Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból w karku.... :/


41 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 13 październik 2008 - 15:03

a mój problem własnie tkwi w tym ze po jeźdize wogole nie czuje że coś mi dolega. NAwet w czasie jazdy gdyz popatrze w dół ból ustepuje. Boli tylko wtedy gdy mam zadartą głowę i patrze przed siebie.


Przy jeżdzie rowerem szosowym w dolnym chwycie zwijamy szyję niczym czapla w czasie lotu. Ten ptak ewoluował przez ileś tam tysięcy lat a szosowcy od niespełna 100.
Kregi przy takiej ptasiej pozie niemal się wzajemnie miazdżą i stąd ten ból. Każdy ma mniej lub bardziej rozciągliwy czy giętki kręgosłup.
Mogą to być jakieś zmiany zwyrodnienowe w odcinku szyjnym (konieczne prześwietlenie) i stąd ten ból.
Może wystarczy zmienić ustawienia, krótszy lub bardziej wzniesiony do góry mostek i wszystko będzie się układać pod innym kątem i ból minie.

#22 marcin1212

marcin1212
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądBrzeszcze

Napisano 13 październik 2008 - 18:41

no własnie ustawienie kierownicy wzgledem siodełka jest już bardzo łagodne bo różnica pomiędzy tymi dwoma poziomami jest nieznaczna. Jest to pare cm.

[ Dodano: 2008-10-13, 21:27 ]
p.s kormoran nie strasz jakimiś zmianami zwyrodnieniowymi, prosze;)

#23 Gosc_kosai_*

Gosc_kosai_*
  • Gość

Napisano 13 październik 2008 - 23:05

oj kormoran mocno przesadzasz z tym miażdżeniem się kręgów szyjnych. To nie one są odpowiedzialne za ból tylko mięśnie, które muszą podtrzymywać głowę w górze. Jest to kwestia przyzwyczajenia, wytrenowania.

#24 marcin1212

marcin1212
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądBrzeszcze

Napisano 14 październik 2008 - 07:42

W takim razie jakie ćwiczenia proponujecie na te partie mięśni. Karbon wspomniałeś o podciąganiu sie na drązku. Niestety nie dysponuje tak owym. Jest może jakas alternatywa do tego?

#25 black

black
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • SkądBrzeszcze

Napisano 14 październik 2008 - 10:59

marcin1212, a masz może sztangę albo chociaż hantle?? Jak tak to Ci podrzucę jak można z tym świetnie trenować na kark i tamte okolice...

#26 marcin1212

marcin1212
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądBrzeszcze

Napisano 14 październik 2008 - 11:14

sztange mam rzecz jasna:) Polecasz jakieś ćwiczenia?? Osobiście wyciskam na stojąco za głową. Tylko teraz pytanie o obciązenie, lepiej robić to większym czy raczej mniejszym z większa intensywnościa?

#27 black

black
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • SkądBrzeszcze

Napisano 14 październik 2008 - 11:21

Wznosy barków - szrugsy:
15/15/12/10 (sztanga)
tzn że trzymasz sztange na wyprostowanych rękach z przodu i podnosisz ją tylko barkami.

Wznosy barków :
12/10/10 (sztangielki)
to samo tylko, że z hantlami(jak nie masz to powtórz serię ze sztangą) ;-)

#28 kajoj888

kajoj888
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • Skądostrowiec św

Napisano 14 październik 2008 - 14:44

no juz jestem przekonany ze caly ten temat z bólem to poprostu kwestia przyzwyczajenia.... ^^ :mrgreen:

#29 marcin1212

marcin1212
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądBrzeszcze

Napisano 14 październik 2008 - 14:55

Na jakiej podstawie tak stwierdziłeś??

#30 kajoj888

kajoj888
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • Skądostrowiec św

Napisano 14 październik 2008 - 14:59

poniewaz wiele osob twierdzi tak samo...ze po prostu trzeba sie przyzwyczaic ^^

#31 marcin1212

marcin1212
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądBrzeszcze

Napisano 14 październik 2008 - 15:11

aha, myslałem że na własnym doświadczeniu. W takim razie pozostaje nam jeździć i sie przyzwyczajać:)

#32 Gosc_kosai_*

Gosc_kosai_*
  • Gość

Napisano 14 październik 2008 - 15:24

oczywiście że tak, ja na początku miałem bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa po kilku kilometrach jazdy, przez co nie mogłem nawet za klamki złapać i wcale nie dlatego że mam rower za duży.
Polecam wykonywanie ćw. zwanego foczkami - dobre na cały kręgosłup, podciąganie nóg wisząc na drążku ( jak ktoś może to wyprostowanych). Dodatkowo warto się troche porozciągać przed samą jazdą, rozgrzać mięśnie karku( obroty głową, ramion), pokręcić biodrami :-)

#33 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 14 październik 2008 - 16:09

oj kormoran mocno przesadzasz z tym miażdżeniem się kręgów szyjnych. To nie one są odpowiedzialne za ból tylko mięśnie, które muszą podtrzymywać głowę w górze. Jest to kwestia przyzwyczajenia, wytrenowania.


Czyli z tego wynika, że panowe nie uprawiacie gimnastyki - mówię tu o wcześniejszych postach.
Z wieku wynika, że jesteście piękni i młodzi i ból stawów was nie obchodzi. Z czasem i tak nastąpią jakieś zwyrodnienia stawów zależne od rodzaju wykonywanej pracy, trybu życia i naturalnych predyspozycji.
Jeśli ból jest spowodowany "niewygimnastykowanymi" mięśniami to brać się do roboty. Jeśli zawodzą gnaty to już jest inna historia.

#34 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 14 październik 2008 - 17:31

Posiadam książkę do masażu sportowego. Jest tam rozdział poświęcony stretchingowi, wybrałem z niego ćwiczenia dla kolarzy, zrobiłem zdjęcie i umieściłem na rapidshare. Oto link (16 MB):

http://rapidshare.co...tching.rar.html

Należy pamiętać o kilku zasadach:
* Ćwiczenia najlepiej wykonywać na rozgrzanych mięśniach (nie ma ryzyka utworzenia mikrourazów), najlepiej po kąpieli albo po treningu
* Pierwsza faza to napięcie i trwa 15-30 sekund. Następnie rozluźniamy mięsień na 2-3 sekundy. Na końcu rozciągamy mięsień przez 15-30 sekund.
* Na obrazkach pokazane są sposoby wykonywania ćwiczeń, a na czarno zaznaczono jest mięsień szkieletowy, który w danym momencie ćwiczymy
* Stretching zapobiega kontuzjom z powodu naciągnięcia/naderwania mięśnia, przygotowuje mięśnie do wysiłku oraz przyspiesza ich regenerację po nim, ponadto przygotowuje je do zwiększonych obciążeń.
* Należy go wykonywać tak często jak to możliwe, a przynajmniej 2-3 razy w tygodniu.

#35 marcin1212

marcin1212
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądBrzeszcze

Napisano 14 październik 2008 - 18:53

oj kormoran mocno przesadzasz z tym miażdżeniem się kręgów szyjnych. To nie one są odpowiedzialne za ból tylko mięśnie, które muszą podtrzymywać głowę w górze. Jest to kwestia przyzwyczajenia, wytrenowania.


Czyli z tego wynika, że panowe nie uprawiacie gimnastyki - mówię tu o wcześniejszych postach.
Z wieku wynika, że jesteście piękni i młodzi i ból stawów was nie obchodzi. Z czasem i tak nastąpią jakieś zwyrodnienia stawów zależne od rodzaju wykonywanej pracy, trybu życia i naturalnych predyspozycji.
Jeśli ból jest spowodowany "niewygimnastykowanymi" mięśniami to brać się do roboty. Jeśli zawodzą gnaty to już jest inna historia.


Mówiąć gnaty masz oczywiście na mysli stawy w nogach ? Czy chodzi ci ogólnie o ból nóg w czasie jazdy?

#36 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 14 październik 2008 - 19:05

Może skwituję to tak "jak żyjesz tak się zużyjesz"
Jeśli będziesz jeździł bez odpowiedniego przygotowania nie wiadomo ile km tzw. ujeżdżanie się w trupa, bez odżywiania i picia na trasie to w końcu coś wysiądzie jak nie stawy to serducho, nerki lub ucho.

Czyli spokojnie kolego nie dramatyzujmy ;-)

#37 marcin1212

marcin1212
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądBrzeszcze

Napisano 15 październik 2008 - 13:44

Arek jestes w stanie dac jakies lepsze fotki ew scany tych stron z tek ksiązki, bo rzeczywiście może to byc ciekawe tyle że nie za wiele z tego widać(albo ja mam jakis kiepski monitor).

Jezeli nie to podaj chociaz tytuł i autora.

#38 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 październik 2008 - 14:18

albo ja mam jakis kiepski monitor

W rzeczy samej :D
Są to podstawowe ćwiczenia gimnastyczne, ale nie każdy musi je znać. Fajnie sobie przypomnieć co i jak. Dzięki.

#39 pepek86

pepek86
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Skądpietrzykowice

Napisano 15 październik 2008 - 17:45

sukces!!!! :)
dziś prawdziwa rozgrzewka!!! zdjęty daszek w kasku !!! i bólu nie ma :)

dzięki za pomoc!!!:)

#40 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 16 październik 2008 - 10:11

Wydaje mi się, że w miarę wszystko widać na tych zdjęciach, może rzeczywiście wina monitora. Niektóre są może zbyt jasne, ale to możesz sobie przyciemnić w jakimś programie bardzo łatwo.

Co do książki to jest to: "Masaż sportowy z elementami odnowy biologicznej" L. Magiera, R. Walaszek



Dodaj odpowiedź