Skocz do zawartości


Zdjęcie

�ożyska suportu i piast - Huragan cdn


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 ijmy

ijmy
  • Użytkownik
  • 131 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 wrzesień 2012 - 18:58

Witajcie,
Trochę ostatnio szleństw rowerowych mnie dopadło i po kupnie ramy jaguara przyszedł czas na huragana, zabrałem sie za wielkie czyszczenie. Nie jest nawet tak bardzo żle, ale byłbym wdzięczny za kilka podpowiedzi:

1. Czy warto wymienia łożyska suportu i piast np na nowe wianki, czy zostawić stare skoro nie rażą niczym
2. Co zrobić z kaseta (wolnobiegiem) skoro piasta tylnego koła wyszła gładko , a teraz sam nie wiem jak usunąć wolnobieg ( obręcze alumiowe na szytski) no i chyba łozyska będzie trudniej zamontować.

Dzięki i liczę na pomoc i porady

#2 mz

mz
  • Użytkownik
  • 215 postów
  • SkądMława

Napisano 11 wrzesień 2012 - 19:21

1. Czy warto wymienia łożyska suportu i piast np na nowe wianki, czy zostawić stare skoro nie rażą niczym


Przydałoby się zmienić, chyba że nie dawno były wymieniane i są w dobrym stanie.

2. Co zrobić z kaseta (wolnobiegiem) skoro piasta tylnego koła wyszła gładko , a teraz sam nie wiem jak usunąć wolnobieg ( obręcze alumiowe na szytski) no i chyba łozyska będzie trudniej zamontować.


Klucz do wolnobiegu.

Tu znalazłem pomoc
http://www.bikeforum...ęcić-wolnobieg.

Myślę, że jakoś pomogłem, pozdrawiam i życzę powodzenia.

#3 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 03 październik 2012 - 10:17

teraz sam nie wiem jak usunąć wolnobieg

Po co?

na nowe wianki, czy zostawić stare skoro nie rażą niczym

Wianki raczej są kiepskie. Koszyczki na kulki maja tylko za zadanie trzymać je "w kupie" podczas montażu, a podczas pracy i tak często się rozwalają, potem już tylko mielą na kawałki. Po drugie kulki we wiankach często mogą być złej jakości. Najlepiej kupić porządne kulki na paczki po ~100 sztuk w sklepie łożyskowym.

#4 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 październik 2012 - 21:31

Lepiej wpakować kulki bez wianków. Jak wianek Ci się rozsypie to rysuje konusy i bieżnie. A wianki się zawsze prędzej czy później rozsypuja, ale nie każdy się zorientuje kiedy, a potem może być za późno.



Dodaj odpowiedź