Skocz do zawartości


Zdjęcie

Błotniki do kolarki


21 odpowiedzi w tym temacie

#1 piot

piot
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 luty 2007 - 16:16

Witam 8-)

Chciałbym kupić sobie błotniki do kolarki ale z tego co wiem to jest bardzo mała oferta. Znalazłem tylko błotniki sks race blade (http://www.velo.com....blotniki_12.htm) ale są stosunkowo drogie. W kolarce nie mam uchwytów do których mógłbym przyczepić zwykłe błotniki i mam pytanie czy ktoś może wie gdzie można znaleźć takie specjalistyczne błotniki ?

Jestem na forum pierwszy raz i pozdrawiam wszystkich maniaków :-)

#2 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 21 luty 2007 - 17:41

zwykle blotniki odpadaja. nie ma szans na ich zamontowanie.
z tylnych to polecam cos takiego LINK
jesli chodzi o przedni no to nie ma zbyt duzego wyboru. taki zakladany na rame by musial byc.

#3 karrol

karrol
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądStargard

Napisano 21 luty 2007 - 18:08

a ja mam blotniki, byly odrazu przy rowerze (brat tą kolarkę kupowal w anglii do celów również turystycznych) Są dość fajne, obejmują spora część koła, więc są skuteczne. Przedni jest idealnie dopasowany a tylny jest troszke za mały wiec musi być przywiązany sznurkiem, bo podczas jazdy po mniej rónej drodze (są w polsce inne?) po jakimś czasie sie lekko obluzowywuje i może pukać o koło. Później zapodam jakieś zdjęcia, bo w tej chwili nie mam czasu.
pozdro

#4 piot

piot
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 luty 2007 - 19:05

to co pokazałeś malik to rozwiązanie którego staram się uniknąć a nawet nie wiem czy mógłbym przedni błotnik przyczepić do ramy z powodu linek od przerzutek, z tego co wiem to raczej się nie da i dlatego potrzebuję specjalne błotniki do kolarek.

Czy wy nie używacie błotników ??????? Ja jeżdżę od zeszłego lata i się na tym nie znam wiec prosze o pomoc napewno musza byc blotniki takie jak pokazalem czy tylko sks robi takie rzeczy???

#5 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 21 luty 2007 - 19:19

mnie w szosowce nie sa potrzebne. nie jezdze kiedy pada, a jesli zacznie padac no to trudno. rower sie wyczysci, ubrania wypierze.

blotniki stosuje tylko w okresie jesien/zima i to w goralu.

#6 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 21 luty 2007 - 20:57

Ja problem rozwiązuję identycznie jak Malik :-P

pozdro horny

#7 Koral

Koral
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądTychy

Napisano 21 luty 2007 - 21:23

ja używam Zefala Flamingo, czyli coś takiego jak pokazał Malik tylko że w wersji szosowej ( cieńki ) . Uważam ze błotnik to podstawa! Część osób się zemnie śmieje, ale jak tylko jest mokro czy pada deszcz, to tylko słyszę teksty "gdzie to można kupić i za ile?".
Osobiście nie nawidzę jazdy w deszczu, ale taki błotnik to fajna sprawa jak już nie pada, ale jest droga mokra! Gorzej jest z przodem, bo nic nie mam i nie wiem jak Was, ale wkurza mnie jezdzenie w mokrych butach! (szczególnie gdy nie pada!)
No w sumie to błotnika używam na co 50 trening :P

#8 piot

piot
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 luty 2007 - 21:40

Hmm no rzeczywiście jest to jakieś wyjście a jestem zdeterminowany do zakupu błotników, bo nie chodzi tu o jazdę w deszczu tylko po deszczu jak jeszcze droga jest mokra i syfi cały rower + ubranie (a nie mam górala:( nie wiedziałem tylko, że tak ciężko dostać błotniki do kolarzówek bardzo mnie to zainteresowało, a co do tego rozwiązania Zefal Flamingo to jest to jakieś wyjście na pewno dużo lepsze cenowo ale co w tedy z przednim ?? wygląda na to że PRZYRODA

Ale to dziwne nikt z was nie zauważył jak ciężko jest dostać błotniki do kolarki takie profesjonalne czy po prostu kolarze nie uznają błotników wiem że to pisiorkowa sprawa ale dla mnie to nadzwyczaj dziwne

pozdro

#9 Koral

Koral
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądTychy

Napisano 22 luty 2007 - 12:54

Błotniki zawodowcy zakładają tylko na takie wyscigi jak: Paris - Roubaix, ale nie zdziwiło by mnie gdyby ktoś założył na jakiegoś klasyka, jednak bądz co bądz taki błotnik zwiększa o wiele komfort jazdy!

#10 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 22 luty 2007 - 16:21

taki błotnik zwiększa o wiele komfort jazdy!

...i jeszcze więcej opór powietrza :-P

pozdro horny

#11 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 22 luty 2007 - 16:38

jak Ci tak zależy na sterylnych warunkach, to kup sobie rolkę :-P :-P :-P Osobiście uważam, że wypada się trochę pobrudzić... Ostatnio w domu babcia mnie nie poznała - z treningu mtb w lecie wróciłem ;-) -poza tym, to co to za rasowa maszyna, która ma błotniki ?

#12 piot

piot
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 luty 2007 - 17:26

no tak widze że większość jeździ i krzyczy "Generacja nie uznaje błotników!!" ;-) ja się wyłamię i kupię błotnik

#13 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 22 luty 2007 - 22:26

"GENERACJA NIE UZNAJE BŁOTNIKÓW!!!" :lol:

#14 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 22 luty 2007 - 22:48

Malik, Ten blotnik jest do bani, bedziesz mial cienki paseczek suchy od rowka wzdluz kregoslupa i reszte mokra. Wiem co mowie bo u nas na zgrupowaniu rok temu jedna dziewczyna miala, i bardzo zalowala ze nie ma normalnego od MTB jak my :)

Co do smiania sie to mam to gdzies, wazne ze ja mam nery suche. Co innego wyscig wtedy bym nie zalozyl

#15 dracorp

dracorp
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 29 październik 2007 - 18:30

Ktoś używał te Race Blade? Bo się przymierzam do kupna ich. Jedyne co mi w nich nie pasuje to to że w całości nie kryją koła (tylniego w przedniej części i przedniego w górnej z przodu). Najbardziej mi zależy żeby to właśnie rower nie obrywał błotem, no i ja. Bardzo by mi się przydały na ten okres ale jak się nie będą sprawdzały to po co wyrzucać pieniądze w błoto.

#16 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 październik 2007 - 20:56

Ktoś używał te Race Blade? Bo się przymierzam do kupna ich. Jedyne co mi w nich nie pasuje to to że w całości nie kryją koła (tylniego w przedniej części i przedniego w górnej z przodu). Najbardziej mi zależy żeby to właśnie rower nie obrywał błotem, no i ja. Bardzo by mi się przydały na ten okres ale jak się nie będą sprawdzały to po co wyrzucać pieniądze w błoto.


Będą rzucały. Jak popatrzysz na rower bez błotników, to zobaczysz... Rura podsiodłowa (i wszystko od szczęk hamulca) jest pobabrane. Odcinek od hamulca jest potrzebny.

#17 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 01 listopad 2007 - 22:14

u Kality są pełne błotniki za 49 PLN, problem w tym, że podpowiadają aby mocować je izolacją... jest jeszcze inny sposób, otóż trzeba wykonać specjalne blaszki, najlepiej z gróbej blachy odpowiednio zabezpieczonej przed korozją, wycinamy kawałki o odpowiednim kształcie i dajemy na zewnątrz haków, część wystającą nawiercamy i mamy gdzie przykręcić błotnik, najlepiej jest zrobić też języczki wokół haka co ustabilizuje całość, rozwiązanie widziałem w ostrym które ma koła skręcane na śruby, nie wiem jak by się to sprawdziło z szybkozamykaczami

#18 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 02 listopad 2007 - 11:11

Mówisz o tym:

http://fixedgeargall...4/AlexOyola.htm ?

Szalenie podobają mi się te błotniki, od kiedy je zobaczyłem - zupełnie nie ujmują rasowego wyglądu. Tyle, że są mało użyteczne, ale plecy powinniśmy mieć suche...

#19 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 04 październik 2008 - 11:00

przywracam temat bo mam już dość chlapania się w tej 'aurze', znalazłem ostatnio błotniki SKS Bluemels Race 27, dostosowane do kół 700x20-28 i zastanawiam się czy mi się zmieszczą w ramę, używa ich ktoś? albo wersji 28" do kół 700x28-38, bo myślę też o założeniu oponek 700x32 (może 35)

#20 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 październik 2008 - 13:31

Daki, ja mam - mieszcza się w ramie Jaguara z kołami 28'' i oponami M. Dynamic 28 mm. Łatwe w montażu i regulacji, mało się trzepią na nierównościach. 30 mm a nawet gładkie 32 mm też by pod nie weszło.
http://s135.photobuc...nt=IMG_1176.jpg
http://s135.photobuc...nt=IMG_1167.jpg



Dodaj odpowiedź