Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomocy ! Szosa do 4000 zł


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 kubabike

kubabike
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 21 sierpień 2012 - 19:14

Witam wszystkich !
Jestem nowy więc przepraszam za ewentualne błędy.
Bardzo proszę o pomoc w wyborze roweru, bo się chyba w życiu nie zdecyduje. Moi główni kandydaci to:

1. Cannondale http://www.isport.pl...012-p-6306.html

2. Trek http://www.rowmix.pl...we/1698-15.html

W Cannondale "pociąga" mnie wiadomo marka, rama tylko ta Sora (manetki), a w Treku jest Tiagra... i tu jest mój problem. Dlatego proszę o Waszą pomoc, komentarze i propozycje. :-)

Budżet do 4000 zł.

z góry Dzięki !

#2 mig29

mig29
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądGryfice

Napisano 21 sierpień 2012 - 19:53

linki nie otwierają stron, ja osobiście szukałbym czegoś na minimum Shimano 105

#3 kubabike

kubabike
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 21 sierpień 2012 - 20:04

Sorry, za te linki już zmieniłem i śmigają.
105 jak najbardziej, tylko wolałbym coś nowego, a ze 105 chyba się nie zmieszczę w budżecie. :-(

#4 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 21 sierpień 2012 - 20:05

Powiem Tobie tak. Sam szukam właśnie rowerku dla siebie. Osobiście mam utrudnione zadanie, bo mierzę tylko 170 cm, więc trudno znaleźć ramę na mnie.

To nie zmienia jednak faktu, że po dwóch tygodniach poszukiwań "uniwersalne" wnioski nasuwają się same:
1. Rower na osprzęcie poniżej 105 to porażka.
2. Nie ma co się ograniczać do jednego dwóch rowerów i szukać promocji, tylko trzeba patrzeć co jest akurat do dorwania.
3. Jeśli chcesz kupić nowy rower, to warto chyba poczekać. Już niedługo rozpoczną się promocje. We wrześniu/październiku można wyhaczyć rowery po sporo obniżonej cenie.
4. Jeśli dopuszczasz możliwość kupna roweru używanego, to tym bardziej warto poczekać. Obczajaj allegro i aukcje. Za 4000 spokojnie dorwiesz full carbon + ultegra.
5. Jeśli możesz nagiąć budżet, to dla dobrego roweru warto.
6. NIE SPIESZ SIĘ, zwłaszcza jeżeli masz na czym jeździć.

#5 tomek21001

tomek21001
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 21 sierpień 2012 - 20:23

http://www.bike-disc...572/r1-5-0.html

nowe,gwarancja,syntace,ultegra...wiadomo,że jak każdy seryjny ma jakieś minusy,ale baza jest,poza tym nie wiem po co Ci trzy blaty z przodu. (popatrz też na wagę)

#6 kubabike

kubabike
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 21 sierpień 2012 - 20:24

czmiel, no to możemy sobie przybić piątkę a nawet dziesiątkę, bo ja też mam 170 cm wzrostu ;)

To tak:
1. Budżetu bardziej nie naciągnę bo 4000 tyś to max (myślę że się jeszcze potarguję ;))
2. Już byłem przekonany do Cannondala, tylko ta Sora...
3. 3 tyg. temu miałem operację na przepuklinę, także jazde mam na razie z głowy ( Vuelte sobie moge oglądać ;D)

A jeszcze mam do Ciebie czmiel, pytanie.
Jaki rozmiar ramy bedziesz brał, bo ja mierzyłem się na Scottach (52 i 54) i ten 54 wydawał mi się lepszy, natomiast gościu w sklepie z Cannodalem mówił ze 52 wystarczy i waśnie nie wiem ?

#7 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 21 sierpień 2012 - 20:31

No to tym bardziej lepiej poczekaj z zakupem aż natrafi się rower do którego będziesz naprawdę przekonany. W przyszłości masz na nim spędzić multum godzin, to lepiej teraz też poświęcić trochę czasu, by było OK. Takie jest moje zdanie. W zasadzie miałem już dwa rowery na oku, ale żaden nie przekonał mnie na 100% i odpuściłem. Prędzej czy później kupię coś, co mnie przekona.

A co do ramy. Problem w tym, że nie przymierzałem się jeszcze do niczego. Rower chcę odbierać osobiście, więc jak już wybiorę, to przed zakupem upewnię się jak "leży". Mówisz, że rama 54 Tobie pasowała? Jaką masz długość nogi? Bo przy naszym wzroście to raczej faktycznie 52 (lub nawet 50!)

#8 kubabike

kubabike
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 21 sierpień 2012 - 20:38

Moja noga ma 81 cm.
Też się jeszcze muszę przymierzyć, bo rożnie to bywa z tą geometrią ramy...

A ten Radon ciekawy, tylko kasa nie puszcza.

#9 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 21 sierpień 2012 - 20:46

No widzisz, moja ma 75 :| Dlatego właśnie warto samemu się przymierzać.

tomek21001

To co przesłałeś wygląda naprawdę ciekawie. Szczególnie przy obecnym kursie euro! Jest nawet możliwość odesłania towaru bez podania przyczyny w przeciągu 14 dni (licząc od dnia dostarczenia). Co ciekawe nie obowiązuje to sklepu w Bonn, więc by trzeba było się dowiedzieć, skąd wysyłają towar.
Tylko kurcze, rower z Niemiec brać? Jak coś jest nie tak, to byle duperele będzie trzeba przesłać międzynarodową przesyłką...

#10 kubabike

kubabike
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 21 sierpień 2012 - 20:49

no właśnie, jakby to było w Polsce to baja.

#11 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 21 sierpień 2012 - 21:41

1. Rower na osprzęcie poniżej 105 to porażka. ???
2. Za 4000 spokojnie dorwiesz full carbon + ultegra. - z przed 10 lat

#12 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 21 sierpień 2012 - 21:56

1. Rower na osprzęcie poniżej 105 to porażka. ???

No nie mów, że warto jest kupić rower za 4000, który jeździ na Tiagrze czy Sorze?

2. Za 4000 spokojnie dorwiesz full carbon + ultegra. - z przed 10 lat

Przeglądałeś ostatnio Allegro? Oczywiście, że mówię tu o używanych (co zresztą wyraźnie podkreśliłem) ale spokojnie dorwiesz carbon + ultegra do 4000 sprzed 2 lat a może nawet roku, jak się postarasz.

Edit: aby nie było. Oczywiście wszystko zależy od reszty częsci roweru. Tiagrę jeszcze zrozumiem, ale jak widzę rower na częściach Sory za 4000 to mnie trafia.

#13 kubabike

kubabike
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 22 sierpień 2012 - 10:52

A co myślicie o tych:

1. Colnago http://wertykal.com/...a-9s-2010r./885
2. Focus http://www.salonrowe...ariado-2-0.html
3. Trek http://allegro.pl/no...2570484075.html

#14 tomek21001

tomek21001
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 22 sierpień 2012 - 16:58

Bikediscount to sklep sprawdzony przeze mnie kilka razy.Zero wpadki,niemiecki porządek i solidność.Kompletnego roweru nie kupowałem,ale myślę,że jakiekolwiek tematy gwarancyjne będą realizowane na europejskim poziomie ( nie porównywać z naszym,jeszcze daleko w buszu).
Ten Radon to przykład,poszukaj po sieci,są ciekawe sklepy w Austrii,Szwajcarii,ceny wyjściowe zwykle wysokie,ale można trafić sztukę np.50%.
(częsci nie są wysyłane z Bonn,to chyba tylko pokazowy sklepik z totalnym outletem,ogólnie bike-discount to sklep internetowy,jak np.CRC,jak wrócę z wakacji mogę znależć jakąś fakturę i powiem dokładnie skąd wysyłają)

#15 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 23 sierpień 2012 - 10:56

1. Rower na osprzęcie poniżej 105 to porażka. ???

No nie mów, że warto jest kupić rower za 4000, który jeździ na Tiagrze czy Sorze?

2. Za 4000 spokojnie dorwiesz full carbon + ultegra. - z przed 10 lat

Przeglądałeś ostatnio Allegro? Oczywiście, że mówię tu o używanych (co zresztą wyraźnie podkreśliłem) ale spokojnie dorwiesz carbon + ultegra do 4000 sprzed 2 lat a może nawet roku, jak się postarasz.

Edit: aby nie było. Oczywiście wszystko zależy od reszty częsci roweru. Tiagrę jeszcze zrozumiem, ale jak widzę rower na częściach Sory za 4000 to mnie trafia.


Raczej chodzi mi o to że spokojnie na tiagrze czy sorze można śmigać wszystko zależy od potrzeb i kieszeni użytkownika , oczywiście cena musi być adekwatna do roweru ;-)



Dodaj odpowiedź