Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chińskie koła karbonowe


965 odpowiedzi w tym temacie

#41 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 11 październik 2012 - 13:59

Gres mam 4 koszyczki karbonowe z Taiwanu, 2 lata tyranie w mtb i szosie i nic nie pęka, w moich można nawet póltora litrową butele przewozić co często robiłem od sklepu do .......

Dwa mam firmowe AGOGO piekne wykonanie , a dwa z Ebaya, wpadnij i se pomacaj a nie kupuj szajsu


wpadne pomacam i dam ci do pomacania mojego .
Też pięknie wykonany i co z tego. Podkleiłem do żywicą ale nie wiem czy wytrzyma.

gres skad to pytanie?

no bo zazwyczaj najlżejsze nie idzie w parze z taniością i popularnością :P

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#42 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 11 październik 2012 - 17:38

czyli najpopularniejsze i najtańsze włókno jest też tym najlżejszym ?

Nie wiem skad taki wniosek. T700 jest najpopularniejszym wloknem, najtanszym i ciezkim (w porownaniu do np. T1000)

Picca Z mojej strony SORRY, moje przeoczenie. Jakos tak z rozmachu zalozylem, ze mowa jest o szytkach.
Jezeli to jest waga pod opone, to masz racje, jest niezla na 50mm stozki. Obrecze wychodza ok 430g, a to na tego typu obrecz, jest bardzo dobrze.

Mozna zlozyc nieco lzejsze alu kola na tych piastach i szprychach. Ale jak to ma byc stozek, to stosunek cena/waga jest bardzo dobry, nie wspominajac o duzo wiekszej sztywnosci takich kol w porownaniu do tej samej wagi, kol na alu obreczach.

Pytanie jak z jakoscia tych, bardziej wymagajacych w porownaniu z szytkowymi, karbonowych obreczy?

W tych drugich, w opisie jest podane T700, do tego sie odnosilem.

Jeszcze raz sorry za nieporozumienie ;-)

#43 Hiszpan25

Hiszpan25
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądSzczecin/Hamburg

Napisano 11 październik 2012 - 23:26

szukałem ale nie znalazłem... na części Chińskich ogłoszeń podają, że powierzchnia hamująca może być pokryta "basalt'em" rozumiem, że to dodatkowa warstwa ścierna (coś jak drobny papier ścierny) o zwiększonej chropowatości względem standardowej gładkiej powierzchni karbonowej a konkretniej jak się domyślam żywicy (żelkotu). domyślam się, że zwłaszcza na mokro może to skutkować lepszym działaniem hamulców. dobrze kombinuję? czy to zupełnie nie ten temat?

#44 bobo100

bobo100
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • SkądNowy Tomyśl

Napisano 12 październik 2012 - 17:37

Mam takie pytanie z innej beczki. Planuję kupić obręcze karbonowe 50mm z Hongfu. Dotychczas cały czas jeździłem na oponach, a widzę, że taki komplet obręczy na oponki jest o 100$ droższy niż na szytki - tak podaje strona. Trochę się zdziwiłem, skąd taka różnica? Teraz nie wiem czy lepiej dopłacić do opon czy lepiej iść w szytki. Koła mają być na treningi, dlatego się waham;/
I czy jest możliwość zamówienia obręczy 38 i 50 mm?

#45 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 październik 2012 - 21:46

obrecze są droższe bo mają inną konstrukcje podejścia pod oponke, ddoatkowo rant do opony.

Choć z drugiej strony rant pod oponke wraz z powierzchnią hamujacą sesnownie wykonane widzialem zaledwie u Reynoldsa.

w chińskich obręczach rant i pow hamujaca są na tym samym poziomie , co sie może stać jak sie ona troche przytrze ? zmniejszy sie wytrzymalość na "rozbicie jej " przez oponke - ciśnienie.

Zapytaj jakie gwarantują ciśnienie max do jazdy,i jak ze ścieralnością i min. grubością bezpieczną ścianki ścianki.
Teraz pokrywają boki "bazaltem " co ma podnieść żywotnosć , wieć może nie tak źle będzie .
Z drugiej strony karbon i szytka to najlepsze polączenie

na treningi to sobie zrób kola na alu, karbony na zawody sugeruje.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#46 Hiszpan25

Hiszpan25
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądSzczecin/Hamburg

Napisano 15 październik 2012 - 16:59

do mnie dzisiaj dotarł komplet kół z Tajwanu. pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. ładnie wykonane, w zestawie gratis w postaci 4 szt szprych na zapas. muszę je jeszcze zważyć by potwierdzić czy mają zadeklarowaną wagę. "na czuja" mają. w tej cenie w EU może kupił bym komplet aluminiowych kół. znajomy w pracy ostatnio chciał mi za 500eur sprzedać zestaw używanych aluminiaków. całkowity koszt włączając przesyłkę z Tajwanu 371,7usd przy delkarowanej wadze 1450ą30g/para
Przód 630ą15g
Tył 820ą15g

#47 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 15 październik 2012 - 17:17

Mam takie pytanie z innej beczki. Planuję kupić obręcze karbonowe 50mm z Hongfu. Teraz nie wiem czy lepiej dopłacić do opon czy lepiej iść w szytki. Koła mają być na treningi, dlatego się waham;/
I czy jest możliwość zamówienia obręczy 38 i 50 mm?

Według mnie koła jak koła karbonowe to tylko na szytki. Zawsze jest problem połączeniem aluminiowej powierzchni hamulcowej i rantu oponki, a w chińskich kołach to już w ogóle kiepska sprawa. Na trening szytki jak najbardziej się nadają.

#48 bobo100

bobo100
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • SkądNowy Tomyśl

Napisano 15 październik 2012 - 17:52

Hiszpan25 to dość tanio. Jak patrzyłem na same obręcze to w HongFu jest to odpowiednio 245$ za 38mm i 260$ za 50mm + przesyłka. Do tego jeszcze piasty, szprychy, nyple... Tak się zastanawiam czy warto tyle płacić. Zależy mi na przyzwoitych kołach i liczę się z kosztami, ale czasami trafię na inne koła zdecydowanie tańsze. Kompletnie brak mi jakiegoś odniesienia co do jakości/ceny. Z tego co wyczytałem na forum to z jakością kół/obręczy, ram nie jest najgorzej. A czy ktoś z Was widział powiedzmy takie tańsze karbonowe koła i droższe i może się wypowiedzieć?

#49 Hiszpan25

Hiszpan25
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądSzczecin/Hamburg

Napisano 15 październik 2012 - 18:03

bobo100, koła kupiłem w Carbon Bicycle z piastami Novatec F271SB/R372SB. Była promocja -10%.

#50 letki

letki
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 październik 2012 - 14:49

bobo100, koła kupiłem w Carbon Bicycle z piastami Novatec F271SB/R372SB. Była promocja -10%.


Podałbyś, proszę, jakis link do tego sklepu?
Dzięki.

#51 Hiszpan25

Hiszpan25
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądSzczecin/Hamburg

Napisano 17 październik 2012 - 14:57

kupiłem przez www.aliexpress.com na pudlepodali swoja strone www.d-bike.com

#52 letki

letki
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 październik 2012 - 15:43

i ostatnie pytanie: Urząd nie policzył Ci cła?

#53 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 17 październik 2012 - 15:45

Letki, są tańsze koła, poszukaj sobie na aliexpress

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#54 Hiszpan25

Hiszpan25
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądSzczecin/Hamburg

Napisano 17 październik 2012 - 18:03

letki, tak jak radzi garenge, szukaj na aliexpress. ceny się im zmieniają, czasami są promocje. sytuacja się zmienia. UC nie naliczył mi cła. Ciekawe czy z ramą też pójdzie tak gładko? i kiedy dotrze do Polski?

#55 letki

letki
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 październik 2012 - 07:48

Wiem, że są też tańsze.. ale dzięki za radę.
Mam jeszcze czas na zakup (całą zimę), ale zaczynam regularnie monitorować rynek :)

Z drugiej strony - myślicie, że wraz z obniżeniem ceny spada jakość? Czy wszystko to jest jedno i to samo?

Trochę mnie właśnie martwiło to ewentualne cło, bo po jego uwzględnieniu zakup może być średnio opłacalny...

pzdr
letki

#56 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 październik 2012 - 11:30

A ja znalazłem sklep w którym można kupić koła farsports. Jak by ktoś był zainteresowany: http://www.wheelsfar.com/

#57 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 23 październik 2012 - 12:02

ja jak bym mial teraz szykowac sie na nowe kolka to bym skladal cos w polsce. tylko obrecze bym importował ze wschodu.

#58 Bontrager

Bontrager
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 październik 2012 - 13:41

ja ufam tylko sprawdzonym firmom ;)

#59 Hiszpan25

Hiszpan25
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądSzczecin/Hamburg

Napisano 23 październik 2012 - 17:46

ja jak bym mial teraz szykowac sie na nowe kolka to bym skladal cos w polsce. tylko obrecze bym importował ze wschodu.


w sumie to czym by się różniły te koła od tych kupionych z Chin/Tajwanu? W Polsce złożył by je ktoś na piaście i szprychach zapewne też z Chin/Tajwanu :) OK za poskładanie wszystkiego do kupy zarobi Polak a nie Chińczyk :) mnie osobiście najbardziej martwi właśnie czy obręcz wytrzyma codzienną jazdę :) Fakt, że drogi i ścieżki mam tu dość równe (bardzo równe w porównaniu do tych w Polsce) że się zdecydowałem na węgiel... w Polsce nie wiem czy bym się podjął ryzyka...

#60 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 październik 2012 - 20:08

pokaż które obręcze to Ci powiem, ile ważysz i jaka jazda.

Stożek 50 mm to mocna sprawa , kolo sztywniejsze niż czasem alu , ale do coedziennej jazdy ??? ma to sens ??

a to ze ktoś składa to nie oznacza ze robi dobrze, bylo głośno na forum o kolach od chinoli , ktoire dostelem do przerobienia, dali za krókie szprychy, za słabo naciągniete , jak uważasz ze każdy robi tak samo to Franek za stodołą robi to najtaniej z przytupem i wygwizdem.

Choć czasem w dobrej cenie jak sie trafi, to warto dla samych komponentów , a we własnym zakresie sprawdzić.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo




Dodaj odpowiedź