Skocz do zawartości


Spinka


51 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_michaelk_*

Gosc_michaelk_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2008 - 11:05

Czy polecacie używanie spinki?

Jaka pasowałaby do łańcucha Shimano 10rzędów?
Bo nie mogę znaleźć nigdzie, w szczególności do 10-rzędowych nie widze.

http://velo.com.pl/w...k=47&p=%&id=527
coś takiego tylko jest i mam obawy czy na 100% będzie pasowało do Shimano, bo szkoda 30zl wyrzucić w błoto


jak w ogóle spinki się sprawują? nie ma możliwości że w czasie jazdy przy np dużej różnicy przełożeń się rozepnie?

#2 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 wrzesień 2008 - 12:51

Connex ma większą średnicę sworznia niż Shimano, więc spinka nie pasuje.
Polecam spinki SRAM - ten sam standard co Shimano.
Teoretycznie spinka to najsłabszy element łańcucha. Ale na spinkach jeżdzą moi koledzy, którzy mają strasznie dużo siły i jeszcze im sie nie zerwały.
Spinki ułatwiają czyszczenie łańcucha. Łatwo się rozpinają i jeszcze łatwiej zapinają. A jeśli ktoś myje łańcuch i tryby bez rozbierania całości, szczotką i odtłuszczaczem rozrobionym w wodzie to spinki nie potrzebuje.

#3 Gosc_michaelk_*

Gosc_michaelk_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2008 - 10:30

http://www.allegro.p...mano_10_ki.html

coś takiego polecacie? warte swojej ceny?
bo SRAM nigdzie nie mogę znaleźć.

#4 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2008 - 12:51

http://www.allegro.pl/ite...mano_10_ki.html

coś takiego polecacie? warte swojej ceny?
bo SRAM nigdzie nie mogę znaleźć.

mam coś takiego tylko, że napis kmc jest na z boku a na środku napis 10s, chyba mam jakąś podróbkę bo dałem kilka zł..
no ale działa więc jest ok (łańcuch campy)

#5 Amon

Amon
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŚwieradów-Zdrój

Napisano 25 wrzesień 2008 - 13:52

Mam cos takiego, lub bardzo podobnego, kupiłem w dekathlonie we Wrocku na bielanach, spinka ma z 3 k/km przebiegu i nic sie nie dzieje z nia złego (odpukać)

#6 Gosc_michaelk_*

Gosc_michaelk_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2008 - 14:32

to poczekam do jutra, bo jutro otwierają nowego decathlona wiec sie wybiore

[ Dodano: 2008-09-26, 22:05 ]
no i niestety nie mają w Decathlonie spinki 10rzędowej
były tylko SRAM ale one się nie nadają, trudno muszę zamówić na allegro i poczekać

#7 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 27 wrzesień 2008 - 17:44

Karbon- mam lancuch sh hg73 spięty sinką connexa. 9 biegowy, kompatybilność bez zarzutu. pozdr

#8 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 wrzesień 2008 - 17:50

To może sa jakieś Connex'y kompatybilne z Shimano. Wszystkie, które sprawdzałem miały średnice sworznia większą o 0,2 mm.

#9 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudzień 2008 - 13:11

http://www.chainreac...x?ModelID=25439
czy spinka camp 10 będzie pasować do łańcucha record 10 ultra narrow 5.9mm? wydaje mi się że tak bo raczej nie sprzedają spinek do starych łańcuchów na 10s

#10 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 07 grudzień 2008 - 13:11

Używam z powodzeniem spinek Connex w napędzie Campagnolo (9 i 10s). Nigdy mnie nie zawiodły.
W ostrym kole też mam spinke (Miche). Moim zdaniem to genialne rozwiązanie bo bardzo ułatwia (mi) utrzymanie napędu w czystości. Oczywiście jest spora liczna osób które radzą sobie z tym bez spinki.

#11 korkus83

korkus83
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 07 grudzień 2008 - 13:30

Moim zdaniem to genialne rozwiązanie bo bardzo ułatwia (mi) utrzymanie napędu w czystości. Oczywiście jest spora liczna osób które radzą sobie z tym bez spinki.


zgodzę się. jednak np. u mnie w szosie mam łańcuch srama 1070 i ich spinkę power lock niestety jednorazowego użytku. dlatego w tym przypadku kupiłem maszynkę do czyszczenia (jeszcze jej nie mam). spinkę rozkuwa się skuwaczem (a może i rozkuwaczem ;-) ) i wymienia. koszt jakieś 11 zł.

a tak nawiasem, to łańcuchy szosowe nie wymagają aż takiej pielęgnacji jak te z rowerów mtb, gdzie po jednej wyprawie łańcuch nadaje się do dokładnego czyszczenia i tam spinka sprawdza się idealnie. a maszynka przyda się też do górala.

#12 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 07 grudzień 2008 - 14:07

spinkę rozkuwa się skuwaczem (a może i rozkuwaczem ) i wymienia.


To albo ja mało wiem na temat spinek albo nie ma sensu stosować takowych spinek... Co to za spinka, którą trzeba potraktrować skuwaczem i na dodatek jest jednokrotnego użycia? Według mnie to bez sensu, ja nie mam żadnych spinek a łańcuch (Campa C9) przy każdym czyszczeniu też ściągam przy pomocy skuwacza a nic nie muszę co każde ściąganie wymieniać, ogniwa łańcucha nie są jednokrotnego rozpięcia...
Dobrze rozumuję?
Pozdro!

#13 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 grudzień 2008 - 14:15

Pewnie chodzi o te sworznie, które posiadają prowadnicę odłamywaną po montażu sworznia. Nie powinno się rozkuwać łańcuchów jeśli nie mają spinek możliwych do rozpięcia ręcznie. Otwory w ogniwach sie wyrabiają i potem łańcuch może się rozrywać. Jeśli używacie spinek, których rozpięcie wymaga użycia narzędzia to myjnie łańcuch przy użyciu tych pudełeczek ze szczotkami, a najlepiej szczotką i wodą z płynem do mycia naczyń.

#14 korkus83

korkus83
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 07 grudzień 2008 - 14:39

Qba każde rozkucie łańcucha osłabia go. Po to sram wymyślił taką bezsensowną wg ciebie spinkę, aby rozkuwając łańcuch mógłbyś wymienić to nadwyrężone przez rozkucie ogniwo na nowe, pozostawiając łańcuch w optymalnej wytrzymałości.

po drugie kolego, nie trzeba a można ją rozkuwać.

pozdrawiam

#15 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 21 październik 2009 - 08:59

Pytanie: jaka będzie najlepsza spinka do łańcucha Ultegry 9-tki CN-HG93 ? Z tego co wygrzebałem w necie to spinka Sram'owska będzie optymalnie najlepsza (złota?). Ale wole się upewnić ;-)

#16 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 21 październik 2009 - 09:51

Pytanie: jaka będzie najlepsza spinka do łańcucha Ultegry 9-tki CN-HG93 ? Z tego co wygrzebałem w necie to spinka Sram'owska będzie optymalnie najlepsza (złota?). Ale wole się upewnić ;-)


Zgadza się.

#17 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 październik 2009 - 10:38

To może sa jakieś Connex'y kompatybilne z Shimano. Wszystkie, które sprawdzałem miały średnice sworznia większą o 0,2 mm.


Może i są, bo u mnie pasuje idealnie: łańcuch CN-6600 (10 ultegra) i spinka Connex link 10 (o taka właśnie ) - pasuje i pracuje naprawdę dobrze, co więcej akurat te spinki o wiele łatwiej się rozpina niż Sramowskie (nie mówię o 10 rzecz jasna...), a trzymają bardzo dobrze. Po zapięciu "skrzydełka" lekko wystają (jedno w górę, drugie w dół) i trochę się obawiałem jak to będzie pracować i czy nie daj boże się nie rozepnie sama z siebie. Bez obaw, trzyma b.mocno, sworzeń spinki dopasowany w tulei i pracuje tak jak pracować powinien (nie za ciasno, nie za luźno), no i rozpiąć toto jest naprawdę łatwo. Polecam, tym bardziej, że 12,50 (plus 2,50 przesyłka) to zdecydowanie nie są duże pieniądze.
W pozostałych rowerach (mtb napędy: 9 i 8) również wymieniłem spinki na wippermannowskie. Co prawda w 9 mam łańcuchy sramowskie, ale spinki czasami ciężko było odpiąć. W 8 sramowska spinka nie pasowała do łańcucha shimanowskiego (nie pamiętam chyba ciut za wąska, jakoś tak), z łańcuchem 8 miałem jeszcze spinkę accenta (chyba), ale rozpiąć to, to była męczarnia - zwłaszcza po umurusaniu błotem łańcucha. Jednak nie ma to jak Connex'y ;-)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#18 Gosc_szanowny_pan_*

Gosc_szanowny_pan_*
  • Gość

Napisano 23 październik 2009 - 10:55

Używam spinki connexa do napędów 10 rzędowych z łańcuchem ultegry i wszystko jest OK, pasują do shimano na 100%

#19 vortac

vortac
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądPruszków

Napisano 11 listopad 2009 - 22:53

Przy panującej cudownej pogodzie postanowiłem się zaspinkować. :-D
Czy do łańcucha Shimano 105 (CN-5600) czarna spinka Sram Power Link to właściwy wybór?
Czy może jakaś inna będzie lepsza?

#20 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 12 listopad 2009 - 09:36

Przy panującej cudownej pogodzie postanowiłem się zaspinkować. :-D
Czy do łańcucha Shimano 105 (CN-5600) czarna spinka Sram Power Link to właściwy wybór?
Czy może jakaś inna będzie lepsza?


Power Lock na pewno da radę.



Dodaj odpowiedź