Skocz do zawartości


Zdjęcie

klamkomanetki - pomoc w wyborze


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 12 październik 2008 - 20:04

Witam. Proszę o pomoc w wyborze klamkomanetek. Do tej pory używałęm tiagrę s9, ale uległy uszkodzeniu i muszę kupić nowy komplet. W związku z tym pytanie czy warto zainwestować dodatkową 100 i kupić ultegrę st-6510 czy kupić nową tiagrę. Chciałbym pozostać przy dziewiątkach z uwagi na konieczność wymienienia innych komponentów. Proszę o radę co zrobić. A może 105-tka ?

#2 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 12 październik 2008 - 20:06

jak 100 zł więcej za ultegrę to bierz. pozdr

#3 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 październik 2008 - 20:07

konieczność wymienienia innych komponentów

Tylko kasetę byś wymienił.
A jeśli nie to już lepiej Tiagrę 2007 niż starą Ultegrę.

#4 Gosc_hautacam_*

Gosc_hautacam_*
  • Gość

Napisano 12 październik 2008 - 20:10

miałem kiedys klamki ultegra st6510, jak rowniez shimano 105tki. nie ma miedzy nimi zadnej roznicy. w moim przypadku byl to tylko kolor:] jesli jednak jest to rzeczywista okazja to wez ultegre. sa bardzo ladnie wykonane, rzeklbym lepiej niz w nowej generacji ultegry.

pozdrawiam

#5 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 12 październik 2008 - 20:20

Tylko kasetę byś wymienił.

Jeszce tylne kółko i łańcuch

#6 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 październik 2008 - 20:41

Koło nie. Najwyżej zrobisz podkładkę w nakrętki od słoika jesli będzie mały luz na kasecie. Zależy jaką masz piastę, ale kaseta wejdzie i będzie ok. O łańcuchu zapomniałem :P

#7 Gosc_hautacam_*

Gosc_hautacam_*
  • Gość

Napisano 12 październik 2008 - 20:43

ale skoro chce kupic stara ultegre, to nie musi dokonywac zadnych upgradow w innych partiach roweru;]

#8 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 13 październik 2008 - 11:25

105-tka to moim zdaniem najlepszy stosunek ceny do jakości. Myślę, że najwięcej rowerków amatorów jest właśnie składanych na 105-tce ... lub oczywiście CA Veloce.

Pzdr
Stas

#9 Rowerex

Rowerex
  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 13 październik 2008 - 21:33

Można stosować klamkomanetki 10-rzędowe Shimano w napędzie 9-rzędowym, trzeba tylko nieco inaczej zamontować linkę do przerzutki. Jest to o tyle dobre, że zawsze można się wtedy przesiąść na prawdziwe 10 rzędów.

#10 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 13 październik 2008 - 21:35

Można stosować klamkomanetki 10-rzędowe Shimano w napędzie 9-rzędowym, trzeba tylko nieco inaczej zamontować linkę do przerzutki. Jest to o tyle dobre, że zawsze można się wtedy przesiąść na prawdziwe 10 rzędów.


Coś szerzej o tym?

#11 Gosc_seba85_*

Gosc_seba85_*
  • Gość

Napisano 13 październik 2008 - 21:51

trzeba tylko nieco inaczej zamontować linkę do przerzutki.



Mozna cos wiecej? jak innaczej?

#12 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 październik 2008 - 21:56

Linkę mocuje się po przeciwnej stronie śruby niż jest rower fabryczny n linke. Tez tak się robi jak się ma klamki Campy 10 i RD Shimano.

#13 Rowerex

Rowerex
  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 13 październik 2008 - 22:42

Proszę bardzo :)

http://www.sheldonbr....html#alternate
Alternate Cable Routing - drobna zmiana mocowania linki, pozwalająca mieszać wiele systemów Shimano (patrza tabela nad obrazkami)

A mieszanie Campagnolo i Shimano tutaj:
http://www.hearingof...sion_screen.pdf

Wszystko opiera się na długości ramienia za ktore linka ciągnie przerzutkę - patrz dziwaczny patent do mocowania linki w powyższym pdf'ie - zmiana tego ramienia oznacza zmianę skoku przy tym samym uciągu.

#14 leslaw

leslaw
  • Użytkownik
  • 239 postów
  • Skądłódzkie

Napisano 06 listopad 2008 - 22:09

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie manetek ST-6510. Czy korekta położenia przedniej przerzutki (półbieg) dotyczy tylko małej i średniej tarczy? Tak mi wyszło z oglądania właśnie nabytej manetki i mam wątpliwości. Po prostu manetka ma pięć pozycji a nie sześć...

#15 Skeeball

Skeeball
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 listopad 2008 - 23:40

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie manetek ST-6510. Czy korekta położenia przedniej przerzutki (półbieg) dotyczy tylko małej i średniej tarczy? Tak mi wyszło z oglądania właśnie nabytej manetki i mam wątpliwości. Po prostu manetka ma pięć pozycji a nie sześć...

Tak jest. Kiedy ustawiasz ją do współpracy z 2 tarczami, "wyłączasz" obsługę największej tarczy przez odpowiedni naciąg linki, wtedy półbiegi są zsynchronizowane z oboma tarczami. Pamiętam, bo w lutym sobie te klamkomanetki montowałem i miałem ten sam dylemat. Informacje znalazłem w katalogu Shimano z 2004 r.

#16 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 07 listopad 2008 - 07:18

Skeeball, Też tak mam tyle że zamówiłem sobie klamkomanetki SH Tiagra st 4500 i są na trzy tarcze. Półbiegi są na pierwszą i drugą tarczę a na trzecią (jeśli masz) to nie ma.

#17 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 27 styczeń 2009 - 17:56

http://allegro.pl/it...jme_28_6mm.html
Da redę tak rozgiąć te manetki aby założyć je na dolną rurę?
Na co w ogóle je się zakłada?

#18 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 27 styczeń 2009 - 18:35

Na stare stalówki. Tylko one mają odpowiedniej średnicy rurę . Napisane jak byk
śr. 28,6mm.



Dodaj odpowiedź