Skocz do zawartości


Zdjęcie

szytki


1635 odpowiedzi w tym temacie

#1181 SZYMSZEL

SZYMSZEL
  • Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 08 styczeń 2017 - 10:16

Muszę kupić dwie sztuki, dotychczas używałem Conti Competition. Jest sens zmieniać, jest cos wartego polecenia?

 

Sam mi takie polecałeś.....a teraz chcesz zmienić? sama zmiana dla zmiany, eksperyment? ja tylko tyle zmieniam że przechodzę z 22 na 25


  • patolog lubi to

#1182 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 11 styczeń 2017 - 14:13

I przy takich zostałem na ten sezon:)

Kudos!


#1183 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 21:01

Zostanę szytkowcem, zamawiam koła i już szukam szytek. Przyglądam się tym akurat w sporej przecenie: https://www.bike24.c...nu=1000,4,22,35

Jeśli wierzyć takim testom to mają dobry wynik (w teście jest Grand Prix 4000S II 2014 z tpi 320 więc może to co innego i na przykład Continental Competition wypada gorzej): http://www.bicyclero...a-graphene-2016

 

A ta to w ogóle wymiana: https://www.bike24.c...nu=1000,4,22,35

 

A ta to TT, czyli pewnie też wymiana: https://www.bike24.c...nu=1000,4,22,35

 

Abstrahując od tych testów, chciałem zapytać o TPI, Conti Grand Prix - 240, Vittoria - 320, Conti Podium już tylko 180. Ten parametr odpowiada za wytrzymałość na przebicia? Czy między tymi trzema będzie duża różnica w tym obszarze?

 

Odrazy zapytam o szerokość, ktoś napisał wcześniej:
 

 

Obecnie standard to 25mm, dają lepszy komfort i mniejsze opory toczenia. Węższą szytkę kupujesz jak obręcz nie pozwala założyć 25mm albo masz 22/23 mm w super cenie.

 

W związku z tym, mając te komfort, że jeszcze nie kupiliście kół, to czy kupilibyście koła, w których 25mm się nie mieści? Ile max wejdzie w te? https://www.bike24.c...u=1000,4,123,30



#1184 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 11 styczeń 2017 - 21:08

Parametr tpi odpowiada za wiele rzeczy: wytrzymałość, komfort, sprężystość, toczenie.
Te Conti z linka 22mm, strasznie wąskie. Jeśli chcesz takie wąskie to w Planet X są Vittorie jeszcze tańsze + kod -10%.
W innym wątku jest organizowane wspólne zamówienie z tego sklepu.

#1185 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 21:26

Zapomnialem uwzględnić szerokość, updajtnąłem post wyżej..



#1186 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 11 styczeń 2017 - 21:48

Ogólnie w tym i innych wątkach trochę dziwne pytania zadajesz ;)
Czy kupić wąskie koła za 4000-5000 zł tylko po to, żeby kupić tańsze szytki w promocji? ;)
...
No sam sobie odpowiedz... ;)
  • patolog lubi to

#1187 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 22:37

Hmm.. zwyczajne pytania, dopiero się uczę, może dlatego tak to wygląda :) Wracając do pytania, może pomińmy temat 25mm, jeśli to nie na miejscu pytać tutaj o to, czy w praktyce TPI 240 w Grand Prix 4000S II to sie nadaje na nasze polskie drogi? Czy raz w miesiącu będzie kapeć?



#1188 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 12 styczeń 2017 - 08:52

Nie ma reguły. Jak chcesz się ścigać na tych szytkach, to kupuj o najwyższym TPI i Latexie w środku np. Velovlexy, chcesz jeździć na co dzień, spokojnie możesz odpuścić modele za 300+ zł i klej jakieś tańsze, ale trwalsze modele treningowe (Tufo czy Sprintery), a nie zawracaj sobie tak głowy tym TPI.



#1189 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 12 styczeń 2017 - 15:24

Tufo to jak dla mnie szlauch ogrodowy.

 


Kudos!


#1190 spi630

spi630
  • Użytkownik
  • 189 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 styczeń 2017 - 18:16

Idealne na trenażer i wiosenne treningi ;)

#1191 glomo

glomo
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 07 marzec 2017 - 18:02

Mam taki problem z szytkami - kleje je zawsze na klej i zawsze mają bicie góra-dół. Próbowałem kilku różnych sposobów, różnych klei, różnych szytek, wszystko na różnych obręczach. Efekt zawsze jest ten sam - po przyklejeniu jest bicie góra-dół. Bicie jest na samej szytce, koła idealnie wycentrowane. Jakieś pomysły co mogę robić źle, że taki efekt się pojawia? Bicie około 3mm.



#1192 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 07 marzec 2017 - 19:26

Może nierówno naciągasz podczas przyklejania?



#1193 Gosc_kociol_*

Gosc_kociol_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2017 - 20:05

siemka

 

będę zakładał pierwsze szytki, chciałbym się dowiedzieć co polecacie aby się trochę rozciągnęły? W necie wyczytałem o założeniu na obręcz na 2-3 dni, a z kolei na YT o pompowaniu luzem na 100psi. Chce tylko, aby stosunkowo łatwo to poszło jak już będę miał nałożony klej. Na razie wrzuciłem je na koła z oporem, bez większych problemów.



#1194 glomo

glomo
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 07 marzec 2017 - 23:44

Może nierówno naciągasz podczas przyklejania?

 

 

Naciągam tak jak się da tzn. pompuję do około 1bara, zaczynam od wentyla, potem końcówka już 'na siłę' bo zawsze strasznie cięzko idzie. Potem pompowanie do okóło 4bar, korekta prawo-lewo, pompowanie do 10 i toczenie kilka razy. Nie bardzo widzę sposób, by naciągać inaczej. Teoretycznie wiem o co mniej-więcej może Ci chodzić z nierównym naciąganiem, ale nie wiem jak to skorygować? 



#1195 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 08 marzec 2017 - 00:48

Ja po naklejeniu i szybkim ułożeniu lewo/prawo, następnie przy niskim ciśnieniu (takim aby przy mocnym przyciśnięciu koła do podłoża szytka uginała się do ok połowy swojej wysokości) - wgniatając bardzo mocno koło do podłoża "jeżdżę" kołem po podłodze w sumie ok 1-2 obroty w przód i tył. Na koniec sprawdzam jeszcze lewo / prawo i wszystko ułożone jak ta lala. Nigdy nie miałem bicia góra dół, nawet przy wentylu.



#1196 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 08 marzec 2017 - 08:25

Może trzeba też tak spróbować? Wątpię byśmy byli w stanie idealnie równo naciągać i przykleić szytkę, zawsze gdzieś ją mocniej naciągniemy, a jak klej złapie po napompowaniu do 10 bar, to już kaplica i korekta samoczynnie nie nastąpi.

 

Przyuważ może, w którym miejscu jest górka, może to coś podpowie.



#1197 Moody

Moody
  • Użytkownik
  • 171 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 10:29

 potem końcówka już 'na siłę' bo zawsze strasznie cięzko idzie.

 

Czy surowe szytki przed klejeniem naciągasz na kilka dni na obręcz. Może tutaj tkwi problem, że nie są dostatecznie rozciągnięte i dlatego "końcówka już na siłę" a to powoduje, że szytka przy wentylu jest mniej naciągnięta niż po przeciwnej stronie i stąd to bicie.



#1198 glomo

glomo
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 10:51

Czy surowe szytki przed klejeniem naciągasz na kilka dni na obręcz. Może tutaj tkwi problem, że nie są dostatecznie rozciągnięte i dlatego "końcówka już na siłę" a to powoduje, że szytka przy wentylu jest mniej naciągnięta niż po przeciwnej stronie i stąd to bicie.

 

Szytki naciągane około 72 godzin (nałożone na obręcz, napompowane do 10 bar i zostawione).

 

 

Ja po naklejeniu i szybkim ułożeniu lewo/prawo, następnie przy niskim ciśnieniu (takim aby przy mocnym przyciśnięciu koła do podłoża szytka uginała się do ok połowy swojej wysokości) - wgniatając bardzo mocno koło do podłoża "jeżdżę" kołem po podłodze w sumie ok 1-2 obroty w przód i tył. Na koniec sprawdzam jeszcze lewo / prawo i wszystko ułożone jak ta lala. Nigdy nie miałem bicia góra dół, nawet przy wentylu.

 

W zasadzie robię podobnie, z tym że 'jeżdżenie' wykonuję po napompowaniu do 10 Bar. 

 

Dzisiaj od samego rana ponownie pracowałem z drugą szytką - skupiłem się na tym, by przy zakładaniu od początku bardzo mocno naciągać szytkę i jest trochę lepiej - bicie dokładnie 1.2mm mierzone na centrownicy. Jakiś progres jest, coś to dało, ideału jeszcze nie ma. Będę próbował dalej i kombinował.



#1199 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 08 marzec 2017 - 11:57

siemka

będę zakładał pierwsze szytki, chciałbym się dowiedzieć co polecacie aby się trochę rozciągnęły? W necie wyczytałem o założeniu na obręcz na 2-3 dni, a z kolei na YT o pompowaniu luzem na 100psi. Chce tylko, aby stosunkowo łatwo to poszło jak już będę miał nałożony klej. Na razie wrzuciłem je na koła z oporem, bez większych problemów.


Skoro siadły bez problemu to nie baw się w rozciąganie.

#1200 Gosc_kociol_*

Gosc_kociol_*
  • Gość

Napisano 08 marzec 2017 - 11:59

Ok od wczoraj mam założone "na sucho" na obręczach. W piątek nałożę klej i szytki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Dodaj odpowiedź