Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chińskie koła karbonowe


965 odpowiedzi w tym temacie

#621 zibra

zibra
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 08 październik 2016 - 12:18

Sprzet jaki by nie byl sam nie pojedzie. Bez sensu sa tylko takie porownania i odbijam paleczke, Jak juz ktos slusznie zauwazyl chodzi o przyjemnosc posiadania czegos co sie podoba. Forum chyba nie jest przeznaczone tylko dla zawodnikow i semipro.

Temat jest jasno okreslony i zadalem pytanie o konkretna firme. Jesli nikt nie miał do czynienia z firma ICAN to być może zakupie i podzielę się wrażeniami dla innych potencjalnych kupcow. Mam DT R23 Spline wiec bedzie można porownac do calkiem fajnych kolek.


  • puchaty lubi to

#622 soar

soar
  • Użytkownik
  • 219 postów

Napisano 18 październik 2016 - 10:33

Hej, planuję zamówić sobie z ali obręcze carbonowe 50mm. 

- czy dla mojej wagi 72-75kg, obręcze 20-24 będą wystarczające?

- zastanawiam się między pisatami dt 350 pod klasyczne szprychy, a chińczykami typu Powerway pod szprychy proste. Co lepsze?



#623 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 18 październik 2016 - 17:21

Kwestia jak maja byc uzytkowane; jesli mssz zamiar sie w nich scigac, to lepiej wiecej szprych, pissty DTSwiss sa solidne, ale ciezsze od pawerway, jesli chodzi juz o same powerway to bierz model starszy bodajze R13, bo te najnowsze sa pod proste szprychy, ktore podczas uzytkowania lubia sie obracac w nyplach i trzeba je traktowac klejem do gwintow. To tak z moich spostrzezen, ale poczekaj jeszcze na opinie specjalistow na forum.
Using Tapatalk

#624 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 18 październik 2016 - 17:37

ja sobie kupiłem drugi rower na ramie alu CAAD 12 , waga roweru na ultegra po zamianie kół 7 kg rower sztywny i lekki

 

Co za koła, że 0,5kg mniej niż Aksiumy? 



#625 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 18 październik 2016 - 20:09

Hej, planuję zamówić sobie z ali obręcze carbonowe 50mm. 

- czy dla mojej wagi 72-75kg, obręcze 20-24 będą wystarczające?

- zastanawiam się między pisatami dt 350 pod klasyczne szprychy, a chińczykami typu Powerway pod szprychy proste. Co lepsze?

 

 

Dt ma bardzo dobry i bezproblemowy system zapadkowy, piasty się łatwo serwisuje/czyści. Problem w tym że do wymiany łożyska w korpusie od strony bębenka potrzebujesz dedykowany klucz, albo oryginał dt który tani nie jest albo coś zamiennego. Piasty Pw są do ogarnięcia domowymi metodami bez specjalnych dedykowanych narzędzi. 

Jeśli Cię stać to kup DT. 

Nie wiem jak te piasty ale mam jakieś Chińczyki w kołach karbo i kręcą się bajecznie lekko (chyba najlżej ze wszystkich piast z jakimi miałem styczność, (Shimano, DT, Hope, Bontrager, Formule i różnej maści insze bezimienne). 



#626 soar

soar
  • Użytkownik
  • 219 postów

Napisano 18 październik 2016 - 21:54

A jaki rodzaj piast polecacie? te z klasycznymi, czy prostymi szprychami? Czy minimalna poprawa sztywności jest warta bawienia się w proste szprychy?

Co prawda mam już Fulcrumy 3 z prostymi i po 8 tys. km nic się z nimi nie dzieje, ale to jednak przemyślana konstrukcja. W takich składakach wolałbym mieć możliwość łatwiejszego serwisu, a ze straight pullami różnie może być.



#627 marcin_g2

marcin_g2
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • SkądDębica

Napisano 26 październik 2016 - 09:55

https://www.olx.pl/o...html#0d4eddea58

 

ktoś kupował te koła? jakieś opinie?



#628 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 październik 2016 - 12:38

Takie koła to loteria. O obręczach nic nie wiadomo, ale znaczna większość noname karbonowych obręczy z aliexpress jest bardzo słabo wykonana. Piasty Novatec są raczej słabe, podobnie jak szprychy Pillar. Może będą spoko, a może będą od początku z nimi same problemy. 1800 zł za całe koła to bardzo tanio, zakładając że sprzedawca coś na nich zarabia, to oznacza, że kupił te koła za mniej, niż kosztują porządne obręcze u producenta. 



#629 marcin_g2

marcin_g2
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • SkądDębica

Napisano 26 październik 2016 - 13:47

to fakt ze są mega tanie, dlatego pytam czy warto w to iść, czy dołożyć trochę do czegoś innego - pytanie tylko do czego?



#630 Jarython

Jarython
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 26 październik 2016 - 19:20

Kwestia też jak mocno będziesz eksploatował te koła. Ja zamawiałem z light-bicycle.com, Dandy składał i generalnie całość daje radę, ale drugi raz chyba bym się nie skusił. To znaczy na montaż u Dandego bym się skusił tylko szkoda zachodu na ściąganie obręczy na które nie masz żadnej gwarancji, przy obecnym kursie dolara też średnio to wychodzi no i ja zapłaciłem cło, więc w całości interes średnio opłacalny.

Oczywiście koła niosą super, uwielbiam je, ale moja jazda to typowo amatorka, bez ścigania, bez treningów. Niecałe 10 tys km zrobiły i nie widać wad. Jestem też dosyć lekki.

 

Swoją drogą Dandy, tajemnicą jest kto jest producentem Twoich obręczy i gdzie są robione? Na przykład karbonowe 38mm pod szytkę?



#631 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 26 październik 2016 - 22:01

http://www.megacomposite.com.tw/

Ten człowiek z olx.pl to o ile pamiętam jakiś kolarz grupy zawodowej, raczej zna się na robocie ale... wiadomo.

#632 marcin_g2

marcin_g2
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • SkądDębica

Napisano 27 październik 2016 - 06:42

ja też się nie ścigam, czasem jakaś czasówka czy amatorski wyścig, ale o podium raczej nie walczę :) waże ok 72 więc bardzo ciężko też nie będą miały. Rocznie nawijam ok 10k. Dandy ma wlasnie jakieś w swojej ofercie ale o nich dalej nic nie wiadomo ;)

swoją drogą warto dopłacać do szprych aero?



#633 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 27 październik 2016 - 08:10

Przecież wysłałem linka co ma Dandy, tam wszystko jest

#634 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 27 październik 2016 - 21:51

Takie koła to loteria. O obręczach nic nie wiadomo, ale znaczna większość noname karbonowych obręczy z aliexpress jest bardzo słabo wykonana. Piasty Novatec są raczej słabe, podobnie jak szprychy Pillar. Może będą spoko, a może będą od początku z nimi same problemy. 1800 zł za całe koła to bardzo tanio, zakładając że sprzedawca coś na nich zarabia, to oznacza, że kupił te koła za mniej, niż kosztują porządne obręcze u producenta. 

W 100% się zgadzam. Dla mnie koła na piastach Novatec lub Powerway odpadają. Co do obręczy mogą nawet wyglądać ok, ale jak z wykonaniem to już nie sprawdzisz.



#635 marcin_g2

marcin_g2
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • SkądDębica

Napisano 28 październik 2016 - 07:23

Ja tam akurat piast novateca bym się nie obawiał, części wszystkie są dostępne, kosztują grosze. Obręcze to zupełnie inna sprawa.



#636 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 28 październik 2016 - 09:17

Ja tam akurat piast novateca bym się nie obawiał, części wszystkie są dostępne, kosztują grosze. Obręcze to zupełnie inna sprawa.

 

Zgadza się, Novatec ma przynajmniej tą zaletę, że jak już się coś rozleci to jest dostępne. Ale ja osobiście wolę mieć coś, przy czym szansa że się rozleci jest mniejsza ;)



#637 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 29 październik 2016 - 10:40

Ja natomiast uzytkuje kola kaarbonowe z Aliexpress z piastami Powerway R13 i jestem zadowwolony. Kola uzytkuje od 2 lat. W moim przypadku, jesli chodzi o cene, to interes byl malo oplacalny, bo zaplacilem clo, kupujac cale gotowe i zlozone kola. Drugi komplet, na aluminiowych obreczach posiadam od Dandy Hourse i takze jestem zadowolony.
Using Tapatalk

#638 Tomaszku

Tomaszku
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 29 październik 2016 - 11:40

Ja natomiast uzytkuje kola kaarbonowe z Aliexpress z piastami Powerway R13 i jestem zadowwolony. Kola uzytkuje od 2 lat. W moim przypadku, jesli chodzi o cene, to interes byl malo oplacalny, bo zaplacilem clo, kupujac cale gotowe i zlozone kola. Drugi komplet, na aluminiowych obreczach posiadam od Dandy Hourse i takze jestem zadowolony.

od Dandego jakie masz koła ? Tzn na jakich obręczach i jakie klocki do nich stosujesz ?



#639 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 30 październik 2016 - 00:10

Obrecze Kinlin czy jakos tak, z piastami Bitex oraz szprychami Sapim CX Ray. Klocki uzywam Swisstop zielone. Calosc wazy okolo 1,3kg.
Using Tapatalk

#640 mburs

mburs
  • Użytkownik
  • 347 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 październik 2016 - 09:06

A jaki rodzaj piast polecacie? te z klasycznymi, czy prostymi szprychami? Czy minimalna poprawa sztywności jest warta bawienia się w proste szprychy?

Co prawda mam już Fulcrumy 3 z prostymi i po 8 tys. km nic się z nimi nie dzieje, ale to jednak przemyślana konstrukcja. W takich składakach wolałbym mieć możliwość łatwiejszego serwisu, a ze straight pullami różnie może być.

 

Też miałem ochotę na straightpulle, gdy składałem koła (u Dandyhorse'a), ale promocja na klasyczne piasty DT mnie przekonała do J-bendów. Miałem 4 różne komplety kół ze straightpullami (Ksyrium SL, Elite, Eurus, F3) ale w tych z klasycznymi szprychami różnicy nie czuję. 





Dodaj odpowiedź