Skocz do zawartości


luz na kasecie


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_senjiro_*

Gosc_senjiro_*
  • Gość

Napisano 19 wrzesień 2008 - 15:59

mam dla was nie lada zagadke nad ktora glowie sie juz od kilku dni:) mam minimalny luz na kasecie- góra-dół (okolo 0,5-1mm). Nakretka jest na maksa dokrecona, a mimo to kaseta ma luz. Koła to Mavic Aksium 2008, a kaseta 105. Zadziwijacy jest jednak luz jaki ma kaseta podczas nakladania na bebenek co mnie strasznie dziwi bo jak w goralu nakladalem kasete to z reguly dokladnie dolegala, a tu az taka roznica. Pierwsza mysl jaka mi przyszla do glowy to luz na bebenku (nie ma zadnego), nastepnie stwierdzilem ze moze wyrąbałem wielowpust na bebeneku lub kasecie (równie zero zurzycia). Dzis pytalem sie mechanika w sklepie, ktory twierdzi ze moze byc jakas podkladka zjechana, ale czy podkladka mialaby na to az taki wplyw?

#2 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 19 wrzesień 2008 - 16:57

senjiro, Ale to jest luz między poszczególnymi koronkami czy nie? Czy możesz nimi ruszać wpożek?

#3 Gosc_senjiro_*

Gosc_senjiro_*
  • Gość

Napisano 19 wrzesień 2008 - 17:21

w poprzek nie moge:) tylko góra-dół praktycznie pol kasety tak mi chodzi:)

#4 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 19 wrzesień 2008 - 18:10

wtnij podkladke z puszki po piwie, wedlug wewnetrznego obrysu w kasecie. zaloz na bebenek i naloz kasete. potem dobrze skrec. jak za malo doluz druga podkladke. na koniec wyreguluj przerzutke. pozdr



Dodaj odpowiedź