Skocz do zawartości


Zdjęcie

szytki


1635 odpowiedzi w tym temacie

#21 dyki

dyki
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądTwickenhamus

Napisano 27 listopad 2008 - 21:43

Klej jest o wiele bezpieczniejszy od jakiekolwiek tasmy! Kiedys widzialem jakas prace naukowa wlasnie o technikach klejenia, roznych rodzajach klejow i tasm. Ciekawe bylo to, ze rozne metody klejenia tym samym klejem owocowaly w zupelnie inne wyniki. Jedynie tasma np tufo Extreme sie lepiej spisze poza domem gdy zlapiemy pane i trzeba zmienic szytke. W zeszym tygodniu smietana Tufo nie zadzialala i przy 2*C klej za bardzo nie chcial lapac...

#22 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 listopad 2008 - 21:44

Zależy którą. Tufo ma dwie: zwykłą i light. Jedna się po prostu przykleja (Extreme) i łapie mocno po napompowaniu, druga do aktywacji kleju potrzebuje wody.

#23 dyki

dyki
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądTwickenhamus

Napisano 27 listopad 2008 - 21:52

Abstrahujac od kleju, jakie macie doswiadczenia szytek (opon) z Vectranem? Ja przebilem 3 z 4 bardzo szybko, w takich przypadkach gdy stara Conti Competition by przetrwala. Czy Vectran to sciema czy tylko jakis dziwny zbieg okolicznosci?

#24 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 27 listopad 2008 - 23:18

IMO vectran to pic na wodę zarówno w szytkach jak i oponach.
Dają tą badziewną wkładkę kosztem gumy. Nawet jeśli laczka nie złapiesz to zajedziesz taką oponę czy szytkę dużo szybciej.


Cóż... chyba jednak będę się znów paćkał w kleju.

#25 mariusz19

mariusz19
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądRadzyń Podlaski

Napisano 27 listopad 2008 - 23:33

Ja swoje szytki przykleilem w nastepujacy sposob : po udanym naciagnieciu i ulozeniu szytki ( a swoja droga jak szybko ulozyc szytke aby nie miala bicia ) nabieram w strzykawke kleju odciagam szytke wpuszczam klej itd. aż cala szytkę posmaruje z jednej i z drugiej strony oczywiscie robie to w rekawiczkach gumowych , odstawiam sprawdzam czy dobrze pompuję i za 24 godziny jazda

#26 dyki

dyki
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądTwickenhamus

Napisano 27 listopad 2008 - 23:41

Moja metoda to taka:
Conti: dzien w wodzie => na obrecz ustawic rowno i na kaloryfer. Jak wyschnie, raz klej na tasme, raz na obrecz i pozniej znowu na tasme klejenie i jest wszystko rowniotko. + odczekac noc az klej wyschnie.

Inne -> to samo tylko ze bez moczenia :)

#27 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 listopad 2008 - 00:04

A ja najpierw naciągam szytkę na obręcz bez kleju, pompuję do wysokiego ciśnienia celem rozciągnięcia jej. Potem zdejmuję ją, smaruję cienko klejem taśmę bawełnianą - może wyschnąć, nie ma to znaczenie. To tylko po to aby ją zagruntować. Smaruję szybko obręcz i jak najszybciej naciągam szytkę. Klej nakładam bez pośrednio z kubki i nie bawię sie z pędzelkiem bo jest to brudna metoda. Klej jest bardzo ciągnący się i pędzlem porobił bym takie "wąsy", że całą obręcz bym pobrudził. Gdy kończę nakładać klej na obręcz to tam gdzie zaczynałem jest już lekko podeschnięty i ciągnący (tak jak klej do łatek). To najlepszy czas do przyklejenia szytki. Naciągam ją, lekko pompuję aby trzymała kształt, układam na obręczy, zarówno na boki jak i na bicie góra-dół. Pompuję ostatecznie na 7 atm. i zostawiam do następnego dnia.

#28 jarek

jarek
  • Użytkownik
  • 201 postów
  • SkądKOLBERG

Napisano 28 listopad 2008 - 08:21

KARBON --naumiałeś się , czy lekko troszkę poczytałeś- bo dokładnie używasz metody którą JA praktykuje.....JAREK :lol: ;-) :lol:

#29 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 28 listopad 2008 - 08:31

Ok, wszystko jasne. Dzięki koledzy.

#30 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 29 listopad 2008 - 00:55

KARBON --naumiałeś się , czy lekko troszkę poczytałeś- bo dokładnie używasz metody którą JA praktykuje.....JAREK :lol: ;-) :lol:

Trochę jeździłem na szytkach i to jeszcze nie koniec :D

#31 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 07 kwiecień 2009 - 13:49

Siemka
W jaki sposób mam rozpruć szytkę? W którym miejscu, a poźniej jak ją zszyć?

#32 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 07 kwiecień 2009 - 14:14

Siemka
W jaki sposób mam rozpruć szytkę? W którym miejscu, a poźniej jak ją zszyć?


Możliwie najbliżej dziury przez którą uchodzi powietrze. Należy oderwac (odkleic) taśmę i delikatnie naciąc szwy, aby dostac się do dętki.

Stas

#33 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 07 kwiecień 2009 - 14:20

czyli muszę szytkę zerwać z koła?

#34 dyki

dyki
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądTwickenhamus

Napisano 07 kwiecień 2009 - 14:21

czyli muszę szytkę zerwać z koła?


Oczywiscie :)

#35 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 07 kwiecień 2009 - 15:07

mam taką szytkę
http://www.erowery.pl/photo/1229.jpg

ok, przedostałem się przez taśmę i mam kolejne pytania
Czym lepiej zakleić dętkę - łatką, czy kawałkiem starej dętki?
Czy zwykła nić może być dobra do zszycia szytki, czy lepiej jakąś mocniejszą?
Jakim klejem mam przykleić taśmę do szytki? Może być ten, co kleje szytkę do koła, albo drugi klej, co przyklejam łatki do dętki?

#36 dyki

dyki
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądTwickenhamus

Napisano 07 kwiecień 2009 - 15:37

Lepiej daj jakas mocniejsza nic. Z latka to staraj sie, zeby byla jak najciensza. Klej normalny do szytek Ci przyklei tasme, sam sprawdzalem teraz uzywajac kleju Continental na takiej samej szytce co masz. Po przyklejeniu tasmy odczekaj kilka godzin (~24h) zeby klej dostal pelnej mocy przed przyklejeniem z powrotem na obrecz.

#37 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 07 kwiecień 2009 - 18:50

a co do szycia szytki, to trzeba mieć jakaś specjalną igłę? Może oddać taką szytkę do szewca, czy samemu szyć?

#38 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 kwiecień 2009 - 20:35

Do zeszycia proponuje użyć plecionki wędkarskiej.


#39 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 07 kwiecień 2009 - 20:44

Kup w szewskim sklepie wygiętą igłę, idzie o wiele sprawniej niż prostą i mniejsze prawdopodobieństwo przebicia dętki jak wjedziesz prostą za głeboko. Najlepsza mocna lniana nić. Z tego powodu zrezygnowałem ze szytek. pozdr w pasmanterii też kupisz taką igłę.

#40 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 07 kwiecień 2009 - 21:44

Co ja się naszyłem szytek !!! Zeszyć szytkę nie jest prosto, ale nie jest też tragicznie trudno. Musisz uzyć mocnej szewskiej nici. W żadnym przypadku nie używaj zwykłych nici, szytka po napompowaniu rozleci się (wyjdzie balon). Uważaj abys nie przebił w czasie szycia igłą detki. Jeśli możesz przejdż na lekkie opony, a szytki używaj tylko na wyścigach.

Stas



Dodaj odpowiedź