Skocz do zawartości


Zdjęcie

Miyata 512 198x - pomoc!


93 odpowiedzi w tym temacie

#81 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 wrzesień 2012 - 11:27

różnie, musiałbyś wrzucić lepsze zdjęcia. zbliżenia na takie rzeczy jak stery, widelec itp.

#82 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 29 wrzesień 2012 - 13:21

Kolega ledwo kupił i już chce sprzedać, czy co? ;-)
Wartość zależna jest od ogólnego stanu ramy, materiału itp. Chyba nie muszę mówić, że jakiekolwiek pęknięcie totalnie zwala cenę do niskiego poziomu? Oczywiście ramy te naprawia się lutując - jakby co.
Na Allegro nie patrz - jak widzę te totalnie różne ceny dla podobnych ram, albo kupione za duże pieniądze byle co (jakościowo albo kiepski techniczny stan) to tylko krew jasna zalewa.

Jeśli ta Miyata jest na rurkach CrMo, jeszcze do tego cieniowanych unikalnym patentem (rowkowanie w kształcie ślimaka) to warto zostawić. Stal to stal - długowieczna, o ile dobrze wykonana, zlutowana, a mufy co najmniej w miarę dobre. Sam wybrałem stalową ramę tyle, że nie z jakiejś górnej półki (Raleigh Quasar) i na pewno długo posłuży. No a jak przeczytałem, ze Tobie bez większego kłopotu weszła piasta 8-biegowa, to może i u siebie na próbę na razie spróbuję włożyć takowe kółko? ;-)

#83 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 wrzesień 2012 - 13:53

h/k swoją drogą ma też trochę racji, bo nie jest łatwo znaleźć taki rozmiar ramy, i to jeszcze z fajnego materiału jakim jest cr-mo. Może zostaw sobie na lepsze czasy i daj np lubej w prezencie?

#84 rybciasum

rybciasum
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 29 wrzesień 2012 - 17:23

luba jest niestety coś pod mój wzrost (175 cm) także mało chętnie przyjmie, w długości jest taka sama jak znajomego cinelli, zamówiłem sztyce accenta, niedługo wymienie mostek na 110 i za pewne będzie całkiem ok :)

#85 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 29 wrzesień 2012 - 18:09

Sęk w tym, że dziś jest dziwna moda na malutkie ramy... Dla mnie to jakieś nieporozumienie, bo wszyscy się patrzą w tę rurę podsiodłową jakby to było najistotniejsze. A przecież równie ważna, jak nie bardziej jest długość górnej rury.
Ta Miyata pewnie należy do krótkich ram? Miałem prawdopodobnie 210 - w każdym bądź razie na pewno jakaś ramka tego producenta. Miała rozmiar 59 i długość górnej to tylko 56. Na mój wzrost 176 cm była super. Zastanów się nad dość długim mostkiem - mam nadzieję, że 110 mm da radę. Obecnie mam ramkę, o której pisałem w poprzedni poście i też wymiar 59-podsiodłowa/56-górna - mostek ok. 8 cm i jest w porządku, mimo tego, że kilka osób tutaj to kwestionowało (bo nie znali długości górnej rury ramy)... Lekko jeszcze podniosłem (przekręciłem wyżej) kierownicę na mocowaniu w mostku, by był przyjemniejszy górny chwyt na klamkach. I teraz jest w ogóle dobrze. :-)

#86 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 wrzesień 2012 - 18:31

z rowerem jak z butami. jednego gryzie i boli, a drugiemu jest ok. ja mam na wzrost 185 ramę 58/58, ale mostek jest wrzucony 130, a przynajmniej do czasu kiedy nie naprawię drugiego.

#87 rybciasum

rybciasum
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 29 wrzesień 2012 - 19:03

Dla mnie to jakieś nieporozumienie, bo wszyscy się patrzą w tę rurę podsiodłową jakby to było najistotniejsze. A przecież równie ważna, jak nie bardziej jest długość górnej rury.

Nie chciałbym tutaj być niemiły, ale sam napisałem że długościowo jest ok, 540mm na długość przy 470mm wysokości to chyba nie najgorzej prawda?

#88 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 wrzesień 2012 - 19:27

długość jeszcze obleci, ale jak wysokość jest 470, to trochę dziwnie. no. ;-)

#89 rybciasum

rybciasum
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 29 wrzesień 2012 - 19:41

No nic dlatego nie szarpie się jeszcze ze sprzedażą, dokupiłem sztyce, zmienie mostek, pojeżdże zobacze, będzie niewygodnie, leci pod młotek :)

#90 rybciasum

rybciasum
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 02 październik 2012 - 18:08

dotarła sztyca, założyłem, wysunąłem i... poezja :-), kurcze, że mi przeszło przez myśl sprzedawać tę ramę, po 60km zrobionych nic nie boli, jest fajnie w górnym chwycie, w dolnym też nienajgorzej, niedługo wstawie fotki z nową sztycą :)

#91 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 październik 2012 - 19:38

wiesz co ? zmierz mi tą rame od osi suportu do końca podsiodłowej

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#92 rybciasum

rybciasum
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 02 październik 2012 - 20:40

wyszło mi 520mm, dokładnie się przyłożyłem i do osi suportu, nie jestem dobry w mierzeniu :P

tak to wygląda "podemną"

Dołączona grafika

#93 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 październik 2012 - 21:36

jeśli zmierzylesjak pisałem to masz 52 cm rame wysoką, co tłumaczy że na zdjeciu nie wygląda na kurdupla .
mam Koge i nabite na ramie ze to jest 58 rozmiar wysoki i mierzony jak pisałem tak jest , wiec tak podawaj.

za to z tej powyżej pieknej fotki z dupy strony wnioskuje ze deczke mala, ale jak Ci podchodzi ....... 60 za mało, zrób 120 + wtedy powiesz

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#94 rybciasum

rybciasum
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 29 październik 2012 - 22:37

"M" ma dopiero z 200km przebiegu po założeniu nowego sprzętu, z kołami byłem w zaprzyjaźnionym serwisie, powiedzieli że "raczej" nie będzie się psuło, jak już zacznie to odrazu obręcz pójdzie na śmietnik, aczkolwiek przednia jest w stanie bdb, więc kupiłem koła w cenie jednej obręczy :-). W najbliższej przyszłości zmienie klamki na gumowane (wygodniejszy chwyt) :), tylna przerzutka niestety nie wrzuca na 1 bieg (mimo wykręconej śrubki regulacyjnej) :/, waga całości wyszła koło 9,9kg. Niedługo wrzucę jakąś fotke! Wypijam zdrowie wszystkich którzy mi tutaj doradzali, wyjaśnili pare pojęć m.in. z szerokością ośki z tyłu ! Dzięki :)



Dodaj odpowiedź