Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chińskie koła karbonowe


965 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 24 sierpień 2012 - 17:04

Krzysztof, dysk ffwd mialem i nie bylem zachwycony. na treningi to moze sie to nadaje. ale juz nawet corima go bije na glowe. jesli o mnie chodzi to jest przepasc miedzy corima a ffwd. planet x to akurat ta sama liga co ffwd. ffwd ma pare fajnych produktow (smigła i czesc kol tych nie robionych na zwyklych szprychach) ale gro zwyklych ich kol nie zachwyca. nie sa zle ale za drogie do tego co oferuja moim zdaniem

#22 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 30 wrzesień 2012 - 19:00

tylko trochę na temat.
Jeżeli jakość chińskich karbonowych kół jest taka jak jakość chińskich karbonowych koszyczków to zbierajcie na sztuczną szczękę :-P

Zawsze wolałem markowy sprzęt od niemarkowego bynajmniej nie ze względu na jego walory techniczne lecz dlatego że fajnie mieć coś fajnego w sporcie który uważa się za fajny. Niemniej po kupnie koszyczka look za 200 zł postanowiłem że drugi będzie no name. 4 razy tańszy ta sama waga...
Niestety look mimo iż starszy nadal jest cały. W no name dziś rano poszła w dół półeczka trzymająca bidon :(

W sumie wnioski z tego żadne ale jak ktoś chce może dorobić sobie do tego teorię historię i zamiast koszyczków wstawić koła :-P
  • Janao lubi to

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#23 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 wrzesień 2012 - 19:54

Krzysztof, dysk ffwd mialem i nie bylem zachwycony. na treningi to moze sie to nadaje. ale juz nawet corima go bije na glowe.

Tak z ciekawości zapytam, czym się różni dobry dysk od słabego poza wagą?

Czy miał ktoś do czynienia z kołami Farsports? Są w miarę tanie (ok. 600$ za komplet), bardzo lekkie (1300g 50mm pod oponę), maja niezłe szprychy (CX-Ray) i dobre piastu (Bitex, czyli to samo co bikehubstore). To brzmi aż podejrzanie dobrze. Na głowę biją planetiksy, tokeny, ffwd i temu podobne (pod względem stosunku jakości i wagi do ceny). Z tego co czytałem mają pozytywne opinie na forum WW... Ale to brzmi aż zbyt dobrze.

http://farsports.en....ke_surface.html

#24 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 10 październik 2012 - 10:45

A co tu takiego niesamowitego?
Czy na glowe bija te o ktorych wspomniales, nie wiem. Jakosc chinskich obreczy nie jest porazajaca.
Sa to standardowe obrecza z t700, najpopularniejsze i najtansze wlokno, stad ta waga.
Mniej wiecej w tej cenie (ok. Ł20 drozej) zlozylem kola o wadze prawie 200g mniejszej (1120g).
Skladajac samemu taki zestaw, zaplacisz mniej. Do tego zamiast cx-ray, np mac424 (polowe tansze).

#25 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 październik 2012 - 11:48

Co tu takiego niesamowitego?
A na przykład to:
http://farsports.en....heel_1203g.html
w porównaniu do tego:
http://www.planet-x-...special_edition

Po pierwsze są z carbonu T1000 a nie T700, po drugie mają dużo lepsze szprychy, po trzecie lepsze piasty, po czwarte ważą ponad pół kilograma mniej i po piąte są sporo tańsze. To chyba wystarczająca liczba powodów, by stwierdzić, że to bardzo dobra oferta. A nawet zbyt dobra.

#26 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 10 październik 2012 - 12:08

Nie są 0,5 kg lżejsze, czytaj ze zrozumieniem ;)

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#27 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 październik 2012 - 12:22

Faktycznie, 250g. To i tak sporo.

#28 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 10 październik 2012 - 13:21

A co tu takiego niesamowitego?
Czy na glowe bija te o ktorych wspomniales, nie wiem. Jakosc chinskich obreczy nie jest porazajaca.
Sa to standardowe obrecza z t700, najpopularniejsze i najtansze wlokno, stad ta waga.
Mniej wiecej w tej cenie (ok. Ł20 drozej) zlozylem kola o wadze prawie 200g mniejszej (1120g).
Skladajac samemu taki zestaw, zaplacisz mniej. Do tego zamiast cx-ray, np mac424 (polowe tansze).


czyli najpopularniejsze i najtańsze włókno jest też tym najlżejszym ?


Popieram że do świetna cena jak na taką masę.

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#29 Hiszpan25

Hiszpan25
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądSzczecin/Hamburg

Napisano 10 październik 2012 - 13:35

a co powiecie o tych felgach: http://www.aliexpres.../202785601.html
kupiłem takie z myślą o codziennej jezdzie po Hamburgu. generalnie dość równo i płasko więc nie wymagam niesamowitej wagi czy wytrzymałości...

#30 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 10 październik 2012 - 14:46

IMO jednak Picca, ja wolę dopłacić i mieć jakąś gwarancję, kółka od czasówki będą z planet-x . W razie co łatwiej odesłać do UK niż Chin ;)

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#31 Hiszpan25

Hiszpan25
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądSzczecin/Hamburg

Napisano 10 październik 2012 - 19:16

fakt, że od Azjatów trzeba się liczyć z utrudnieniami w razie reklamacji. Ja kupiłem koła od dostawcy z Tajwanu. teraz jak wiem większość firm kupuje a potem tylko branduje towary z Tajwanu...

#32 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 październik 2012 - 19:18

branduje towary z Tajwanu...

Giant ;-)

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#33 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 10 październik 2012 - 19:25

Picca czy Ty masz problemy z czytaniem?

1. Piszesz: zestaw 1300g za $600,
to ja Ci odpisuje: ze za mniejsze pieniadze mozna poskladac sporo lzejsze kola;
2. Nastepnie wrzucasz kolejne kola, teraz juz lzejsze, bez ceny, i twierdzisz, ze sa z T1000. A w opisie tych kol, jak byk stoi Toray T700!!!

Ochlon troche ;-)

gres skad to pytanie?

#34 Hiszpan25

Hiszpan25
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądSzczecin/Hamburg

Napisano 10 październik 2012 - 19:31

branduje towary z Tajwanu...

Giant ;-)

Na przykład... Dzisiaj oglądałem kilka gratów w sklepie Gianta z metką Made in Taiwan.

#35 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 październik 2012 - 19:42

Na przykład... Dzisiaj oglądałem kilka gratów w sklepie Gianta z metką Made in Taiwan.

Giant to firma z Tajwanu. :mrgreen:

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#36 Hiszpan25

Hiszpan25
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądSzczecin/Hamburg

Napisano 10 październik 2012 - 19:48

mam dziwne wrażenie, że nie tylko Giant to robi... ale mogę się mylić... dowodów nie mam więc w sądzie bym poległ ;)

#37 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 październik 2012 - 20:38

Co niby robi? Giant to jest tajwańska firma.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#38 Hiszpan25

Hiszpan25
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądSzczecin/Hamburg

Napisano 10 październik 2012 - 21:21

sugeruję, że ilość ram i innych elementów z Chin i Tajwanu będących kopią ram i innych elementów znanych firm pozwala domyślać się, że elementy znanych marek często powstają właśnie tam. a potem Azjaci sprzedają "nadwyżki" bez oznaczeń lub wręcz elementy w stylu "ctrl+c ctrl+v". ale to tylko moje domysły... zresztą obecny rynek wg mnie zmusza do produkcji w Azji aby potem móc cokolwiek zarobić na rynku pełnym konkurencji. trzeba ciąć koszty produkcji bo inaczej konkurencja zgarnie rynek. design w swoim biurze, obliczenia konstrukcyjne także ale produkcja w Azji. w końcu elementy z węgla to głównie ręczna robota czyli koszty robocizny.

#39 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 październik 2012 - 21:25

Gres mam 4 koszyczki karbonowe z Taiwanu, 2 lata tyranie w mtb i szosie i nic nie pęka, w moich można nawet póltora litrową butele przewozić co często robiłem od sklepu do .......

Dwa mam firmowe AGOGO piekne wykonanie , a dwa z Ebaya, wpadnij i se pomacaj a nie kupuj szajsu

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#40 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 październik 2012 - 12:30

Picca czy Ty masz problemy z czytaniem?

Nie wydaje mi się. Pierwsze, które wkleiłem to klinczery. 1320 g jak na 50 mm klinczery to wydaje mi się niezła waga. Dla porównania:
Token - 1550 g
FFWD - 1635 g

Te z drugiego linku są pod szytkę. 1200 g na 50 mm to też wydaje mi się niezła waga. Dla porównania:
Token - 1470 g
FFWD - 1355 g
PlanetX - 1421 g

Nie wiem skąd wziąłeś ten T700. W opisie tych pod szytkę jak byk jest napisane:

Material Full carbon,made by T1000

W klinczerach nic nie jest napisane. Ale T700 nie pada tam ani razu, albo ja nie potrafię tego znaleźć.

Jeśli wiesz jak złożyć jeszcze lżejsze koła, na lepszych częściach za podobną kwotę, to proszę podziel się tą wiedzą.

Pozdrawiam



Dodaj odpowiedź