Skocz do zawartości


Zdjęcie

pulsometr sigma pc15 problem


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 fafik

fafik
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 15 sierpień 2012 - 15:41

Witam. Mam pytanie.Czy ktoś z Was miał podobny problem Podczas jazdy pulsometr po włączeniu chwilę pokazuje prawidłowe tętno by za chwilę pokazywać np 60 uderzeń/39% i tak do końca treningu przy czym widać po zmianach tętna że pulsometr zczytuje uderzenia tylko ni jak one mają się do rzeczywistości.Baterie zmieniłem i dalej to samo zamiast pokazywać np 160/80% pokazuje 50/35%.Może ktoś z Was miał z czymś takim doczynienia i wie o co kaman.

#2 BUBUs

BUBUs
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • SkądPabianice

Napisano 15 sierpień 2012 - 15:55

Mam taki sam problem. Pulsometr pokazuje np. 120 ud/min by za kilka minut pokazać np. 250 ud/min. Jednak, dzieje się to tylko przy silnym wietrze.
Spróbuj użyć żelu USG. Wtedy pulsometr nie powinien gubić sygnału.

#3 czester_

czester_
  • Użytkownik
  • 428 postów
  • SkądWarszawa / Wola

Napisano 15 sierpień 2012 - 18:58

Miałem to samo z moją sigmą.

Żel EKG załatwił sprawę.

#4 dadcom

dadcom
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądOstrów Wlkp

Napisano 15 sierpień 2012 - 19:19

Kolega mial podobny problem ale tu pomogla tylko wymiana czujnika.

#5 fafik

fafik
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 15 sierpień 2012 - 19:32

Bubus u mnie warunki atmosferyczne nie mają znaczenia a wskazania nie skaczą tylko cały czas pokazują za małe wartości a pulsometr nie gubi sygnału ponieważ cały czas pokazuje zmiany pulsu ale na tym małym zakresie np 50 do 56.
Czester ten problem pojawił się od tygodnia a do tej pory 2 lata było ok bez żelu.
Dadcom masz na myśli opaskę? tak

#6 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 17 sierpień 2012 - 08:20

potwierdzam, zmiana baterii w opasce plus zle smarowanie pod opaska powoduje takie rzeczy. U mnie bylo podobnie.



Dodaj odpowiedź