Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rolki treningowe


46 odpowiedzi w tym temacie

#41 B25CX

B25CX
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądWLKP

Napisano 22 listopad 2012 - 21:12

Najbliżej to raczej Szczecin, predyspozycje wątpię, że do czegokolwiek.
Od roku jeżdżę, teraz to moja pierwsza zima w której przygotowuję się do "sezonu".

Chciałbym bawić się w sprint, ale jak górala rozpędziłem na "sekundę" do 56k/hm i nigdy tego nie powtórzyłem, więc wiem, że to nie dla mnie. Może coś z 1km albo 4km. Ale póki co to tylko zabawa, nic więcej. Nawet nie mam większego pojęcia o rozpisaniu sobie treningu. Ten okres przygotowawczy jeszcze w miarę łapię co i jak, siłka nie problem, "treningi tlenowe" ale później co robić na rowerze, ile jak to już problem choć mam 2 książki.

Pozdro

#42 B25CX

B25CX
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądWLKP

Napisano 03 grudzień 2012 - 20:17

Witam,

od dzisiaj posiadam rolki Tacx Antares. Jako, że je chciałem wypróbować (mam MTB) zacząłem na nich jeździć a one strasznie hałasują. Czy to normalne czy ja zrobiłem coś nie tak ? Jak złożę OK to będę jeździć na "gładkiej" oponie.

W instrukcji było, że standardowo ustawia się "długość" tych stelaży na 3 śrubce, nie wiem jak to dokładnie Wam wyjaśnić. Chodzi o to, czy tę gumę/linkę mogę bez obaw mocno rozciągnąć? Bo jak postawiłem MTB(Trek 3900disc) to musiałem mocno wyciągnąć te stelaże.

#43 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 03 grudzień 2012 - 20:44

Zasada jest prosta. Musisz przednią rolkę ustawić tak, by oś tej rolki była prostopadła z osią koła.
Trenażer może Ci się wydawać głośny a to za sprawą opon. Załóż te z gładkim bieżnikiem, lub kompletnie zjechane do zera. Oczywiście możesz także dopompować powietrza w oponach, wtedy praca na rolkach będzie cichsza, ale mniej wymagająca ;)

#44 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 03 grudzień 2012 - 21:52

W instrukcji było, że standardowo ustawia się "długość" tych stelaży na 3 śrubce,


Co to znaczy standardowo? Odległość między rolkami zależy od bazy kół.
Zmierz odległość między punktami styku kół z podłożem. Jeśli mówisz o 3 śrubce to zgodnie z instrukcją baza powinna być w przedziale 1040-1060 mm - zgaduję, że to może być trochę za krótko jak na MTB, no ale się nie znam dobrze na tym. Jeśli rzeczywiście jest w tym przydziale to stelaż masz dobrze ustawiony czyli na 3 śrubce/kołku

W każdym razie rolki Antares są przeznaczone do rowerów o max bazie kół 1100 mm.
Załóżmy, że twój rower mieści się w przedziale maksymalnym 1080-1100 mm wtedy musisz rozciągnąć stelaż maksymalnie tj. sprężynowy pin musi wystawać z ostatniego otworu w szynie (patrząc od strony gdzie jest 1 rolka). Ten sprężynujący kołek musi zaskoczyć w otworze stelaża (tej części z 2 rolkami). Jeśli baza jest inna to w instrukcji masz przypisane pozycje kołka do danej bazy.

#45 B25CX

B25CX
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądWLKP

Napisano 03 grudzień 2012 - 22:46

Dzięki za porady,
a ta guma nie pęknie, jeśli stelaż z 3 śrubki przesunę na 1?

Teraz na tej 3 jest tak rozciągnięta, że boję się, że pęknie a nie mam zamiaru kupować nowej za 30zł(czy tam ile ona kosztuje) bo mam jeszcze inne wydatki związane z narzędziami do ostrego koła.

#46 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 03 grudzień 2012 - 23:01

BŁŚ, nie pęknie, zakładam, że dobrze złożyłeś to wszystko i naciągasz gumę między środkową rolkę i tę od przedniego koła. A z ciekawości to jaka jest baza kół w twoim Treku 3900disc?

#47 B25CX

B25CX
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądWLKP

Napisano 19 styczeń 2013 - 17:51

Witam,

od jakiegoś czasu posiadam rolkę, złożyłem w końcu ostre koło i jestem na razie po 3 jazdach. Inni, którzy mieli zakupić rolkę mieli podzielić się swoją opinią, jednak nie zrobili tego do dzisiaj.

Jazda na rolce jest bardzo fajna, idzie zrobić trening interwałowy, bazę zaczynam kręcić, w 40 minut przejechałem ponad 21km, nigdy nie miałem takiego wyniku ( rozumiem, że mały opór, brak oporu powietrza itd. ).

Co do koncentracji, spokojnie można rozglądać się na boki, sięgać po ręcznik/bidon jak jest na wyciągnięciu ręki, ale nie ma się czego obawiać bo te "przestrogi" innych użytkowników forum są przesadzone.

Także podsumowując rolka to całkiem dobra opcja na zimę, mi osobiście szkoda wystawiać górala na te zimowe warunki i co chwilę go czyścić także niezdecydowanym polecam rolkę fajna zabawa, przy ciekawie ułożonym planie ( interwały, przyspieszenia ) /włączeniu muzyki/oglądaniu tv na pewno nikt się nie znudzi podczas treningu.

Pozdrawiam



Dodaj odpowiedź