Skocz do zawartości


Zdjęcie

zdejmowanie korb pod Power Torque


25 odpowiedzi w tym temacie

#1 winiak15

winiak15
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • SkądZrazim

Napisano 21 sierpień 2012 - 12:15

jak w temacie:) zdejmował już ktoś? konkretnie pytam o jakieś domowe sposoby bo ten ściągacz i dodatkowy zestaw narzędzi do pt są nieco drogie:P jakieś 500 zł za wszystko:/

#2 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 21 sierpień 2012 - 14:41

jak w temacie:) zdejmował już ktoś? konkretnie pytam o jakieś domowe sposoby bo ten ściągacz i dodatkowy zestaw narzędzi do pt są nieco drogie:P jakieś 500 zł za wszystko:/


Kolego zeby nie uszkodzic sprzetu trzeba, uwzywac powszechnie pasujacych kluczy pod dany system ;-)

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#3 winiak15

winiak15
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • SkądZrazim

Napisano 21 sierpień 2012 - 16:11

nie mówię o samych kluczach:) głównie chodzi mi o ściągacz który jest uniwersalny do łożysk i do samego ramienia korby. nie jest to jakieś specjalnie skomplikowane narzędzie i zastanawiam się nad zrobieniem takiego własnoręcznie:) Pytam tylko czy macie jakieś pomysły lub doświadczenia z tym związane:)

#4 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 27 sierpień 2012 - 20:31

Ściągacz do korb? A to potrzebne jest coś więcej oprócz imbusa 10ki?

#5 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 sierpień 2012 - 08:56

10 to w Power Torque nic się nie zdziała.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#6 bursztynian

bursztynian
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 09:46

Taki "diwajs" jest potrzebny:

http://www.bike24.co...1;mid=183;pgc=0

A kosztuje rzeczywiscie znacznie wiecej niz bylbym sklonny dac za kawalek metalu, porownywalnego tak naprawde ze skuwaczem do lancucha.

Tez zastanawialem sie, czy by takiego ustrojstwa nie zamowic u jakiegos slusarza. Zeby zdjac korbe raz do roku nie warto chyba az ok. 150 ojro dawac.

#7 Kowalski_vp

Kowalski_vp
  • Użytkownik
  • 234 postów
  • SkądRacibory

Napisano 28 sierpień 2012 - 12:02

Ja już miałem przygodny z tymi korbami:-/
Za pierwszym razem ściągałem tą korbę odkręcając lewą miskę, która tym samym wypychała korbę. Jednak nie jest to dobry sposób gdyż, mocno nadwyręża gwinty oraz łożyska w misce, ale nie mając jak to nazwałeś tego "ustrojstwa", jest się skazanym na to lub lekkie zbijanie drewnianym młotkiem.

Co do samego ustrojstwa, to po pierwsze jest to cholernie trudno kupić w naszym kochanym kraju (ani poręba, ani wertykal nie mają tego w sprzedaży), a po drugie jest dość drogie. Tak, że ja kupiłem ściągacz do łożysk (41zł), który przystosował mi tokarz jeszcze i po problemie.

A swoją drogą ten patent Campagnolo kompletnie mi się nie podoba....

#8 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 30 sierpień 2012 - 06:26

Ściągacz do korb? A to potrzebne jest coś więcej oprócz imbusa 10ki?


sama 10tka to do Ultra Torque wystarczy, mam to wiem

#9 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 30 sierpień 2012 - 07:29

Co do samego ustrojstwa, to po pierwsze jest to cholernie trudno kupić w naszym kochanym kraju (ani poręba, ani wertykal nie mają tego w sprzedaży), a po drugie jest dość drogie. Tak, że ja kupiłem ściągacz do łożysk (41zł), który przystosował mi tokarz jeszcze i po problemie.


A zastanawiałeś się czemu nie mają tego w ofercie?
Pewnie dlatego, że jest to zbędny bajer. Korby po wykręceniu śruby mocującej schodzą bez problemu i nie trzeba żadnych wynalazków, młotków, pobijaków itp.
Łapiesz za korbę i ją ściągasz.. nic więcej.

#10 Kowalski_vp

Kowalski_vp
  • Użytkownik
  • 234 postów
  • SkądRacibory

Napisano 30 sierpień 2012 - 13:23

Nie zgodzę się z tym nie schodzi to łatwo, naprawdę trzeba się przy tym napocić, 3 razy ściągałem taką korbę i za każdym razem nie było mowy by to ściągnąć bez narzędzi, szło to z większym oporem niż w poniższym filmiku.
A chłopaki np; u poręby na serwisie mają taką zabawkę ale w sprzedaży nie. video

#11 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 30 sierpień 2012 - 14:53

Racja.

Mowa jest o POWER Torque, a ja cały czas myślałem o Ultra Torque.
A to zmienia postać rzeczy. Faktycznie lipa. Bez lutowania młotkiem się nie obejdzie kiedy się nie ma takiego ściągacza.

#12 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 29 marzec 2016 - 12:02

Jak tam po 3 latach od tematu nabyliście praktyki w ściąganiu tych korb da się bez ściągaczy za dużą kasę jakoś czy lepiej nabyć korbę innej marki:) ?

 

Takie filmiki nie napawają optymizmem co do PT:D

 



#13 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 29 marzec 2016 - 12:53

Na filmie Campy mają zwykły ściągacz, nic specjalnego. Wydaje mi się, że kwestią w przypadku tego gościa z YT jest odpowiedni kształt pazurów, zaczepiających o ramię korby. Jemu to się ślizga, a gdyby tak je odpowiednio podpiłował, to chyba by się nie wyślizgiwał ten ściągacz. Po filmie Campy nie widać, by to była mega filozofia, ale przyznać trzeba, że przekombinowane w porównaniu do UT.

Ja też do zdejmowania łożysk z UT kupiłem zwykły ściągacz i musiałem podpiłować odpowiednio pazury, by dobrze zahaczyły o łożysko, tu może być podobnie.



#14 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 29 marzec 2016 - 14:51

Czyli bez sciagacza np. mlotkiem sie jej nie wybije ?



#15 Koroliow

Koroliow
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądKaszuby

Napisano 29 marzec 2016 - 18:08

Czyli bez sciagacza np. mlotkiem sie jej nie wybije ?

Nawet nie próbuj. Te korby naprawdę siedzą fest i bez ściągacza się nie obejdzie. Ja ściągałem parę tygodni temu i się zdziwiłem, że tak ciężko schodzi. Ale nie ma potrzeby kupować żadnego specjalistycznego ściągacza za 134 EUR, tylko starczy coś w stylu jak na powyższym filmiku, no może nieco mocniejszy. Ja ściągałem czymś takim http://dawmar-narzed...-mm-p-2164.html  Najpierw odkręca się o parę obrotów (nie za dużo, żeby nie zerwać gwintu od nacisku ściągacza) nakrętkę  mocującą korbę, jakieś podkładki na tą nakrętkę, żeby trzpień ściągacz miał się o co oprzeć, i kręcimy.



#16 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 29 marzec 2016 - 18:53

A na filmikach campy gosc odkreca całą  śrubę i potem ściągaczem ściąga korbę, czemu piszesz, że pare obrotów najpierw tylko?

 

Ogólnie jakaś lipa, że dali to PT, ja mam UT i jego obsługa to bajka więc tylko urudnili obsługę:/  Może lepiej kupić stary dobry kwadrat - o dziwo nadal są nowe w sprzedaży ;)



#17 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 29 marzec 2016 - 20:30

Bo to jeden ciul czy odkręci śrubę czy nie. Siła tylko oprze się o śrubę (czytaj gwint), ale nie będzie tak duża, by ten gwint zerwać (dla tego lekkie tylko poluzowanie). A już nie trzeba kombinować z dużymi podkładkami, mniejsze łatwiej dorobić.

 

Zwrócił bym przy okazji uwage na rozmiar ściągacza, by jednym obsłużyć także łożysko osadzone na osi korby. Ściągacz musi być odpowiednio długi, pewnie z 15cm i ja właśnie dla tego łożyska musiałem podpiłować te pazury ściągacza, by dobrze zahaczyły o łożysko.

 

Tu ma gość fajny ściagacz z zabezpieczeniem przed rozsuwaniem się ramion:

ale można coś samemu pomyśleć, jakieś dwie płytki i śruby ściągające. Da się łatwo zrobić.



#18 Koroliow

Koroliow
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądKaszuby

Napisano 29 marzec 2016 - 21:35

Bo to jeden ciul czy odkręci śrubę czy nie. Siła tylko oprze się o śrubę (czytaj gwint), ale nie będzie tak duża, by ten gwint zerwać (dla tego lekkie tylko poluzowanie). A już nie trzeba kombinować z dużymi podkładkami, mniejsze łatwiej dorobić.

 

Tak jak pisze kolega. Jeśli się odkręci nakrętkę (a właściwie śrubę), to trzeba kombinować jakąś grubą, odpowiedniej średnicy podkładkę (raczej czegoś takiego się w warsztacie nie znajdzie). A śruba ma w środku stosunkowo małe drążenie pod imbus, także można jakąś zwykłą podkładkę/podkładki wpasować. 



#19 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 30 marzec 2016 - 07:43

Teraz juz czaje, rzeczywiscie lepiej te srube tylko poluzowac inaczej trzeba by cos wtykac tak jak on na filmiku w "dziure" korby;)

 

Ciekawe czy campa cos nowego planuje zamiast PT ?



#20 thomasz

thomasz
  • Użytkownik
  • 365 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 marzec 2016 - 16:24

tak, planuje a nawet już jest dostępne. Nowa linia Potenza ma Power Torque, ale ze śrubą która również wypycha korbę (self extracting arm)


45636079942_17651449fe_m.jpg

CarbonOne.pl - koła na szprychach karbonowych

Blackcatwheels.pl - Koła na zamówienie

Sklep - obręcze, piasty, szprychy

Wrocław

Kontakt na priv, @ lub tel: 604 40 95 04




Dodaj odpowiedź