Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rajcza TOUR 15.09.2012


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
87 odpowiedzi w tym temacie

#1 Koroliow

Koroliow
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądKaszuby

Napisano 20 sierpień 2012 - 20:48

Czy suma przewyższeń jest rzeczywiście taka jak na projekcie trasy na gpsies ? http://www.gpsies.co...flxknfrjourqzwb
Tam jest naprawdę na trasie 163 km prawie 9 km przewyższenia :shock: , a na trasie 115 km blisko 6,3 km przewyższenia :shock: ?

Zastanawiam się czy się wybrać, ale jeśli te sumy przewyższeń są prawdziwe, to chyba sobie odpuszczę, bo to chyba tylko pionowe ściany i karkołomne zjazdy.

#2 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 20 sierpień 2012 - 21:18

O ile nie było żadnych ruchów górotwórczych w ciągu ostatnich kilku dni, to w pionie jest jakieś dwa z groszem i uprzedzając pytania - tak 25 z tyłu wystarczy

#3 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 21 sierpień 2012 - 06:50

ten serwis gpsies sie spascil i od dawna pokazuje glupoty....

#4 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 sierpień 2012 - 06:56

Koroliow poniżej masz link do krótszej trasy z mojego Garmina z ubiegłego roku i wszystkie dane. Teraz trasy mają być takie same, ale meta jest na granicy, a nie w Rajczy.

http://connect.garmi...ivity/104465194

pzdr

#5 Koroliow

Koroliow
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądKaszuby

Napisano 21 sierpień 2012 - 07:00

O ile nie było żadnych ruchów górotwórczych w ciągu ostatnich kilku dni, to w pionie jest jakieś dwa z groszem i uprzedzając pytania - tak 25 z tyłu wystarczy

No to się zapisuję. Tylko dlaczego gpsies pokazuje takie kosmosy? Ustawione są przecież metryczne jednostki. Profil trasy wygląda jak wykres z sejsmografu po silnym trzęsieniu ziemi.
A o kasety nigdy się nie pytam, bo wiem że z moim przełożeniem (z przodu kompakt z tyłu największa 25) praktycznie da się wszędzie wjechać. Na większych stromościach i tak koła buksują, więc większe przełożenie i tak nic nie da.
No ale wielu kolarzy lubi się pytać jaką powinni zabrać kasetę, więc twoja informacja będzie dla nich zapewne przydatna.

#6 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 26 sierpień 2012 - 10:49

Jechałem wczoraj kawałek trasy od Nieledwi do Milówki i muszę powiedzieć, że na odcinku podjazdu w okolicach Tarlicznego w kilku miejscach (4-5) jest zdarty asfalt na całą szerokość drogi na długości około 1-2 m. W tych "dziurach" jest glina i ostre kamienie. Hamowałem tam do kilku km/h, żeby to przejechać.

#7 charliebrzoza

charliebrzoza
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • SkądBliski Wschód

Napisano 26 sierpień 2012 - 11:55

Potwierdzi ktoś czy tegoroczna dłuższa trasa Rajczy to ta:
http://www.bikemap.net/route/1798757 ?

pozdrawiam

#8 Gosc_kubapie_*

Gosc_kubapie_*
  • Gość

Napisano 26 sierpień 2012 - 12:39

Trasa to ta ze strony touru
http://www.gpsies.co...flxknfrjourqzwb
Ta z bikemap idzie przez drogę ekspresową S69, co jest niemożliwe. Lepiej posługiwać się tą z oficjalnej strony.

#9 charliebrzoza

charliebrzoza
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • SkądBliski Wschód

Napisano 26 sierpień 2012 - 14:14

Jakbys zauwazyl to ta z GPSies rowniez prowadzi przez S69.

W bikemapu ja ją wyrysowalem wg tego co bylo na gpsies, wiec są identyczne. Chodzilo mi o potwierdzenie, ze faktycznie jedziemy tą trasa.

Bikemap lepiej pokazuje profil :P

pzdr

#10 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 26 sierpień 2012 - 18:57

Jechałem wczoraj kawałek trasy od Nieledwi do Milówki i muszę powiedzieć, że na odcinku podjazdu w okolicach Tarlicznego w kilku miejscach (4-5) jest zdarty asfalt na całą szerokość drogi na długości około 1-2 m. W tych "dziurach" jest glina i ostre kamienie. Hamowałem tam do kilku km/h, żeby to przejechać.



Tak, wiem o tym. Wczoraj myszkowałem tam i nazad. Czekam na info od drogowców - jeśli dokończą przebudowę drogi w tym miejscu, wtedy jedziemy "po staremu".

Jeśli remont potrwa dłużej wtedy są dwie opcje:
a) nie na Tarliczne tylko dalej na Laliki Piekło, rondo, w prawo nad tunelem i zjazd do Milówki równolegle do S69
lub
B) na początku Tarlicznego (100 m od krzyżywki) w prawo na zupełnie nową drogę w kierunku na Kotelnicę, super podjazd, skręt w lewo i przez tzw Krutaki do S69 (kręto i wąsko niestety ale okolice piękne)

Zdecydujemy jak będzie wiadomo ostatecznie co z remontem Tarlicznego.

#11 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 03 wrzesień 2012 - 16:19

pytanie pewnie lamerskie ... ;-)
165 i 115 km - A B C D może tu i tu wybierać? Jak to ma sie do klasyfikacji czy punktacji ? Będą dublowane klasyfikacje tych samych kategorii wiekowych - trochę tego nie rozumiem ...

#12 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 wrzesień 2012 - 16:23

Można wybierać, ale na krótszym dystansie wpada zdecydowanie mniej punktów do generalki.
pzdr

#13 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 03 wrzesień 2012 - 16:25

aha ... a jest gdzies jakas tabela pokazujaca te różnice ?

edit - chyba znalazłem ... ;-)

&13. Klasyfikacja indywidualna cyklu
1. (Ciach) Jeśli na imprezie zorganizowano maraton na kilku
dystansach, to na potrzeby klasyfikacji generalnej punkty przyznawane są za miejsce na dystansie najdłuższym.
Dla krótszych dystansów obowiązuje minimalna ilość punktów.


Rozumiem, ze niezależnie od zajetego miejsca, na krótszym dystansie otrzymuje się 20pkt ...

#14 Cycling

Cycling
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądGóry Świętokrzyskie

Napisano 03 wrzesień 2012 - 18:01

Dobrze kombinujesz

#15 Trucik

Trucik
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 03 wrzesień 2012 - 18:11

Witam, znam tę trase bardzo dobrze. Całe wakacje w beskidzie Żywieckim ale i o Węgierską Górkę się zaczepiło. Od Milówki do Węgierskiej Górki dobry asfalt. W Węgierskiej Górce zaczyna się podjazd i kończy się dopiero w Juszczynie. Sopotnia Mała do zjazdu w stronę Pewli Wielkiej z górki. Za tym zjazdem zaczyna się podjazd do samego Huciska. Podjazd na same Hucisko w jednym miejscu z 20% (koło domu Sołtysa). Potem z górki do Zawoji. Tyle co znam, fajny jest odcinek z Namestova do mety. W Namestovie piękne jezioro i asfalt. Jak macie jakieś pytania piszcie.

#16 charliebrzoza

charliebrzoza
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • SkądBliski Wschód

Napisano 04 wrzesień 2012 - 12:38

kiedy można się spodziewać ostatecznego przebiegu trasy?

pozdrawiam

#17 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 04 wrzesień 2012 - 19:59

Poza usytuowaniem mety (na granicy polsko-słowackiej) trasa niewiele się zmieni w stosunku do 2011. Może uda mi się jutro (środa) objechać dystans 115 km, po pracy ok 15 start.

#18 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 05 wrzesień 2012 - 20:34

Jest! Nowiutki asfalt doliną Tarlicznego! Mamy szczęście, jedziemy!
Dziś objechałem trasę krótką wyszło tego 115 km.
Wrzucę traka i profil po obróbce.

#19 endru1963

endru1963
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądSławków

Napisano 06 wrzesień 2012 - 06:28

Czy nagrody będą losowane czy przyznawane?

#20 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 06 wrzesień 2012 - 08:50

http://www.gpsies.co...yldbxwwgsnhnmdq

trak z objazdu trasy, gps włączony w innym miejscu niż start

dla orientacji: start znajduje się na 105 km traka, meta na 92 km traka

dystans 110 km