Skocz do zawartości


Prowadnica


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 23 wrzesień 2008 - 20:54

ja mam pytanko wszystko zrobilem tak jak jest napisane na forum o przedniej przerzutce ale jak jade i wlacze ztylu na4 i wzwyz a sprzodu na duza tarcze to i tak obciera o prawa strone prowadnicy przekrecalem ta srubke z lewej strony i niby lancuch jest na srodku ale i tak obciera co moge z tym zrobic pomozcie plisssssssssssssssss

#2 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 23 wrzesień 2008 - 21:04

Naciągnięcie linki powinno pomóc.
Jaką masz korbę?

#3 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 23 wrzesień 2008 - 21:15

ja mam wszystko SHIMANO TIAGRA Z tego roku 2008

#4 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 23 wrzesień 2008 - 21:23

pokombinuj z ustwieniem przerzutki względem osi podluznej roweru. prosto mówiąc próboj zmienić ustawienie lewo prawo. . pozdr

#5 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 23 wrzesień 2008 - 21:24

Czyli sztywność twojego mech korbowego jest na niezłym poziomie ;-)
Sprawdź czy przerzutka nie jest pod kątem w stosunku do zębatki korby.
Podciągnięcie linki powinno pomóc. Posiadasz regulatory przy przelotkach albo na pancerzach?

#6 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 23 wrzesień 2008 - 21:47

przy przelotkach jest regulator a mam jeszcze pytanko jak bym oddal do serwisu to zrobia od rejki czy to raczej dluzej zejdzie z tym

#7 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 24 wrzesień 2008 - 07:01

Jak są profesjonalistami to tak.
Sama regulacja przerzutki nie powinna zająć więcej jak kilka minut.

#8 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 24 wrzesień 2008 - 07:18

Terz mam Tiagre ale mi wszystko chodzi pięknie. Grunt żeby przerzutkę dobrze ustawić. Możesz spróbować ewentulnie dać wyżej.

#9 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 24 wrzesień 2008 - 07:22

Dać wyżej? W sensie co, jak? Bo nie kapuję twojej wypowiedzi.

#10 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 24 wrzesień 2008 - 07:25

Malik, No jak miałem ustawioną całą obejmę razem z przerzutką wyżej względem suportu.

#11 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 24 wrzesień 2008 - 07:38

I to miałoby w czymś pomóc? A skąd wiesz jak kolega ma ustawioną?
Przerzutka MA BYĆ ustawiona tak aby zewnętrzna część prowadnicy była MAX ok 1-3 mm nad zębami największej tarczy mechnizmu korbowego.
Nie ma wyżej czy niżej, ma być idealnie.
Ustawisz inaczej i albo zęby będą piłować przerzutkę, albo przerzutka nie będzie działać jak powinna.

#12 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2008 - 08:34

Z przerzutkami przednimi to zazwyczaj jest przygoda, Malik tez pracowalem w sklepie rowerowym i wiem jak bywa ;) Czasami za cholere niechce wspolpracowac, trzeba wtedy kombinowac. CZASEM delikatny obrot przerzutki lub podniesienie ( byle nie za wysoko, bo bedzie spadac na wybojach) potrafil dograc calosc - wiesz moze ja wyznaje inne zasady w serwisie ale dla mnie to nie obejma ma byc ustawiona idealnie ale cala przerzutka ma idealnie wspolgrac z reszta :P

#13 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 24 wrzesień 2008 - 09:12

Tego typu akcje o których Ty piszesz stosuje się dopiero w przypadku kiedy przerzutka nie ma równoleglych prowadnic. Wtedy faktycznie trzeba kombinować, ale nie góra-dół, a na boki.
Z tego co wiem tiagra ma równoległe prowadnice(to minimalne zakrzywienie na końcach prowadnic nie ma znaczenia) dlatego pisze o idealnym ustawieniu zew części w stosunku do korby.
U siebie w bottecchi mam przerzutkę campy xenona, która jest masakrycznie pokręcona i ustawienie jej tak jak należy zajęło mi trochę czasu.
Ostatnio bawiłem się sramem forcem... nakląłem się jak cholera. Przednia przerzutka jest strasznie wąska 1mm w jedną czy drugą stronę i już nie działa jak trzeba.

#14 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2008 - 14:17

Urok wszystkich sramow... bez microindexu ani rusz, jak ktos przychodzil z manetkami RF i sramem to mowilem ze niekompatybilne i sie nie podejmuje ;)



Dodaj odpowiedź