Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła szosa amatorskie pod 90kg


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 giantalized

giantalized
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądPolska

Napisano 02 wrzesień 2012 - 21:40

Witam, potrzebna pilna pomoc przy wyborze kół do amatorskiej jazdy szosowej pod wage 90kg. Posiadam starą szosówkę giant cadex, gdzie koła to araya rs430 na przodzie, oraz mach1 rj project na tyle oba na starych piastach 105. Koła nie daja rady pod połączeniem mojej wagi z polskimi drogami. Mój budżet jest bardzo ograniczony - max 400zł lecz chcialbym aby koła były możliwie jak najtansze. Myślałem nad tym kompletem
http://www.szprycha....y-wys-stoz.html
na koniec chciałem dodać, iż posiadam opony vittoria rubino 23 (starszy model) a ciśnienie jakiego używam to około 7 przód i 8 tył oraz staram sie unikać możliwie jak największej ilości dziur :-?
p.s czy takie cisnienie jest ok pod moją wagę w tych oponach (7-10) jak i pod obecne a raczej byłe obręcze?

#2 leslaw

leslaw
  • Użytkownik
  • 239 postów
  • Skądłódzkie

Napisano 02 wrzesień 2012 - 22:42

Każde prawidłowo zmontowane koła na 32 lub 36 szprych (ja tak mam na tyle) zniosą bez najmniejszego problemu Twoją wagę. I wcale nie musisz szukać wysokiego stożka.
Ciśnienia mogą być, ale raczej nie schodź poniżej tych wartości, tym bardziej, że minimalne ciśnienie dla Twoich opon to 7 bar.

#3 giantalized

giantalized
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądPolska

Napisano 03 wrzesień 2012 - 10:44

Rozumiem. Kółka miały juz troche kilometrów - to fakt. W takim razie rj project na gwarancje i na przód chyba to samo. Na jakich szprychach to poskładać?

#4 giantalized

giantalized
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądPolska

Napisano 04 wrzesień 2012 - 16:22

ja właśnie chciałem złozyc to na tych piastach, które mam teraz (stara 105'tka, oba na 32) do tego nowa rj project na przód i nowa (z gwarancji mam nadzieje) na tył. Będe to składał w mbiku w krk więc raczje będzie ok. Na wadze mi niezalezy, bo ścigam się tylko ze sobą ;) Mam mieć pewność ze jak rusze w trase to w niedziele o 16 na jakimś zadupiu nie zrobi mi sie ósemka z koła ;)



Dodaj odpowiedź