmniej dobra. Z tego co się orientuje najtaniej są w Cyklomanii, 91zł.

#27 Moras

Moras
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądOtwock

Napisano 05 marzec 2011 - 17:00

travisb - Nokon. Użytkuję w góralu trzeci sezon hamulce i przerzutkę i nic przy nich nie robię. Kolor się trzyma, i co bardzo ważne przez to, że pancerze te się nie ściśniają, klamki od hamulca są mniej gumowate. Dodatkowo można, podobnie do gore, zrobić z nich system zamknięty. Co do szosy to małe spostrzeżenie, wygodnie się układają pod owijką.
W szosie z racji braku funduszy założyłem wymienione wyżej jagwire'y i muszę przyznać, że ciężko będzie o coś lepszego w tej cenie. Linki nierdzewne, szlifowane. Kable od hamulca w kevlarowym oplocie - mało ściśliwe (nokon jeszcze mniej, ale pomimo tego jest naprawdę dobrze). W zestawie porządne końcówki pancerzy.

#28 wojtekmtb

wojtekmtb
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Skądmazury

Napisano 05 marzec 2011 - 19:45

travisb, jestem użytkownikiem wszystkich wymienionych przez Ciebie i ze swojej strony wszystkie mogę polecić.
Gore Lite On mam prawie 10lat , Alligatora 5lat , Nokon drugi sezon - z żadnym z systemów nie miałem problemów ,tylko wymieniam linki i wszystko śmiga aż miło.
Najlżejszy jest Alligator.
Na twoim miejscu kupiłbym to co najtaniej dostaniesz lub to co Ci się najbardziej podoba.

#29 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 05 marzec 2011 - 20:29

Hmm ...
Ten cały Jagwire Racer jest kuszącym zestawem jeśłi chodzi o cenę. Szkoda tylko, że nigdzie (w necie) na chwilę obecną, nie widzę zestawu w kolorze czarnym.
Ale będę się rozgladał. Dzięki za tą informację ;)

#30 p.o.s.t

p.o.s.t
  • Użytkownik
  • 1474 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 marzec 2011 - 23:57

dosłownie pierwszy link, w który wszedłem:
http://www.skleprowe...ct&prod_id=3546

#31 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 06 marzec 2011 - 00:07

p.o.s.t, dzięki. Już znalazłem w korzystniejszej cenie ;-)

#32 wojtekmtb

wojtekmtb
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Skądmazury

Napisano 06 marzec 2011 - 10:52

Panowie jeśli chodzi o gotowe zestawy Jagwire, Dura Ace czy inne temu podobne to szkoda kasy - lepiej kupić zwykły pancerz na metry i do tego dobre linki z nierdzewki , wyjdzie sporo taniej a jakość ta sama.
Do szosy może być jak najbardziej , do mtb polecam jednak systemy zamknięte - Nokon, Alligator, Gore.

#33 Moras

Moras
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądOtwock

Napisano 06 marzec 2011 - 10:58

Nie zgadzam się, jeżeli chodzi o hamulce. Ten kto próbował zwykłego pancerza i takiego w oplocie kevlarowym (jagwire, gore) z pewnością się ze mną zgodzi, że jest duża róznica w modulacji.

#34 kejsaj

kejsaj
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 marzec 2011 - 21:19

wojtekmtb , też tak myślę, lepiej kupić pancerz na metry + np szlifowane linki... co do pancerza w mtb, to jak ma się na całej długości poprowadzony to też nie ma na co narzekać, więc nokon mi jest zbędny :)

MODERATORA PROSZĘ O UZASADNIENIE USUNIĘCIA BO NIE ROZUMIEM -.- ani nie archeologia, a na temat...

#35 wojtekmtb

wojtekmtb
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Skądmazury

Napisano 08 marzec 2011 - 16:36

Jak masz pancerz na całej długości to fakt nie trzeba Nokona, jest szczelnie (ale ciężko ;-)



Dodaj odpowiedź