Skocz do zawartości


Jakie stery ?


73 odpowiedzi w tym temacie

#61 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 17 grudzień 2012 - 20:35

@CHRIS1985, AMON -thx

Spróbuję jutro jak będzie czas wstawić foto z mostkiem na minus zobaczymy czy nie wyjdzie śmiesznie.No i nos siodła poprawię.

Szkoda, że zima i nie można jeździć bo znowu zaczynam świra dostawać od przeszukiwania internetu , coś przestają mi się koszyki na bidon podobać ( kupowane do innej ramy), no i zamieniłbym tylną Tiagrę Rd4601 ( również kupiona przed kupnem ramy do starej ramy gdzie miałem przednią tiagre) koniecznie na 105 tkę Rd 5701 czarną żeby był komplet. Tylko tu mały problem bo Tiagra nówka,szkoda jej. Nie uda się sprzedać w sensownej cenie to może do górala pójdzie bo tu też konieczna rehabilitacja.

Tak po troszku i zaraz się uzbiera 5000 za ten rower.

Gdybym pomyślał wcześniej i nie byłbym takim sknerą to trza było brać stery od razu do ramy wtedy rower od 2 miesięcy byłby na chodzie.A tak rama 299 euro i szkoda było 20 euro na stery , chciałem przełożyć te od starego.

#62 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 17 grudzień 2012 - 21:17

Całkiem ładny Ci ten rower wyszedł. A z tym poziomowaniem siodełka to nie słuchaj - zwłaszcza jak dasz mostek na minus, to może Cię nos siodła za bardzo gnieść w dolnym chwycie. Ustaw tak, żeby Tobie było wygodnie, a nie żeby hołdować jakiejś zasadzie, w imię której wielu kolarzy cierpi katusze i zgniata sobie nerwy i tętnice.

#63 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 17 grudzień 2012 - 21:53

Dzięki Marvelo.
(Chciałem mieć Radona i w końcu mam tyle, że akurat teraz trochę przypadkowo)
Najważniejsze że stery są ok bo to był główny bloker.

Szukam jakiś zdjęć jak wygląda kolarka z mostkiem w dól , coś nie mogę znaleźć, nie mogę sobie jakoś wyobrazić.

#64 Amon

Amon
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŚwieradów-Zdrój

Napisano 18 grudzień 2012 - 08:05

Przejrzyj choćby wątek "nasze rowery" tam większość ma mostki "in minus" co wcale nie oznacza ze mostek leci w dół, po prostu jest bardziej poziomo, nie tak zadarty do góry. Jeśli twój mostek ma kont 6 st to nadal będzie do góry pod kontem ok 11 st a teraz jest ok 23 st.

#65 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 18 grudzień 2012 - 14:45

Odwróciłem mostek tak to teraz wygląda ( generalnie cienka jakość ale kilka ostrych też jest)https://plus.google....278379079916945

Jeszcze jedno pytanie: czy manetki nie powinny być troszkę bliżej ( zamontowane wyżej na kierownicy ) ?

#66 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 18 grudzień 2012 - 15:33

Duzo lepiej.
Manetki zamontuj tak jak Ci pasuja, tu nie ma regul.

Jedno ale to owijka. IMO do ponownego nawiniecia.

TU masz fajnie pokazane jak owinac i jak to powinno wygladac po skonczeniu.

A tak poza tym to wypadaloby to przeniesc do nowego tematu.

#67 Amon

Amon
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŚwieradów-Zdrój

Napisano 19 grudzień 2012 - 14:22

No niby drobny zabieg a jakby inny rower :-) jest git

#68 waxmund

waxmund
  • Użytkownik
  • 79 postów
  • SkądKraków/Starachowice

Napisano 31 styczeń 2014 - 10:06

Mam ramę karbonową, do której gość dorzucił stery (kupione przez allegro).

Przymierzyłem toto, ale i dolna i górna miska luzem weszła w ramę, i jest tam minimalny luz jeszcze, a z tego co się orientuje, to raczej na wcisk powinno wchodzić, hm?

Źle dobrane stery? Rama nie wygląda na uszkodzoną... Mam coś pomierzyć (co?), żeby się dało odpowiedzieć na to pytanie?

Miałem wołać znajomego z prasą do sterów, ale w tej sytuacji, to prasa raczej nie jest potrzebna... :P

#69 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 styczeń 2014 - 11:23

To są stery zintegrowane? Jeżeli tak, to DROBNY luz jest całkowicie normalny. Stery zintegrowane same się ustawiają, kiedy dociska je od góry kapa - właśnie po to masz wykończenie łożyska oraz "miski" pod kątem 45 stopni ;)

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#70 Jarek-LT

Jarek-LT
  • Użytkownik
  • 413 postów
  • SkądKolberg

Napisano 31 styczeń 2014 - 11:28

Hej kolego

 

Stery zintegrowane i półzintegrowane czyli z miską do wciśnięcia w ramę mają zawsze LUZ.

 LUZ ten zawiera się w 0,2mm a stery nie opierają się na powierzchni czołowej lecz na SKOSIE zawartym w - 45stopni.

 Czyli rasumując stery wchodzą lużno a luz roboczy to 0,2mm.

 

Jezeli masz zintegrowane  stery to wymiar ich wynosi np.41,8mm natomiast gniazdo w ramie ma 42,00

 

 

Jarek-;LT



#71 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 31 styczeń 2014 - 20:56

Łożyska mają luz, miski sterów półzintegrowanych nie mogą mieć luzu i powinny wejść na większy lub mniejszy wcisk.

 

waxmund, zrób zdjęcie i pokaż te stery - sprzedawcy bardzo często mylą zintegrowane z półzintegrowanymi. 

 

Nowe ramy/rowery karbonowe bardzo często mają stery zintegrowane.



#72 waxmund

waxmund
  • Użytkownik
  • 79 postów
  • SkądKraków/Starachowice

Napisano 01 luty 2014 - 10:38

Dzięki za info. W sterach nigdy nie grzebałem, i jakoś wiedza o nich mnie nie dotknęła.

 

Wygląda na to, że mam zintegrowane:

 

Kolejne pytanie początkującego. W jakiej kolejności powinienem je założyć? Trzeba im jakiegoś smaru dać? Stały, do łożysk tocznych będzie dobry?

 

Bieżnie na widelcu już mam, chciałem na to założyć nr 2.

 

Od góry: 3, na to 1 (frezem w stronę ramy?) , 5  i 4. Dobrze? :P

 

Jaką gwiazdkę kupić? Wideł cały karbonowy.

 

DSCF0019.JPG

 

DSCF0020.JPG

(widać fotki?)



#73 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 luty 2014 - 10:42

Tak, instalujesz dokładnie tak jak mówisz.

Smaru nie musisz stosować - tam nie ma co sie zapiec, a po skontrowaniu sterów smar może wręcz przeszkadzać w ustabilizowaniu całej konstrukcji (która powinna być sztywna, a nie ślizgać się - po to masz łożyska, żeby na nich był poślizg). Możesz za to pomyśleć o nałożeniu niewielkiej ilości gęstego smaru w okolicach krawędzi kapy oraz krawędzi korony widelca - w ten sposób utrudnisz wnikanie wody.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#74 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 02 luty 2014 - 01:53

 

 

Jaką gwiazdkę kupić? Wideł cały karbonowy.

 

W tej sytuacji tylko korek rozporowy takiego typu:

http://allegro.pl/ko...3905505585.html

http://allegro.pl/ko...3900212886.html

http://allegro.pl/ko...3911482084.html





Dodaj odpowiedź