Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chińskie koła karbonowe


965 odpowiedzi w tym temacie

#1 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpień 2012 - 10:21

Jestem pod wrażeniem jak tanie koła da się znaleźć. Czy to tak dobra oferta na jaką wygląda?

http://www.ebay.com/...4#ht_1404wt_954

Nie znam się jakoś super na karbonowych kołach, ale waga 1600g jak na koła pod szytki to chyba sporo.

#2 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądwAw

Napisano 23 sierpień 2012 - 10:33

jak Pan Chińczyk pisze że 1600g to realnie będzie ok 1700g a to juz baaardzo sporo

każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#3 KubaG

KubaG
  • Użytkownik
  • 278 postów
  • SkądKrk

Napisano 23 sierpień 2012 - 13:10

Jak mam czas to sam się rozglądam za kołami i obręczami chińskimi na e-bayu, ale jak widze - tak jak w przypadku powyższych kół - gwarancje na 180 dni od daty zamówienia! to delikatnie mówiąc się zniechęcam. Sama wysyłka trwałaby nawet ponad miesiąc, a zanim byś użył pierwszy raz zostałoby ci 4,5 miesiąca gwarancji. Wiem, że w razie awarii kół ( czyt. gdybym rozpieprzył koła ) to ta gwarancja by mi gówno dała, bo wątpie czy komuś udałoby się ją wyegzekwować od takiej "firmy", nikt sie nie bedzie ganiał z chińczykami, bo mało który umie coś napisać po angielsku w stopniu komunikatywnym ( przykłąd chyba w temacie z chinskimi ramami ). I tak i tak szansa na zadziałanie gwarancji jest mała, ale gdyby na aukcji pisało, gwarancja np. 2 lata, to bardziej by mnie to upewniło czy sie na takich kołach czy ramie nie zabije. Przynajmniej przez najbliższe 2 lata :)

Nie lubie szukać na ebayu bo po prostu sie tam nie umiem odnaleźć, więc czy ktoś ma jakieś pewne nicki z ebaya, które mają towar jakiegoś pochodzenia i który nie jest robiony z tektury ? Może ktoś z czytających to ma chińskie ( umownie chińskie, tajlandia i reszta też sie łapie ) koła/obręcze i jest w stanie coś o nich napisać ? Wiem, że w temacie o ramach pojawiły się koła które jak dobrze pamiętam miały bicie promieniowe, nie wime czy udało się to naprawić, ale fajnie jakby użytkownicy chińszczyzny informowali o pochodzeniu ( strony www, nicki na ebayu ) i jakości towaru. Ja planuje na zime składanie nowych kół, raczej wybiore chiński karbon, ale źródła nie umiem wybrać.

#4 Xorlarrin

Xorlarrin
  • Użytkownik
  • 286 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpień 2012 - 13:24

Te są ponoć najpewniejsze jeśli chodzi o chińczyków: http://www.e-hongfu-...8d279d54700d479

#5 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2012 - 13:36

lepsze od hongfu sa obrecze conbow (bo ich produkcja odbywa sie w tajwanie), ale oni nie chca z detalistami handlowac. ja przejezdzilem na takich troche i nie moge narzekac.

ale ... moje kola ( http://www.forumszos...pic.php?t=14952) wyszy o wiele lzejsze. na obreczach conbowa mog bym urwac kolejne 100 gram w stosunku do klonow ffwd

wiec wychodzi na wychodzi na to ze w/w kolka sa zlozone na kiepskich czesciach.moim zdaniem jak uzywac takie obrecze to skladac kola samemu w polsce a nie liczyc na zaplot i dobor piast / szprych przez chinczykow

#6 KubaG

KubaG
  • Użytkownik
  • 278 postów
  • SkądKrk

Napisano 23 sierpień 2012 - 13:53

HongFu jest chyba najpopularniejsze z chińczyków na tym forum, ale konkurencja jest duża więc chyba warto szukać alternatywy. Planet X jest chyba jeszcze lepsze od HF, bo Europa, gwarancja no i nie walną ci cła, jednak ceny są raczej wysokie. Coś za coś.
  • bogcz lubi to

#7 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 23 sierpień 2012 - 14:36

jak Pan Chińczyk pisze że 1600g to realnie będzie ok 1700g a to juz baaardzo sporo


nie koniecznie. ja kupiłem kierownice gdzie pan chinczyk pisał ze 350g a wazy 306

#8 misiek

misiek
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądRz

Napisano 23 sierpień 2012 - 19:58

xsnailx, co masz na myśli pisząc klony ffwd?

Co do cła - ściągałem już dwa komplety obręczy i cła nie dodali. Z całymi kołami będzie już na 99% cło + antydumping wiec średni biznes się zaczyna robić.

#9 KubaG

KubaG
  • Użytkownik
  • 278 postów
  • SkądKrk

Napisano 23 sierpień 2012 - 20:28

Co do cła - ściągałem już dwa komplety obręczy i cła nie dodali. Z całymi kołami będzie już na 99% cło + antydumping wiec średni biznes się zaczyna robić.


Też myślałem, że za obręcze nie dowalą cła, a przynajmniej masz mniejszą szanse, bo nie jest to "gotowy produkt" do użycia, a celnicy mają chyba taką "taktyke", jeżeli dobrze pamiętam z tematu ram. Przy ramach role odgrywało też chyba malowanie lub lakierowanie ramy, za "surowe" ramy/obrecze nielakierowane chyba nie mogą walnąć cła. A wracając do tematu, może użytkownicy chińskich kół pochwalą lub przeciwnie jakieś firmy ?

#10 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2012 - 20:37

a no to ze to ta sama obrecz z innym wykonczeniem, pisał o tym sp. karbon na forum

#11 Gosc_sebreef_*

Gosc_sebreef_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2012 - 20:52

Kuba, nie zrozum mnie źle broń boże, ale chyba nie ściągałeś żadnych gratów z zagramanicy, to naprawdę ani trudne, ani takie straszne jak piszesz, podobnie z gwarancją, a juz w ogóle u Chińczyków, możesz mi wierzyć, że trudniej Ci będzie wyegzekwować gwarancję u Niemca, Francuza, Włocha, nie wspomnę już o Hamerykańcach bo to jest naprawdę kosmos, co oni potrafią wyczyniać niz u Chińczyków. Jeśli chodzi o cło, to zamawiasz dwie obręcze, prosisz ich żeby jedną wysłali na adres Twój, drugi na adres cioci czy kogoś znajomego i tyle, na 100% nie zapłacisz cła. Uwierz mi, gdyby wszystkie ich paczki trafiały na cło, to calemu światu nie opłacało by się od nich kupować, a oni nie stali by tak jak stoją 8-)


Pozdrawiam
seb

#12 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 23 sierpień 2012 - 21:43

W cenie ok 2k PLN mozna poskladac kola na chinskich 49mm stozkach 20/24 w wadze nieco powyzyej 1100g. Ok 1500 PLN waga ponizej 1300g (ciezsze, tansze obrecze).
Cudow nie ma, dostaje sie to za co sie placi.

#13 misiek

misiek
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądRz

Napisano 23 sierpień 2012 - 21:55

xsnailx, proszę podaj więcej szczegółów - gdzie produkowane, gdzie kupowałeś i skąd pewność. Nie widziałem żadnych postów na ten temat ale też nie znam forum na pamięć. Domyślam się co oznacza słowo klon jednak zastanawia mnie np to, że FFWD nie ma w ofercie obręczy 50mm.

Różnicę między chińczykiem a FFWD najlepiej czuć pod palcem bo stożek FFWD dużo łatwiej ugiąć naciskając z boku. W moich chińczykach jest praktycznie nie do ruszenia w porównaniu do FFWD.

I jeszcze raz odnośnie cła. Panowie, wystarczy wejść na stronę UC i sprawdzić od jakich kwot cło jest naliczane. Wszystko powyżej ustalonej kwoty dostaje procenty.

A wracając do tematu - ja swoje obręcze polecę każdemu. Kupowałem na ebayu po jeszcze w miarę korzystnym kursie 3.10 i zapłaciłem 250 dolarów z wysyłką za obręcze z klockami. Idą jak rakieta, hamują równo, nie są ultralekkie ale koła i tak wychodzą poniżej 1500g za cenę w zł niższą, niż ich waga :) Oprócz mnie ma je mój kumpel i mają najechane grubo ponad 10000km. Zero problemów. Osobiście nie widzę sensu kupowania np Zippów jeśli komuś nie zależy na każdym gramie lub na "wow effect" bo kasy w portfelu zostaje na prawdę sporo.

Należy jeszcze zwrócić uwagę na długość szprych ponieważ przy obręczy 60mm mogą zacząć się schody. Przy moich 56mm niemal niemożliwym jest dostanie szprychy 248mm na tył NDS na słoneczko. Niby siadło na 250mm ale lepiej by było krótsze dać. Myślę, że 50mm pod tym względem będą bezpieczniejszym wyborem.
  • kaloo lubi to

#14 MTBikerrr

MTBikerrr
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • SkądKatowice-Piotrowice

Napisano 23 sierpień 2012 - 22:22

od tygodnia chodze po allegro, ebay, alibaba itd, i cały czas szukajac kółek.
Chciałem juz nowe, chciałem chińskie, chcialem używane, no i za nic nie moge znaleźć nic co by mnie zadowoliło ^^

A Panowie tutaj wypisujecie dokladnie to czego mi trzeba, do 1500zł, do 1500gram. Na szytke najlepiej. Czy mogę w takim razie prosić o jakiegoś linka do poleconego sprzedawcy z ebay, albo skądkolwiek, ponieważ mam pieniązki na koncie zarezerwowane, i tylko czekam zeby coś znaleźć i chce kupić.

Stozki 38 lub 50 mm (wole 50) piasta pod shimano. Całe obrecze carbon, nie alu/carbon.

Czy coś możecie pomóc ?
A, i ważne, przesyłka żeby nie zrujnowała mnie...

#15 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 24 sierpień 2012 - 07:39

xsnailx,

Różnicę między chińczykiem a FFWD najlepiej czuć pod palcem bo stożek FFWD dużo łatwiej ugiąć naciskając z boku. W moich chińczykach jest praktycznie nie do ruszenia w porównaniu do FFWD.

.


a to chyba kiepsko świadczy o ffwd :P

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#16 misiek

misiek
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądRz

Napisano 24 sierpień 2012 - 08:00

Niekoniecznie. Tam akurat nie musi być sztywno na maxa. To świadczy np o tym, że FFWD są lżejsze od chinoli.

#17 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 24 sierpień 2012 - 08:45

misiek, mam kolka : lightweighta (dysk), xentisa (mark 1tt komplet), conbow (90mm pod szytke przod), i owe klony ffwd i Jak mam byc szczery to z chinskich cudow tylko conbow lub archteks. napwno owe obrecze sa lepsze niz ffwd, 4za, planetx, stradali czy inne takie stwory

#18 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 24 sierpień 2012 - 08:57

To świadczy np o tym, że FFWD są lżejsze od chinoli.


Chlopcy widze rzucili sie na marke FFWD, nawet jakby byly troche ciezsze dla mnie osobiscie nie robi to zadnej roznicy a kolka sa naprawde fajne ;-)

Jak ktos lubi sie scigac niech wybiera zestaw szytkowy, jezeli nie obrecz pod opone ktora bedzie kapke ciezsza u mnie koledzy w miescie sobie chwala jaki dysk i smigla

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#19 rafalwspin

rafalwspin
  • Użytkownik
  • 118 postów
  • SkądUK

Napisano 24 sierpień 2012 - 14:22

od tygodnia chodze po allegro, ebay, alibaba itd, i cały czas szukajac kółek.
Chciałem juz nowe, chciałem chińskie, chcialem używane, no i za nic nie moge znaleźć nic co by mnie zadowoliło ^^

A Panowie tutaj wypisujecie dokladnie to czego mi trzeba, do 1500zł, do 1500gram. Na szytke najlepiej. Czy mogę w takim razie prosić o jakiegoś linka do poleconego sprzedawcy z ebay, albo skądkolwiek, ponieważ mam pieniązki na koncie zarezerwowane, i tylko czekam zeby coś znaleźć i chce kupić.

Stozki 38 lub 50 mm (wole 50) piasta pod shimano. Całe obrecze carbon, nie alu/carbon.

Czy coś możecie pomóc ?
A, i ważne, przesyłka żeby nie zrujnowała mnie...

Polecam Carbonzone na ebay'u http://www.ebay.co.u...=item2572eae789 Kupowałem od niego ramę, sprzedaje w imieniu HongFu. Obręcz powinna ważyc w tych kółkach ok. 380g (obręcze o wadze 310g to już kwota 250 funtów za parę). Carbonzone miał też w ofercie same obręcze, niewiele taniej niż koła. Piasty bierz stąd http://www.bikehubst...-Hub-p/sl79.htm lub nowe na proste szprychy. Polecane na anglojezycznym forum http://forums.roadbikereview.com/

#20 MTBikerrr

MTBikerrr
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • SkądKatowice-Piotrowice

Napisano 24 sierpień 2012 - 16:20

I przesyłka 55$... troche duzo...



Dodaj odpowiedź